Łukasz Szewczyk22.02.2012 (10:31)23 komentarze

Discovery Channel od kwietnia w 16/9

Dobra informacja dla widzów dokumentalnego kanału Discovery Channel, którzy od dawna domagali się zmiany formatu obrazu na 16/9. Nastąpi to już w kwietniu 2012 roku.
Kolejny polski nadawca decyduje się przejść na emisję w panoramicznym formacie obrazu 16/9. Tym razem będzie to popularny kanał dokumentalny Discovery Channel, którego widzowie od dawna domagali się na zmianę emisji. Nadawca stacji - Discovery Networks - w korespondencji z operatorami płatnej telewizji informuje, że zmiana formatu obrazu na 16/9 nastąpi 18 kwietnia 2012 roku o godzinie 11.

Komentarze (1 - 10 z 23)

juz????????hahaha
wolne żarty...kanaly discovery to techniczny badziew jakich malo
 1  
a sience i world?
i nat geo wild?
 0  
Czyżby w końcu Discovery obudziło się i przestało traktować Polskę jak technologiczny skansen? Brawo!

Inna sprawa, iż sama zmiana formatu niewiele pomoże, jeśli najpierw nadawca nie poprawi VHSowatej jakości dosyłów. To wstyd, aby jedna z największych sieci telewizyjnych w 2012 nadawała w tak g***** jakości. Te same programy produkcji Discovery goszczące na antenie TV4 czy TV Puls mają o niebo lepszą jakość obrazu.
 15  
nooo nareszcie, tylko dlaczego dopiero 18 kwietnia, obecnie tego oglądać się nie da, ciekawe czy Science i World też zmienią format
 1  
Masz rację......... Discovery SD to jest najgorsza jakość ze wszystkich stacji.... MASAKRA !! TOTALNY BADZIEW !! !! !!
 2  
mokoloko Masz rację
1111ssadddddddddddaaaaaaaaaaaa 22.02.2012 (11:11:14)
 0  
Patrzcie ludzie! Widzowie się domagali i wkrótce dostaną. Widzowie TV4 też się domagają i jakoś nawet planów nie widać.
 1  
A Tele 5 flagę WSS dołączyło dzisiaj :)
 3  
Nareszcie Discovery, telewizja mająca kojarzyć się z nowymi technologiami wkracza w XXI wiek, 100 lat za konkurencją. BRAWO! Znając ich to tylko główny kanał zmieni format, a World i Science zostaną w 4:3. Dobre i to, pomijając zupełnie fakt, że coraz rzadziej jest tam na czym oko zawiesić...
 4  
Nie wiem czemu z takimi oporami i opóźnieniem Discovery skłania się ku formatowi 16:9. To dość komiczne, bo tak popularne kanały powinny w tym momencie przechodzić w powszechne nadawanie HD, a nie obraz panoramiczny.

Prywatnie nie mogę im wybaczyć tego co zrobili z Discovery Travel & Adventure/ Discovery Travel & Living tworząc z niego gniota w postaci TLC, którego jakość nadawanie też pozostawia wiele do życzenia.
 5