Łukasz Szewczyk23.04.2012 (0:06)brak komentarzy

10 lat "Ligi+ Extra" - specjalny dokument w Canal+ (wideo)

Pod koniec lutego 2002 roku na antenie Canal+ zadebiutował magazyn "Liga+ Extra", do dzisiaj jest to jedno z bardziej popularnych wśród kibiców i piłkarzy telewizyjne show piłkarskie. Dla sympatyków programu przygotowano gratkę - pełnometrażowy film dokumentalny,
We wtorek (24 kwietnia 2012 roku o godzinie 21.00) telewizja Canal+ Sport wyemituje film dokumentalny Pawła Ziętary - "Liga+ Extra: Historia prawdziwa". Będzie to próba przedstawienia 10-letniej historii, popularnego w piłkarskim środowisku, telewizyjnego show stacji Canal+ Sport - "Liga+ Extra", w którym Andrzej Twarowski i Tomasz Smokowski wraz z gośćmi komentują wydarzenia weekendu na polskich boiskach.
Wiele osób oglądających Ligę+Extra przecierało oczy ze zdziwienia. To nie był program, który w sposób oczywisty, czy banalny sumował wszystko, co działo się w ligowej kolejce. Był to program, który przede wszystkim pozwalał zrozumieć bardziej zjawisko jakim jest wspomniany produkt. Liga polska. To było prawdziwe show! Nikt nie mówił o rzeczach oczywistych, skupiono się na kuchni futbolu, kontrowersjach, analizach. O tym wszystkim mówili eksperci. Mówili językiem, jaki w telewizji publicznej był niedopuszczalny. Językiem kibica.
- opisuje Paweł Ziętara, autor dokumentu.i dziennikarz Canal+ Sport.

W ciągu minionych lat nikomu nieznany duet dziennikarski Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski szybko zdobył sympatię ludzi, konsekwentnie budując swój autorytet w oczach widza. Duet ten stworzył Janusz Basałaj, ówczesny szef redakcji sportowej Canal+.
Liga+Extra to nie tylko program, w moim odczuciu to przede wszystkim główny architekt rozwoju naszej ligi w szerokim ujęciu. Dla osoby tak bardzo w to wierzącej zrobienie dokumentu poświęconego Lidze+ Extra właśnie, było możliwością dotknięcia zjawiska, które przez lata kształtowało się w metodyce odbiegającej od jakichkolwiek stereotypów, czy biblii programowych.
- dodaje Paweł Ziętara, autor dokumentu.


Premierowa emisja dokumentu "Liga+ Extra: Historia prawdziwa" - 24 kwietnia (wtorek) o godzinie 21.00 na antenie Canal+ Sport
Canal+