wikma23.02.2012 (12:08)10 komentarzy

GiełdaWalut.pl - nowe narzędzie wymiany walut w polskim internecie

GiełdaWalut.pl to narzędzie umożliwiające szybką i bezpieczną wymianę środków płatniczych różnych krajów. Korzystając z serwisu użytkownicy wymieniają walutę pomiędzy sobą, unikając kosztów związanych z pośrednictwem banków i kantorów.
- Na rynku wymiany walut funkcjonujemy już od dwudziestu lat, do tej pory w formie stacjonarnych kantorów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów postanowiliśmy wykorzystać nasze wieloletnie doświadczenie i stworzyć serwis, który będzie działać sprawniej i taniej niż tradycyjne kantory - mówi Piotr Podrażka prezes spółki Dorex Kantory sp. z o.o., właściciel portalu GieldaWalut.pl.
Wymiana walut odbywa się pomiędzy użytkownikami serwisu, którzy sami decydują po jakim kursie chcą sprzedać euro, funta, dolara czy franka szwajcarskiego. System wymiany jest zintegrowany z bankowymi systemami Web Service.

Użytkownik nie musi obawiać się o uczciwość osoby, od której kupuje walutę, gdyż nie przelewa on bezpośrednio swoich środków na jego konto bankowe. W wymianie pośrednikiem jest platforma internetowa. Jedynym kosztem, który ponosi użytkownik jest prowizja w wysokości 0,1-0,2 % od transakcji.

- Jedynym wymogiem związanym z korzystaniem z GieldaWalut.pl, jest posiadanie konta walutowego. Z serwisu może korzystać każdy, nie ma znaczenia czy internauta prowadzi własną firmę, chce wymienić walutę, aby zapłacić ratę kredytu, czy po prostu potrzebuje kieszonkowego na wakacje - mówi Piotr Podrażka.

Komentarze (1 - 10 z 10)

ciekawe!!!
 0  
W końcu jakaś nowość. Wypróbuje do spłacania kredytu w CHF.
 1  
W taki sposób od 2 lat działa walutomat, a jeszcze innym ciekawym rozwiązaniem jest cinkciarz - korzystałem z obu platform, także wątpię, że GieldaWalut.pl wniesie jakąś rewolucję.
 0  
Dobre rozwiązanie jak chce się zaoszczędzić na wymianie walut. Osobiście skorzystałabym z tego typu rozwiązania bo jest po prostu wygodne. Podoba mi się, że samemu wybierasz kurs po jakim chcesz sprzedać walutę.
 0  
Wypróbowałem w prawdzie na początku niewielkie kwoty ale działa bez problemu, także spoko.
 0  
Jest ok, przetestowany przeze mnie. Kontrofertę znalazłem szybko.
 0  
ja teraz niedawno kupiłam euro na wyjazd na giełdzie walut i cała transakcja przebiegła bardzo sprawnie, bez zarzutu.
 0  
Jestem zwolennikiem tego typu rozwiązań, zresztą niestandardowych. To opcja dla osób, które nie chcą przepłacać i to się ceni najbardziej.
 0  
Warto polecić porównywarkę ekantorów strefawalut.pl przelicznik walut, który jest bardzo prosty w obsłudze i bardzo intuicyjny. Znajdzesz na niej najlepszy kantor internetowy Strefawalut.pl ponieważ zestawia wszystkie wiodące ekantory.
 0  
jeszcze icej komentarzy na temat tego serwisu można znaleźć tutaj: http://forum.e-kantory.pl/viewtopic.php?f=10&;t=40
 0