wikma08.03.2012 (16:35)5 komentarzy

Hakerzy włamują się do Google Chrome i dostają za to pieniądze

Kilkanaście dni temu internetowy potentat ogłosił konkurs dla hakerów. Za znalezienie dziur w przeglądarce Google Chrome wyznaczono wysoką nagrodę. Są już pierwsze efekty.
W puli dla programistów jest ponad milion dolarów. Za znalezienie dziur w programie można dostać 20, 40 lub 50 tysięcy dolarów. Aby zarobić więcej trzeba umieć tę lukę umieć wykorzystać.
Są już pierwsi szczęśliwcy - podczas zorganizowanej w Kanadzie konferencji CanSecWest do komputera przez nieznaną do tej pory dziurę włamał się Siergiej Głazunow z Rosji. Za ten atak haker otrzymał od Google nagrodę w wysokości 60 tysięcy dolarów.

Rosjanin oczywiście otrzymał pieniądze w zamian za przekazanie potentatowi informacji o lukach w oprogramowaniu. Wszystkie błędy, które uda się znaleźć dzięki konkursowi mają zostać wyeliminowane.
businessinsider.com

Komentarze (1 - 5 z 5)

I bardzo dobrze google postepuje
 14  
Swietny pomysł z ta akcja , jesz rusek moze zostac zatrudniony przez googla
 5  
Później Google ogłosi że ich Chromek jest bezpieczny, Wy sobie Go zainstalujecie a Google będzie widziała co macie na dyskach.
 12  
Yarek, a kto pisze kod Google Chrome? Google przecież o co ci chodzi, jakby coś zaszyli to oni będą wiedzieć, no nie :)
 3  
I tak właśnie światowi potentaci nagradzają hakerów i korzystają z ich ogromnej wiedzy - natomiast u nas tylko potrafią ich tropić i nakładać kary, a jeszcze lepiej zamykać do pierdla... Taki ten nasz kraj właśnie... Pozdr.
 5