wikma12.03.2012 (17:56)6 komentarzy

"Lekarze" zamiast "Szpitalu Alicji" na TVN

Stacja TVN zmieniła tytuł serialu z roboczego "Szpital Alicji" na "Lekarze". W produkcji wystąpi plejada polskich gwiazd.
W serialu pracę znaleźli m.in.: Danuta Stenka, Magdalena Różczka, Paweł Małaszyński, Katarzyna Bujakiewicz, Piotr Polk, Marcin Perchuć i Wojciech Zieliński. TVN planuje wyemitować pierwszy sezon jesienią tego roku.
Główna bohaterka, Alicja Szymańska (Magdalena Różczka) to młoda, utalentowana i ambitna chirurg. Jest przekonana, że ma opracowany plan swojego życia - przyszłość wiąże z ukochanym Krzysztofem (Piotr Polk) i wytyczoną ścieżką kariery medycznej. Jednak los szykuje dla niej niespodziankę.

Okazuje się, że nie zostaje przyjęta na wymarzony staż z transplantologii, a Krzysztof zupełnie inaczej niż ona widzi ich wspólną przyszłość. Alicja porzuca życie w Warszawie i wyjeżdża do Torunia. Szpital prowadzony przez Elżbietę Bosak (Danuta Stenka) daje jej szanse na rozwój zawodowy. W nowym mieście Alicja poznaje pełnych pasji młodych lekarzy m.in.: chirurga Maksa (Paweł Małaszyński), ginekologa-położnika Piotra (Szymon Bobrowski), internistę Jivana (Marcin Perchuć), chirurga Ordę (Wojciech Zieliński). Wszyscy oni na co dzień walczą nie tylko ze śmiercią, ale także z własnymi słabościami i codziennymi problemami. To z nimi przyjdzie Alicji dzielić radości, smutki, triumfy, a nawet miłość...

W każdym odcinku pokazane będą autentyczne przypadki medyczne, spotykane na co dzień w polskich szpitalach. Propozycję napisania scenariusza otrzymali: Andrzej Staszczyk, Justyna Stefaniak i Marek Kreutz. TVN zrealizuje 15 epizodów, które trafią na antenę w 2012 roku.

Serial to produkcją własna TVN - jej producentem jest Dorota Chamczyk, a kierownikiem produkcji Przemysław Malec. Reżyserują Filip Zylber i Marcin Wrona. Autorami zdjęć są Jan Holoubek i Tomasz Dobrowolski. Za scenografie odpowiada Barbara Ostapowicz, za kostiumy Ola Staszko.

Komentarze (1 - 6 z 6)

Szkoda, że nie "Szpital Juli i Majki i Szymona szajki" ...
 4  
juz beda narzekania choc go nauczy nie widzieli
 1  
Szpitalu ??? Ała. Ooo... Matko Boska :-[
 2  
mogli dać tytuł, "Na dobre i na złe 2"
 0  
Tak dla porządku: dopełniacz od rzeczownika SZPITAL to: szpitala (lp) szpitali (lm).
Wyrazy współczucia dla autora. Pewnie był chory jak przerabiano ten materiał w szkole podstawowej.
 0  
sliwka

juz beda narzekania choc go nauczy nie widzieli.

sliwka. Piszę się na oczy. Witamy na wiocha.pl :D
 0