Łukasz Szewczyk09.02.2012 (15:57)5 komentarzy

Sport bez fikcji w Canal+ Sport. "Przestępcza walka"

Canal+ wprowadza nowe pasmo filmów dokumentalnych. Od w cyklu "Sport bez fikcji" prezentowane będą specjalnie wyselekcjonowane filmy ukazujące różne oblicza sportu. W pierwszej kolejności dokument "Przestępcza walka"
Nowe pasmo dokumentów będzie emitowane na antenie Canal+ Sport w czwartki o godzinie 21:00. Będą to zarówno filmy odnoszące się do najbardziej aktualnych tematów jak i historii. Pokazane zostaną ważne, czasem zapomniane wydarzenia, które miały znaczący wpływ na losy sportu jako istotnej części życia.
Na początek, 1 marca stacja zaprezentuje film "Przestępcza walka". To historia, która rozpoczęła się 16 czerwca 1983 roku w słynnej, nowojorskiej Madison Square Garden. Portorykańczyk Luis Resto i irlandzki "złoty chłopiec" Billy Collins Jr. stoczyli pojedynek bokserski w wyniku, którego jeden został okrzyknięty triumfatorem, a drugi odniósł tak poważne obrażenia, że musiał zakończyć karierę sportową. Był to jednak dopiero początek historii, która na zawsze odmieniła życie tej dwójki młodych mężczyzn.

W kolejnych tygodniach w paśmie zostanie zaprezentowany m.in. film "Ecclestone's Formula" o legendzie świata Formuły 1 Berniem Ecclestonie oraz cykl "Destination Poland" o przygotowaniach do UEFA Euro 2012 oraz drużynach biorących udział w najważniejszej imprezie piłkarskiej tego roku.

Komentarze (1 - 5 z 5)

Jeszcze jedno pasmo dokumentalne? Zajebiścieeee! Na co mi Planete..
 1  
Super sprawa, na pewno zobaczę jakiś ciekawy dokument. Zwłaszcza, że w czwartki o 21.00 nie gra żadna liga, a dowiedzieć się o sporcie będzie można całkiem sporo, na pewno więcej niż z programu "Legia stawka większa niż mecz", tak lansowanego na kanale nsport.
 0  
"Przestępcza walka" -sami o sobie robia dokument, czyzby zarzad cyfry bił sie w piersi. Oby! Po kiju czas na marchewke.
 0  
Na pewno dobrze dobrany jest tytuł czyli "Sport bez fikcji", w nsport taki tytuł by nie przeszedł, bo tam raczej fikcja zamiast sportu.
 0  
telewizja N może i jest tania ale żadnego podciwego programu sportowego
 0