Łukasz Szewczyk04.06.2012 (13:00)1 komentarz

Awaria internetu - znane serwisy zniknęły z sieci

W poniedziałek od wczesnych godzin porannych nie działa wiele znanych serwisów internetowych, m.in. naTemat.pl czy Money.pl. Przyczyną takiego stanu jest poważna awaria serwerów.
Od rana internauci mają problemy z dostępem do popularnych serwisów internetowych, takich jak m.in. NaTemat.pl, PayU.pl, Citeam.pl, Walutomat.pl, e24cloud.com, Money.pl czy Istore.pl. Rano nie działał także serwis Tablica.pl, ale już powrócił do wirtualnego świata.
Brak wielu serwisów wywołało spore zamieszanie wśród internautów. Okazuje się, że przyczyna takiego stanu rzeczy jest awaria na serwerach firmy Beyond.pl, która hostuje wiele znanych serwisów internetowych. Spółka wydała w tej sprawie komunikat:
W dniu 4 czerwca w godzinach porannych, podczas rutynowych testów sprawności systemów zasilających, wystąpiła kilkuminutowa przerwa w zasilaniu jednej z sekcji zasilających serwerowni Beyond.pl. Datacenter Beyond.pl jako obiekt spełniający wymogi dostępności klasy Tier-4 jest poddawany regularnym przeglądom i próbom instalacji (...). Niestety awaria dotknęła cześć klientów naszej firmy, co spowodowało problemy w dostępie do ich serwisów. Znamy już przyczynę usterki, przywróciliśmy w pełni sprawność systemów , a w chwili obecnej pracujemy z administratorami systemów naszych klientów, aby potwierdzić poprawność działania wszystkich usług.
Spidersweb.pl

Komentarze (1 - 1 z 1)

Natemat to akurat nie szkoda.
 10