Łukasz Szewczyk08.06.2012 (15:15)6 komentarzy

Google pozdrawia z Polski kibiców. Nowości w Mapach Google

Internetowy gigant Google, z okazji Euro 2012, przygotował dla kibiców specjalna stronę - Pozdrowienia z Polski. Jednocześnie firma zapowiedziała kilka zmian w swoich Mapowych usługach.
Ruszają Piłkarskie Mistrzostwa Europy UEFA Euro 2012. Do Polski zjadą kibice z całej Europy. Specjalnie dla nich Google Polska przygotowało stronę Pozdrowienia z Polski w polskiej (google.pl/pozdrowieniazpolski) oraz angielskiej (g.co/hellofrompoland) wersji językowej. Na stronie prezentowane są nowości, takie jak zdjęcia Street View polskich ulic, ciekawych miejsc, fotografie polskich stadionów czy obiekty sportowe w 3D


Jednocześnie firma Google zapowiedziała wprowadzenie kilka nowości do swoich usług Google Mapy oraz Google Earth. Pierwsza zmiana to możliwość korzystania z Map Google w urządzeniach mobilnych w trybie offline. Nowością jest także fotorealistyczny tryb 3D, który na razie obejmuje kilka rejonów świata.

Google zapowiada także rozszerzenie kolejnych rejonów w ramach usługi Widok Ulicy. Tym razem zdjęcia mają być dokładniejsze, bo Google dysponuje specjalnym plecakiem z aparatem, który sfotografuje obszary, które do tej pory były niedostępne dla aparatów umieszczonych na samochodach Google.

Komentarze (1 - 6 z 6)

mapy google OFFLINE to jest to !!!
 6  
Co z tego,że widok 3D skoro widok terenów z nowymi drogami dojazdowymi ( S2, S3, A4)są sprzed 4 - 5 lat.Czyżby satelity przestały latać nad tymi obszarami??? Kompletna mizeria.
 2  
@junq, myślisz że zrobienie zdjęć całego globu i uaktualnianie ich to taka betka? Myślisz że satelita lata sobie cały czas i zdjęcia pyka bo nie ma nic ciekawszego do roboty!? Z tego co napisałeś wynika że kompletnie nie masz pojęcia jak przebiega robienie zdjęć do google maps i pierdzielisz bzdury...
 1  
Nie pierdzieli bzdur, a dokładne zdjęcia które wdać w mapach googla nie są robione przez satelitę, a przez samolot. Zatem ty też nie masz pojęcia o tym jak te mapy powstają...

Ja też sądzę że brak aktualizacji siatki dróg szczególnie przed Euro to lipa. Jednak pamiętać trzeba o tym że te mapy są "darmowe".
 0  
Nie wydaje mi się, abym musiał znać się na technice wykonywania zdjęć na potrzeby Google. Twierdzę tylko, że zamiast "wodotrysków" lepiej z okazji Euro 2012 byłoby zamieścić aktualne mapy z nowo wybudowanymi drogami dojazdowymi do miast gospodarzy Euro 2012. Czytaj trochę ze zrozumieniem.
 0  
Mapy Google offline - świetny pomysł - już się nie mogę doczekać!
 1