Łukasz Szewczyk05.06.2012 (17:51)61 komentarzy

Kanały Polsatu wracają do Vectry

Dobra informacja dla abonentów sieci Vectra. Po długiej przerwie do oferty tego operatora wracają tematyczne kanały Grupy Polsat (m.in. Polsat HD, Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra HD czy Polsat News). Będą dostępne od października 2012 roku.
Telewizja Polsat i sieć Vectra, pod koniec maja 2012 roku podpisały umowę dystrybucyjną, na mocy której 9 kanałów Polsatu: Polsat HD, Polsat 2, Polsat News, Polsat Sport News, Polsat Sport, Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra, Polsat Sport Extra HD) oraz Polsat Cafe, znajdzie się w ofercie Vectry z początkiem października 2012 roku.
W których pakietach odstępne będą nowe kanały? Polsat HD, Polsat Sport News, Polsat Sport oraz Polsat 2 będą dostępne dla wszystkich abonentów cyfrowych Vectry, czyli abonentów pakietu złotego i platynowego. Kanały Polsat News oraz Polsat Cafe wzbogacą ofertę pakietu platynowego Vectry. Natomiast programy Polsat Sport HD oraz Polsat Sport Extra (SD i HD) dołączą do pakietu Sport na Ostro. Dodatkowo wybrane kanały Telewizji Polsat pojawią się również w ofercie analogowej operatora.
Wierzymy, że włączenie kanałów Telewizji Polsat umocni pozycję Vectry jako operatora o silnej i konkurencyjnej ofercie programowej oraz przyczyni się do wzrostu zadowolenia naszych klientów. Między innymi dzięki wzbogaceniu zawartości kanałów sportowych nasza propozycja stanie się jedną z najbogatszych na rynku
- mówi Tomasz Żurański, prezes spółki Vectra.

Dla Telewizji Polsat umowa jest istotnym uzupełnieniem dystrybucji jej kanałów. Dodajmy, że do tej pory telewizja kablowa Vectra była jedynym dużym operatorem kablowym w Polsce, bez tematycznych stacji Grupy Polsat.
Podpisana umowa jest kolejnym krokiem w realizacji naszej strategii zapewnienia kanałom Polsatu, jak najszerszej widowni i dystrybucji. Abonenci Vectry uzyskają dostęp do naszej unikalnej oferty kanałów dla całej rodziny, a Telewizja Polsat zyska istotną i atrakcyjną grupę nowych widzów. Cieszymy się, że udało nam się porozumieć z Vectrą z korzyścią dla naszych - już teraz wspólnych widzów
- powiedział Maciej Stec, Członek Zarządu, Dyrektor Sprzedaży i Zakupów Zagranicznych Telewizji Polsat.

Nowa kanały dostępne będą na następujących pozycjach w cyfrowych dekoderach: Polsat HD - 116, Polsat News - 802, Polsat Sport - 207, Polsat Sport HD - 208, Polsat Sport Extra - 209, Polsat Sport Extra HD - 210, Polsat Sport News - 211, Polsat Cafe - 706, Polsat 2 - 107.

Komentarze (1 - 10 z 61)

Polsat w Vectrze! To musi byc wspaniala wiadomosc dla widzow tej platformy!
 31  
Łał mistrzostwo , tylko tego brakowało w Vectrze - Wymiata wszystkie kablówki , i przechodzę do nich :)
 16  
Tylko brakuje Polsat Film,ale i tak jest super.
 4  
@ Łukasz Szewczyk:

Wiadomość jest wspaniała i bardzo się z niej cieszę, ale....

Ale ciszej mówi się o tym, że po ostatniej tzw. modernizacji znacznie spadła jakość większości kanałów u wielu abonentów. Na niektórych kanałach piksel piksela pikselem pogania. Wszystko przez to, że Vectra upchnęła po 15 kanałów na jednej częstotliwości/multipleksie/transponderze. Najważniejszą cechą telewizji cyfrowej jest jakość zwana często "krystaliczną" albo "jakością płyty DVD". Proszę mi uwierzyć, w Vectrze jest to dalekie od prawdy, obraz przypomina raczej wczesnego Youtube'a albo płytę VCD, bo nawet nie dvix-y, które wyglądają dużo lepiej. Również jakość jest u mnie gorsza niż analogowa telewizja z anteny siatkowej.

Zaznaczam, że nie tylko ja się na to skarżę, robi to wielu klientów na facebooku Vectry.
cdn
 4  
ciąg dalszy:
Nie wymieniałem żadnego sprzętu, cała konfiguracja jest taka sama jak przed modernizacją. Było już dwóch techników. Wymienili jakieś kostki, zmierzyli siłę sygnału i obaj stwierdzili, że mimo iż siła sygnału jest OK, to obraz jest bardzo kiepski, i że nie tylko ja mam ostatnio ten problem.

Problem trwa od przeszło miesiąca. Co prawda Vectra nareszcie zaczęła się do niego nieśmiało przyznawać i obiecywać, że coś z tym zrobi, ale piszż, że w ciągu "kilku najbliższych tygodni" i nie chcą podać konkretnej daty. Boimy się, że Vectra gra na czas.

Czy mógłby Pan zainteresować się tym tematem i zdopingować Vectrę do działania i podania konkretnych terminów?
 2  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Tylko brakuje Polsat Film,ale i tak jest super.
no i Polsatu Play, Polsatu Jim Jam, Polsatu Crime
 43  
Brakuje Polsat Jim jam,Polsat Play ,Polsat Crime,Polsat Film czyli ni tak nie wszystko Co najmniej 2 kanały jeszcze Film i Play . Albo artykuł nie pełny albo tak ma być . trochę dziwne ale to Polska. :-)
 8  
powinni dać Polsat News i Polsat Cafe do złotego i Polsat Play i Polsat Film do platyny
 14  
A Polsat Play, Polsat Film, Polsat JimJam czy Polsat Crime & Investigation Network. BĘDĄ
 1  
A ten nowy układ kanałów, który miał być pod koniec maja, już jest?
:)
 4