wikma24.02.2012 (19:29)brak komentarzy

Paweł Małaszyński w mundurze w Afganistanie (zobacz zdjęcia)

Premiera nowej produkcji Akson Studio i Canal + "Misja: Afganistan" już jesienią. Prezentujemy zdjęcia promocyjne z planu serialu z Pawłem Małaszyńskim w roli głównej.
W obsadzie obok grającego główną rolę Pawła Małaszyńskiego, same gorące nazwiska. Tymczasem przedsięwzięciem dowodzą: Maciej Dejczer oraz Grzegorz Kuczeriszka.
"Misja: Afganistan" to poruszająca historia kilku żołnierzy jednego plutonu. Każdy z nich miał swoje powody, dla których trafił w miejsce, gdzie wciąż dochodzi do starć, otwartej wymiany ognia i eksplozji min pułapek.

fot. M. Makowski, Canal +

Centralną postacią opowieści jest porucznik Paweł Konaszewicz (Paweł Małaszyński). Obejmuje on dowództwo nad plutonem pierwszej kompanii piechoty zmechanizowanej z Wędrzyna, która właśnie wyjeżdża do Afganistanu...

fot. M. Makowski, Canal +

Serial opowiada o codziennej pracy żołnierzy, o rutynie, którą każdy na swój sposób oswaja i trudnych konsekwencjach podejmowanych decyzji, zarówno służbowych, jak i prywatnych. Bohaterowie reprezentują różne punkty widzenia - wśród żołnierzy wiara w sens interwencji walczy ze zwątpieniem, tak jak brawura z rozsądkiem. Niektórzy traktują wojnę jak męską przygodę, inni jak misję, a jeszcze inni chcą załatwiać na niej osobiste porachunki...

fot. M. Makowski, Canal +

Twórcy scenariusza: Jan Pawlicki i Marek Kreutz przygotowując się do pracy nad tekstem spotkali się z wieloma żołnierzami i ich rodzinami. Parę serialowych epizodów zostało zainspirowanych właśnie wspomnieniami z misji w Afganistanie.

fot. M. Makowski, Canal +

W tej, na taką skalę, niespotykanej do tej pory w naszym kraju telewizyjnej produkcji oprócz Pawła Małaszyńskiego zobaczymy także: Tomasza Schuchardta (Żądło), Piotra Michalskiego (Szeliga), Eryka Lubosa (Zbój), Marcina Piętowskiego (Biskup), Piotra Roguckiego (Malboro), Dawida Zawadzkiego (Mamut), Mikołaja Krawczyka (Iwan), Sebastiana Fabijańskiego (Młody), a także Ilonę Ostrowską (Justyna).

fot. M. Makowski, Canal +
hatak.pl