Łukasz Szewczyk31.05.2012 (15:44)5 komentarzy

Politycy kontra opinia publiczna - nowy program w Polsat News

W niedzielę (3 czerwca 2012 roku) na antenie informacyjnego kanału Polsat News zadebiutuje nowy program publicystyczny "Kalkulator polityczny", w którym opinie polityków zostaną skonfrontowane z badaniami opinii publicznej. Magazyn poprowadzi Wojciech Maziarski.
"Kalkulator polityczny" to nowy cotygodniowy program publicystyczny telewizji Polsat News, który nadawany będzie w każdą niedzielę o godz. 11.15 (od 3 czerwca 2012 roku).
Na potrzeby każdego odcinka Instytut Badań Pollster przygotuje badania opinii publicznej, które zostaną zaprezentowane w trakcie programu. Polacy wypowiedzą się na konkretne tematy, np. Euro w oczach Polaków - ocena przygotowań, ocena rządu i samorządów, poziom zainteresowania mistrzostwami oraz jakich korzyści spodziewamy się z Euro. Prowadzący magazyn Wojciech Maziarski wykorzysta badania, opinie ekspertów oraz cytaty z forów internetowych na dany temat i skonfrontuje je z opiniami obecnych w studiu polityków.

Tytułowy kalkulator odnosi się do możliwości zaobserwowania przez widzów kalkulacji politycznych dokonywanych przez zaproszonych do studia polityków w bezpośrednim zetknięciu z prezentowanymi badaniami opinii publicznej na dany temat. Czy zrewidują swoje poglądy w obliczu badań? Czy aby przypodobać się opinii publicznej, poddani presji zaprezentowanych materiałów, zmienią choćby częściowo swoje zdanie? "Kalkulator polityczny" zderzy polityków z opiniami Polaków, a to z pewnością zmusi tych pierwszych do wyjścia ponad typową polemikę i powierzchowne deklaracje.

W kolejnych odcinkach widzowie będą mogli ocenić wypowiedzi polityków zgromadzonych w studiu za pośrednictwem specjalnej aplikacji internetowej - www.reaktoropinii.pl Informacja na ten temat znajdzie się w obrębie grafiki programu.

Komentarze (1 - 5 z 5)

Myślę że może być ciekawie
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 31 maja 2012 o 15:55:08 przez tonietakjakmyslisz).
 4  
hmm - Wojciech Maziarski czyli były naczelny Newsweeka?
Zawsze dyspozycyjny wobec partii rządzącej, gotów oskarżyć PIS o całe zło (np porównywał Krytykę Polityczną z Frondą - zupełnie zapominając że w zamieszaniu wobec tej pierwszej chodziło o to że korzysta z dotacji budżetowych, a Fronda nie). Naginacz rzeczywistości - program będzie na pewno obiektywny i POprawny!
 3  
Wam to nic nie pasuje Lis nie, Gugała nie, Maziarski nie, Kobosko nie, Paradowska nie ITD. Radze ci zgłosić się do Polsatu myślę że bedziesz najlepszym prowadzącym napewno dostaniesz prace między innymi dlatego ze nie jestes bolszewiskiem ani POlakiem tylko prawdziwym Polakiem !!!! Ludzie opanujcie sięz tą krytyką !!! Oglądajcie TV TRWAM tam występują prawdziwi Polacy, którzy mają jako jedyni legitymację do tego aby nazywać sie patriotami. Pewnie co was obchodzi ze PO wybrała większość narodu, bo co tam to zdrajcy. ŻEBY BYŁA JASNOŚĆ NIE JESTEM ZA PO mam juz tego serdecznie dość, dość dość dość. Bądźmy merytoryczni, nie obrażajmy ludzi nawet jeżeli mają inne poglądy od nas to nie na tym polega !!!!!!!!!!!!!!!1
 3  
""ŻEBY BYŁA JASNOŚĆ NIE JESTEM ZA PO mam juz tego serdecznie dość, dość dość dość. Bądźmy merytoryczni, nie obrażajmy ludzi nawet jeżeli mają inne poglądy od nas to nie na tym polega !!!!!!!!!!!!!!!1""
TAK JAK NIESIOŁ?????????
 1  
oczywiście że się chamsko zachował, jak widze go w tv to zmieniam stacje to tak dla jasności, to że mówie coś przeciw PiSowi nie znaczy że jestem za PO niestety większość was widzi tylko 2 partie PiS i PO a jest ich wiele innych i nie ma obowiązku popierać jednej z tej słabiutkiej dwójki.
 2