Łukasz Szewczyk16.02.2012 (8:58)18 komentarzy

TVN bez nowych kanałów. Szuka nowych formatów

Telewizja TVN nie uruchomi nowych kanałów tematycznych w 2012 roku - zapowiedział prezes TVN podczas konferencji prasowej. Nadawca skupi się na obronie swojej pozycji wprowadzając m.in. nowe formaty.
Grupa TVN poinformowała wczoraj o przekroczeniu rocznych celów, jednak władze TVN nie ukrywają, że 2011 roku był jednym z najtrudniejszych w historii spółki. Grupa TVN zadowolona jest z wyników platformy "n", z której na koniec 2011 roku korzystało 929 tys. abonentów. Przypomnijmy jednak, że "n" i Cyfra+ oczekują na zgodę urzędów, by zakończyć fuzję platform. Władze TVN spodziewają się, że zgoda może zostać wydana jeszcze latem (więcej o tym tutaj).
Jakie plany na ten rok ma Grupa TVN? Piotr Walter, wiceprezes TVN, podczas konferencji prasowej zapowiedział, że w tym roku TVN nie wprowadzi na rynek żadnych nowych kanałów tematycznych. Przypomnijmy, że na koniec 2011 roku tematyczne stacje TVN docierały do 8,7 mln abonentów, o czym szerzej informowaliśmy tutaj.

Zadaniem TVN na najbliższe miesiące jest utrzymanie dobrych wyników oglądalności.- Głównym wyzwaniem będzie utrzymanie udziału w widowni naszego głównego kanału oraz grupy kanałów tematycznych - mówi cytowany przez Gazetę Wyborczą Piotr Walter. Stacja podczas tegorocznych rozgrywek Euro 2012 nie zapomni o kobietach, które nie interesują się piłką nożną.

Nadawca szuka także nowego formatu, bo na rynku pojawia się coraz więcej programów typu talent show. - [i]Chcemy znaleźć nową formułę. Nie jesteśmy w stanie w tej kategorii dłużej utrzymywać dużego dystansu do konkurencji. Idziemy naprzód. TVN zawsze był stacją, która jako pierwsza wnosi nowości na rynek
- mówi cytowany przez Dziennik Gazetę Prawną Piotr Walter.

Pierwsze zmiany będzie można zaobserwować już wiosną - w niedzielę o godzinie 20 zamiast tańczących gwiazd widzowie TVN będą mogli oglądać m.in. reality show "Surowi rodzice", w którym nastolatkowie będą mogli przekonać się, czy ich rodzice faktycznie przesadzają, a rodzice zobaczą, że może ich dzieci nie są takie najgorsze. Nie oznacza to jednak, że kanał rezygnuje ze swoich hitów jak np. "X Factor", "You Can Dance" czy "Taniec z gwiazdami".
Dziennik gazeta Prawna/Gazeta Wyborcza/Parkiet

Komentarze (1 - 10 z 18)

1.03.12 nVodnet ITVP , ipla, TVP Parlament, karaoke
 5  
biedaki upadają na pysk......
 1  
TVN zawsze był stacją, która jako pierwsza wnosi nowości na rynek - mówi cytowany przez Dziennik Gazetę Prawną Piotr Walter.
Często, ale nie zawsze.
 2  
Widać, że chcą jeszcze bardziej popsuć TVN Turbo.
 4  
proponuję talent szoł "mam talent w pieprzeniu" gdzie na żywo będzie można zobaczyć jak pieprzyć dobrze (cokolwiek macie na myśli ) ;P
 5  
Wymyśl coś nowego bo już tak nudny jesteś, że bardziej si chyba nie da.
 6  
A może iść na całość i zmienić nazwe z TVN na Reality Show TV
 1  
Kolejna dawka bełkotów w temacie "telewizja" TVN !
Klasyczne "ruchawki" czegoś co się kończy a raczej UPADA !
Nawet wigor NADWORNYM opluwaczom tamtej "telewizji" , jakoś takoś OKLAPŁ i coraz bardziej przypomina zahukanego psiaka w kącie sypiącej się kanciapy !
No cóż nic nie może wiecznie trwać a kłamstwo mają wyjątkowo krótkie kopytka :)
 4  
Treść komentarza może zawierać obraźliwe słowa - kliknij by wyświetlić.
precz z tym zasranym gownem tvn'owskim. pakowac walichy i spierdalac panie prezio do waszego isralea juz czas
 1  
TVN dołuje, wręcz pikuje. W ciągu roku akcjonariat TVN zubożał o ponad 35%. Rzeczywiście spółka leci na łeb na szyję. W takim samym czasie akcje Cyfrowego Polsatu potaniały zaledwie o 14%. Słoneczni dają radę a niebiescy - nomen omen - smutni.
 10