Karol Przygoda18.05.2006 (8:44)brak komentarzy

Zapłacimy za wykłady o podatkach

Poznajemy coraz to więcej szczegółów dotyczących płatnych programów na antenie edukacyjnej telewizji Edusat. Jak poinformowała nas jedna z pracownic stacji, w październiku planowane jest kodowanie wykładów poświęconym podatkom.
- Owszem, są plany aby uruchomić płatne pasmo w TV Edusat. - mówi nam Iwona Drynko, zdradzając więcej szczegółów na temat pomysłu wprowadzenia kodowanych programów, o którym portal Media2.pl pisał niedawno.
Wcześniej dowiedzieliśmy się, że w październiku ok. 20 proc. dziennego programu będzie kodowana. Nasze informacje wydają się potwierdzać.

- [Kodowanie - red.] Rozpoczynamy od 1 października 2006 roku. Będzie to dotyczyło między innymi programu poświęconego podatkom, prowadzonego przez zespół prof. Modzelewskiego. - mówi nam Iwona Drynko.

Zdecydowaliśmy się spytać, czy informacje o planach zakodowania sygnału Edusatu już w czerwcu są aktualne.

Przypomnijmy, że kilka dni temu Edusat informował o tym, ze od 1 czerwca br. jego program będzie kodowany. Nie podano jednak żadnych konkretów. - Nie, ta informacja jest nieaktualna. - mówi nam Drynko. - Przepraszamy za tę nieścisłość. - dodaje.


Parametry odbioru:
Niekodowany sygnał edukacyjnej telewizji Edusat jest aktualnie dostępny z transpondera satelitarnego Cyfry+.

Częstotliwość: 11,283 GHz
Polaryzacja: V
Symbol Rate: 27500
FEC: 3/4
Przekaz: niekodowany
media2.pl