Łukasz Szewczyk15.02.2012 (8:31)34 komentarze

Platforma "n": Wzrost do 929 tys. abonentów

Na koniec 2011 roku platforma "n" posiadała 929 tys. abonentów, to oznacza, że w ciągu roku baza abonencka "n" powiększyła się o ponad 120 tys. nowych klientów - wynika z raportu Grupy TVN. Szybko przybywa także aktywnych użytkowników telewizji na kartę HD
Na koniec 2011 roku z platformy "n" korzystało 929 tys. abonentów, co oznacza, że w w ciągu ostatniego kwartału baza abonencka "n" powiększyła się o 71 tys. abonentów (w trzecim kwartale baza liczyła 858 tys. abonentów). W ujęciu rocznym aktywna baza wzrosła o 124 tys. abonentów (z 805 tys. abonentów). Blisko 25 proc. przyrostu abonentów netto w IV kwartale pozyskano dzięki współpracy z Grupą TP

Przychód na jednego abonentów (ARPU) w ujęciu kwartalnym zmniejszył do 60,8 zł, a w ujęciu rocznym poprawił się o 1% (z 60,02 zł). Zmiana ARPU kwartał do kwartału odzwierciedla wprowadzenie pakietu Start HD w cenie 39 zł miesięcznie. Z kolei poziom wskaźnika odejść klientów (churn) w ciągu roku spadł z 19,1 proc. do 16,5 proc.
Z kolei Telewizja na kartę posiada 266 tys. aktywnych użytkowników, co oznacza wzrost o 4 tys. użytkowników w ostatnim kwartale oraz spadek 25 tys. w ciągu roku. Z kolei już 79 tys. użytkowników korzysta z oferty Telewizji na kartę HD, co oznacza wzrost o 30 tys. użytkowników w ostatnim kwartale oraz wzrost o 48 tys. w ciągu roku. ARPU w segmencie pre-paid SD wynosi 12,6 zł oraz 21,9 zł w segmencie pre-paid HD.

Przychody płatnej telewizji wzrosły o 33 miliony zł w czwartym kwartale lub o 20% rok do roku. Głównym czynnikiem wzrostu było zwiększenie bazy abonenckiej w tempie 15% rok do roku prowadząc do znacznego przekroczenia celu na koniec roku: 929 tysięcy abonentów w stosunku do oczekiwanych 900 tysięcy. Całoroczne przychody wzrosły o 126 milionów zł do poziomu 739 milionów, co stanowi 21% stopę wzrostu. Roczna wartość EBITDA wyniosła 1 milion zł rosnąc o 72 miliony zł w porównaniu do roku 2010 oraz osiągając cel dodatniego rocznego wyniku EBITDA w 2011 roku.

Grupa TVN oczekuje się utrzymania dynamiki rozwoju platformy 'n' z roku 2011, w czasie gdy przygotowania do połączenia są wstrzymane do momentu uzyskania zgody regulatora.

Komentarze (1 - 10 z 34)

Jak zamawiałem dekoder, nikt mnie nie poinformował, że za "kilka" dni z N-ki usuną np. Boomeranga (ale do umowy drobnym druczkiem, abym nie mógł jej rozwiązać dodali tę informację), a teraz jeszcze te numery z LM... szkoda, że wcześniej nie wiedziałem o np. Media2... bo przy tej wiedzy N-ka miałaby o jednego abonenta mniej.
Dzięki Bogu podpisałem cyrograf tylko na 12 m-cy i już wiem, że go nie przedłużę.
A może spójżmy na to z innej strony? 15.02.2012 (8:50:30)
 8  
BRAWO! wreszcie ludzie zrozumieli ze sprzet to pdstawa , oferta tez jest super , nowe usługi internetowe np.nvodnet super !
 1  
@A może spójżmy na to z innej strony?

nie uczyli, ze sie czyta umowy? wiedzialbys o wylaczeniach...
z LM zachowali sie honorowo - umozliwili dostep do konca sezonu wszystkim. a co zrobia po sezonie - tego nikt nie wie.

na dzien dzisiejszy za 45-50zl miesiecznie nie ma bardziej wszechstronnej oferty niz Nki.

aaa - i wez do reki slownik ortograficzny.
 1  
Też niedawno zostałem abonentem enki jednak z tym npremium to totalna porażka szkoda mi na to 5 zł.
 3  
a kurs TVN leci na leb na szyje,hahaha
 0  
Rozmiar tekstu: A A A
KBC Securities obniżył rekomendację dla TVN do "sprzedaj", cena docelowa 10 zł
Wtorek, 14 lutego (16:20)
Analitycy KBC Securities, w raporcie z 13 lutego, obniżyli rekomendację dla TVN do "sprzedaj" z "kupuj", wyceniając akcję spółki na 10 zł.
a n-ka ledwo zipie i za kilka miesiecy wchłonie ją Cyfra + :)
same barany tu siedzą :) 15.02.2012 (9:59:07)
 4  
Mogą odjąć jednego wczoraj wysłałem wymówienie. Za pazerność płaciłem abonament 99 zł. i się okazało że promocja się skończyła po 17 miesiącach i teraz mam płacić 142zł .(dodam ze jestem w n od ich początku) a oni mówią mi ze nie dali rady się ze mną skontaktować,ze tyle pracy mają . Jeden dzień spóznienia z rachunkiem i na telewizorku na cały ekran komunikat ,proszę o zapłatę . A że komuś się kończy umowa i koszty zwrosną o 40% procent to cichosza, uczciwe sami ocencie.
 9  
Jeden dzień spóznienia z opłatą i w tej durnej ence się rzucają? to w kablówce można się 3 miesiące z opłatą spużnic i nie wyłączają sygnału.
 2  
powyżej wyłącznie komentarze "ekspertów"
już po szkole ? pustki w aps-ach ?
może poczytajcie trochę słowników ortograficznego, frazeologicznego i poprawnej polszczyzny ?
 2  
Zauważyłem że ten co wyzywa ludzi od baranów sam jest w zwierzakiem ale w tej zagrodzie jest osłem.. ale to tak od strony humorystycznej. ;) to taka moja pierwsza uwaga..

Druga to zauważyłem to że Ci co są za N dostają negatywne oceny a Ci co przeciw to dodatnie....

Mnie sprawa N to lotto bo mam akurat N i C+niestety obie bo nie ma wszystkiego na jednej platformie.. i nie krzyczał bym że będzie bo jak będzie to nie prędko a czy w ogóle to UOKiK powie.. bo może się czegoś dopatrzy.. od co..

Co do że coś zabierają albo wyłączają.. tak jak ktoś już tu pisał jak by się czytało wszystko nawet to drobnym maczkiem to by się wiedziało co się bierze.. a z tego co wiem to od podpisania umowy przysługuje kilka dni na zerwanie jej bez konsekwencji.. więc czytajmy umowy a nie ulotki albo napalamy się po oglądaniu reklamy a nie wyzywajmy bo tak na prawdę powinniśmy być źli na siebie a nie na dostawcę usług.
 5