Magdalena Fris24.05.2012 (12:09)1 komentarz

Nowe czasopismo od Agory

Andrzej Stasiuk, Wojciech Jagielski, Paulina Wilk, Jacek Hugo-Bader, Lidia Ostałowska, Marcin Kydryński, Jurij Andruchowycz, Krzysztof Miller - to wszystko w pierwszym numerze nowego pisma Agory pt. "Kontynenty".
Czasopismo na rynku pojawi się 25 maja 2012 r. Jego największą atrakcją są nieznane fotograficzne portrety autorstwa Ryszarda Kapuścińskiego.
Oddajemy łamy "Kontynentów" znanym pisarzom, nagradzanym reporterom, fotografom i eseistom - podróżnikom i wędrowcom. To pismo ma dawać przyjemność czytania i pobudzać wyobraźnię
- mówi Dariusz Fedor, redaktor naczelny tytułu.
Chcemy, aby "Kontynenty" były prawdziwą ucztą dla zmysłów i pasjonującą lekturą dla wszystkich.
"Kontynenty" to literatura podróży, osobiste relacje reporterów, fotografów i podróżników dobrze władających piórem i migawką, historie podróży i wielkich odkryć, wywiady, a także fragmenty najciekawszych, przygotowywanych do druku książek podróżniczych i reporterskich oraz zapowiedzi nowości wydawniczych z tego nurtu.
W pierwszym numerze m.in. "Zapiski mołdawskie" Andrzeja Stasiuka; "programowe" i osobiste wyznania Jacka Hugo-Badera o jego reporterskiej drodze; opowieść Wojciecha Jagielskiego o skandalach młodego Mandeli; wizjonerskie porównanie teraźniejszości Japonii z przyszłością Europy pióra Pauliny Wilk; fotografie i esej Marcina Kydryńskiego o Wietnamie; rozmowa z Colinem Thubronem - jednym z najbardziej uznanych na świecie pisarzy-podróżników, finalistą tegorocznych nagród im. Ryszarda Kapuścińskiego; reportaż Adama Wajraka o topiącej się Arktyce; Mariusza Zawadzkiego opowieść o opętaniu pewną tajemniczą mapą portugalską.

Najważniejszym materiałem są nieznane portrety autorstwa Ryszarda Kapuścińskiego, odnalezione w jego prywatnym archiwum.

"Kontynenty" będą ukazywały się w cyklu kwartalnym. Cena: 13,95 zł. Pismo jest przygotowywane w segmencie Czasopism Agory. Autorami są również dziennikarze i reporterzy "Gazety Wyborczej".

Komentarze (1 - 1 z 1)

W latach PRL. było już wydawne czasopismo "Kontynenty" ,na dobrym papierze i bardzo ciekawe.Celowe nawiązanie do starej nazwy przez koncern Agora?
 0