Łukasz Szewczyk19.04.2012 (20:53)24 komentarze

Nowy kanał Water Planet HD w Polsce

14 maja 2012 roku w Polsce rozpocznie nadawanie Water Planet, nowy kanał telewizyjny spółki Polcast Television, nadawcy takich stacji jak Polonia 1 czy Tele5. Nowa stacja będzie prezentowała programy popularnonaukowe m.in. z zakresu środowiska, turystki i aktywnego stylu życia.
Ramówka Water Planet opierać będzie się na czterech filarach programowych: "Wodne środowisko" (ekologia, kataklizmy, geologia, przyroda), "Morskie historie" (odkrycia, bitwy), "Mokra robota" (technologia, przemysł, bezpieczeństwo) oraz "Głębia życia" (sport, turystyka, kuchnia). Pozycje programowe przeznaczone będą głównie dla widzów zainteresowanych aktywnym trybem życia, poszukujących wiedzy o otaczającym ich środowisku, podróżników, zainteresowanych kulturą i historią, która tworzyła się na granicy lądów i oceanów.
Water Planet nadawać będzie codziennie ponad 8 godzin premier programowych, w których zobaczyć będzie można między innymi takie tytuły jak: "Angielski patrol", "Ocean na serio", "Błękitny olbrzym", "Wzdłuż dzikich rzek", "Ostatnie chwile Titanica", "Bitwy morskie". W formie popularnonaukowej rozrywki opowiadać będą o roli jaką odgrywa w naszym życiu środowisko wodne, historia związaną z akwenami wodnymi - od eksploracji świata po najważniejsze wydarzenia nowożytne, nowoczesną technologię, która jest wykorzystywana zarówno w eksploracji i eksploatacji dna morskiego jak również w ochronie przed katastrofalnymi siłami przyrody.

Powstanie kanału Water Planet to odpowiedź na rosnące zainteresowanie widzów kanałami tematycznymi z zawartością skupioną wokół programów popularnonaukowych. Będziemy docierać do widzów, których zainteresowania nie tylko ograniczają się do rozrywki nad wodą, ale także do tych, którzy są w szerszym aspekcie świadomi znaczenia ekosystemu, są zainteresowani znaczeniem gospodarczym i rolą historyczną jaką odgrywa środowisko wodne. Prezentowane programy będą w wielu przypadkach także odnosić się do naszych krajowych warunków, gdzie woda pełni kluczową rolę w kształtowaniu społeczeństwa i jest filarem gospodarczym
- mówi Robert Kosobucki, dyrektor marketingu.

Dzięki pozycjom programowym Water Planet widzowie będą mogli uzyskać praktyczne informacje z zakresu turystyki, odpowiedzialności za środowisko i zachowania w sytuacjach zagrożenia. Dowiedzą się także jaką rolę spełnia woda w kształtowaniu zdrowego trybu życia oraz jak troszczyć się o jakość środowiska. Odkryją także najpiękniejsze plaże, najciekawsze miasta, najpiękniejsze zabytki wybrzeży, najlepsze jedzenie - od Cancun, poprzez Barcelonę, aż do Gdańska.

Telewzja Water Planet dostępna będzie zarówno drogą cyfrową, jaki i satelitarną (Hot Bird 13°E). Kanał będzie również dostępny w wersji HD. Dystrybucją kanału zajmie się Delegata.
Polcast Television

Komentarze (1 - 10 z 24)

Ciekawe czy ten kanał wypali
 16  
No ciekawe
 10  
Zapowiada sie ciekawie, pytanie tylko jaka bedzie jakosc HD? Mam nadzieje ze nie taka jak SD a dokladnie VHS na Polonii1 i Tele5
 15  
Moje obawy, jak i podejrzewam każdego, budzi jedynie to kto jest nadawcą... Natomiast zapowiada się ciekawie i życzę stacji sukcesu :)
 19  
Jakoś trudno uwierzyć by nadawca takich stacji jak Polonia 1 czy Tele5 wyprodukował naprawdę dobry kanał dokumentalny. Pewnie będzie to kolejna ekopoprawna sieczka złożona głównie z amerykańskich gniotów.
 4  
Wszystko fajnie,tylko brakuje mi jednej najważniejszej informacji, czy to będzie kanał FTA ogólnie dostępny czy raczej kanał kodowany przeznaczony do dystrybucji w sieciach kablowych jak inne tego typu kanały. Jak kodowany to pewnie będzie w 3 kablówkach w Polsce..
 5  
zaskoczyli mnie być może kanał okaże się sukcesem
 9  
Zapewne jak bedzie kodowany to moze zaoferuje lepsza jakosc jak i oferte programowa niz fta bo beda miec kase od kazdego abonenta ktorzy ten kanal beda mieli w swoim pakiecie a do tego kasa z reklam.
 5  
Czekam niecierpliwie, a potem ocenię :)
 6  
Kanał wejdzie na częstotliwość CSBTV który jest nadawany w mpeg4, najprawdopodobniej kanał całkowicie zastąpi CSBTV.
 5