Łukasz Szewczyk19.03.2012 (9:52)32 komentarze

Duże manifestacje w obronie TV Trwam z Pospieszalskim

W miniony weekend w Gdańsku, Lublinie i Białymstoku przeszły manifestacje w obronie wolności mediów jednak z głównym przesłaniem - cyfra dla TV Trwam. Na czele jednej z nich szedł współpracujący z TVP Jan Pospieszalski.
Marsze zdominowane przez zwolenników Radia Maryja odbyły się "w związku z dyskryminacją Telewizji Trwam przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji oraz brakiem reakcji rządu na łamanie prawa przez konstytucyjny organ' Głównym celem uczestników manifestacji było żądanie przyznania Fundacji Lux Veritatis miejsca na cyfrowym multipleksie.W Białymstoku marsz w obronie TV Trwam oraz wolności w mediach poprowadził Jan Pospieszalski jako przedstawiciel niezależnych dziennikarzy oraz Stowarzyszenia Solidarni 2010. Przypomnijmy, że Pospieszalski jest także współpracownikiem TVP, a kodeks dziennikarzy TVP zabrania publicznych manifestacji.
Jak relacjonuje Nasz Dziennik, "Wolne media w wolnym kraju", "WyTRWAMy i wygramy", "Władza ma służyć, nie cenzurować" - to hasła, które pojawiły się na wielotysięcznej manifestacji mieszkańców Trójmiasta. W Lublinie skandowano wprost: "Nie oddamy wam Telewizji Trwam", "Precz z Tuskiem", "Precz z Palikotem". - Jako osoby wierzące żądamy tego, aby media katolickie istniały na równych prawach jak inne media - podkreślali uczestnicy marszu w Białymstoku.


Dodajmy, że ojciec Rydzyk od kilku miesięcy walczy o miejsce dla TV Trwam na cyfrowym multipleksie, tak by jego stacja docierała do każdego domu bez potrzeby anteny satelitarnej czy operatora telewizji kablowej. Dlatego prawicowi politycy, prawicowi dziennikarze oraz środowiska związane z Radiem Maryja od kilku miesięcy pod hasłem "wolności mediów i praw katolików" organizują co jakiś czas w Polsce manifestacje.

Komentarze (1 - 10 z 32)

tylko dlaczego mówi się o manifestacjach antykościelnych "Manifa", a o manifestacjach w sprawie telewizji Trwam nie mówi sie ?, Czyżby układ nie pozwalał
 23  
Proszę nie manipulować i sprawdzić jakim pracownikiem w TVP jest p. Pospieszalski? I może jednak wolno mu manifestować!!!!
To prawo każdemu daje konstytucja, a w TVP jak podpisują lojalki to nie jest zgodne z konstytucją i nikt nie mowi o tym, to są te wolne media?
 19  
wiem duzo wiecej i dlatego ja nie daje sobie marmolady z mozgu robic jak WY!
 23  
Jak tak bardzo ludzie chcą tej Telewizji Trwam w cyfrowym multipleksie to niech już dadzą, kto będzie chciał to zaprogramuje swój odbiornik na ten kanał, a kto nie to nie. Powinno się normalnie traktować ludzi.
 15  
on chce zrobic z trwam kanal informacyjny wiec zabiora mu koncesje bo w koncesji ma zapisane kanal religijoo spoleczny a Nie religijno informacyjny wiec juz nie dlugo zakonczy swa dzialalnosc bo KRRIT trzyma sie przepisow
 15  
Uważam że jest to wielki skandal że TV Trwam nie otrzymała koncesji na mux1. Jak można nie przyznać koncesji stacji która istnieje od prawie 10 lat , reprezentuje poglądy dużej grupy osób a dostają ją takie gnioty jak Eska TV, Polo-lolo i nie istniejące ATM. Tu wyraźnie widać naciski władzy i nieczyste gry KRRiTV. Krajowa Rada powinna byś skontrolowana przez NIK a wszelkie przekręty ujawnione i ukarane. Przecież sam Pan Premier obiecywał w expoze że nie będzie tolerował oszustw. Czego się teraz bać. Niech Pan pokaże klasę i pozwoli na pluralizm.
 15  
Tele 5 istnieje od tego gówna dłużej i też nie dostali koncesji.Trzeba stawiać na kanały nowsze które dopiero powstają a nie na gnioty typu : TV Trwam !!!!
 15  
Dajcie spokój z tą tv Trwam.
nie dostali miejsca, koniec tematu.
Może zróbmy manifestacje, bo next tv nie dostało koncesji!
Poczytajcie czemu tak się stało, ale nie w mediach rydza i najważniejsze:
jak się nie spełnia wymagań to samemu sobie można pluć w brodę.
Pozdrawiam przeciwników i zwolenników.
Trochę szacunku
 11  
Nie wiem dlaczego lewackie burki na tym forum typu Xamet szczekają na TV Trwam, sami macie po kilka propagandówek w MUXIe. Taka rządowa TVN podstepem załatwiła sobie 3 ci kanał w MUXie kupujac TTV, co jest zwykłym sku...stwem, co to ma wspólnego z demokracją. Co takiego jest w śmieciowych kanałach typu TV6 czy Polo TV że dostały koncesje, a miliony uczciwych ludzi nie mogą mieć jednego kanału,
 12  
skandaliczny to jest twoj wpis trwam nadaje od 10 lat bo ludzie ja utrzymuja a KRRIT DALA KONCESJE TYM KTORE UTRZYMAJA SIE SAME I Z REKLAM A TRWAM SKAMLE O KASE OD BIEDNYCH LUDZI WIDZISZ ROZNICE? Bo np Polsat jak startowal to nie wyglaszal apeli dajcie nam kase najpierw to Rydzyk niech nadaje reklamy zatrudni ksiegowego pijarowca rzecznika I NIECH PRZESTANIE SKAMLAC O KASE TO WTEDY KONCESJE DOSTANIE A JEDYNYM JEGO DIALOGEM TO EPITETY I MANIFY Z PRZEKUPIONYMI EMERYTAMI
 17