Łukasz Szewczyk16.05.2012 (10:01)9 komentarzy

TVN daje TTV trzy lata na rentowność. 7 tys. widzów

Grupa TVN, która postanowiła zainwestować w nową telewizję TTV oczekuje, że stacja w ciągu trzech lat będzie rentowna. Obecnie średnia oglądalność TTV wynosi ponad 7,6 tys. widzów.
Kanał TTV nadaje od początku 2012 roku w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej, który do końca maja 2012 roku zasięgiem ma objąć co najmniej 92% populacji kraju. Sygnał stacji stopniowo włączany jest także przez kolejnych operatorów płatnej telewizji satelitarnej i kablowej. Jak wynika z naszych danych za kwiecień, średnia oglądalność kanału TTV wynosi ponad 7,6 tys. widzów.
Przypomnijmy, że stacja TTV związana jest z Grupą TVN, która kilka miesięcy temu objęła 51 proc. udziałów w spółce Stavka, nadawcy stacji. Jak podaje Presserwis, Grupa TVN daje swojemu najnowszemu kanałowi TTV trzy lata na osiągnięcie progu rentowności. Co ciekawe, do tej pory TVN swoim tematycznym kanałom dawał czas dwóch lat na osiągnięcie rentowności.

TTV to interaktywny kanał telewizyjny o charakterze społeczno-interwencyjnym. Ramówka stacji zawiera pasma publicystyczne, informacyjne, poradnikowe, dokumentalne i rozrywkowe. Grupą docelową stacji są dorośli Polacy, osoby w wieku 25-59 lat, mieszkańcy dużych i małych miast. Wyróżnikiem kanału będzie przede wszystkim interaktywność z widzami, którzy będą mogli współtworzyć stację.
Presserwis/wł

Komentarze (1 - 9 z 9)

TVN Warszawa i TTV to te same kanały tylko jeden z nich był tylko dla Warszawiaków a drugi jest dla całego kraju. Oba te kanały miały ten sam profil czyli charakter społeczno-interwencyjny.
 8  
Jesli za 3 lata nie bedzie rentownosci, to co zrobia z koncesja naziemna??? Tutaj sprawa nie jest juz taka prosta jak w przypadku stacji kab-sat.
 10  
W razie ewentualnego zamknięcia TTV, do DVB-T wszedłby w to miejsce najpewniej TVN Meteo.
 4  
Mam nieodparte wrażenie, że KRRiT przyznała koncesję kanałom typu TTV, TV6, Puls 2 wyłącznie po to by by uczynić ofertę naziemną jak najmniej atrakcyjną, a przede wszystkim zablokować dostęp do DVB-T Tv TRWAM.
 4  
Popieram. Won z TV6 i Puls 2!!!
 1  
A mi TTV bardzo się podoba, myślę, że z czasem zyska sporą liczbę widzów :)
 9  
a ja bym chciał jakiś program żeby było więcej dokumentów,programów naukowych.
 1  
Szmira i tyle
 1  
A sama sobie-ile?
 0