Łukasz Szewczyk12.06.2012 (14:27)11 komentarzy

Ponad 4 tys. użytkowników telewizji hybrydowej TVP

W dniu rozpoczęcia Euro 2012 Telewizja Polska uruchomiła bezpłatny ogólnodostępny serwis piłkarski. W ciągu pierwszej doby skorzystało z niego ponad 4,2 tys. widzów.
Telewizja hybrydowa to nowatorska usługa, w której tradycyjny przekaz telewizyjny jest wzbogacany o dodatkowe dane udostępnione za pośrednictwem sieci Internet, przygotowane w ten sposób, aby korespondowały z treścią danej audycji. Mogą z niej korzystać użytkownicy posiadający telewizor w standardzie HbbTV podłączony do Internetu.
Telewizja hybrydowa TVP (fot. TVP)
Telewizja hybrydowa TVP (fot. TVP)
Dostępność serwisów skojarzonych z daną audycją jest sygnalizowana wyświetleniem na ekranie czerwonej kropki. Po wciśnięciu analogicznie oznaczonego przycisku na pilocie uzyskuje się dostęp do serwisu, do nawigacji po którym wystarczy stosować się do dalszych wskazówek wyświetlanych na ekranie.

Telewizja hybrydowa TVP (fot. TVP)
Telewizja hybrydowa TVP (fot. TVP)
Piłkarski serwis realizowany jest w standardzie tzw. telewizji hybrydowej i w obecnej odsłonie będzie towarzyszył aż do zakończenia Euro 2012. Poza działającym serwisem piłkarskim w niedalekiej przyszłości planowane są kolejne: pogodowy, informacje regionalne, sportowy na Igrzyska Olimpijskie i wiele innych.
TVP

Komentarze (1 - 10 z 11)

I po co komu to badziewie? Masa tabelek na ekranie zasłaniająca to co się dzieje na ekranie. Od podawania takich danych jest komentator. Za to mu płacą.
 20  
"na boisku" chciałem napisać
 19  
Dziecko drogie :-) HBB TV ma szansę w końcu zrealizować koncepcję interaktywnej TV. Trzeba trochę wyobraźni, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, po co to komu :-). Tabelkę włącza się na życzenie użytkownika i na życzenie można ją wyłączyć, aby nie zasłaniała boiska. Komentator na Twoje życzenie nie jest, bo to nie Ty mu płacisz :-)
 18  
A w platformie N History HD za 1.99 zł
 6  
a to ci Historia
 10  
Które modele TV (z obecnych na polskim rynku) obsługują HbbTV?
 0  
@skreem . Większość modelki z 2011/2012 ma HbbTV ale w większości modeli trzeba wejść w menu serwisowe i zmienić Local Set z EU na EU_GER. Tak jest np. w SAMSUNGU którego modele na rynek niemiecki mają HbbTV a na polski rynek nie. Ja u siebie zmieniłem i wszystko śmiga aż miło.
 3  
Bardzo ciekawa funkcja i na pewno będzie się szybko rozwijać.
 1  
Lista modeli telewizorów wspierających HbbTV dostępna jest na stronie http://hbbtv.pl
 0  
HbbTV - czyli telewizja hybrydowa to jedyna szansa dla nadawców telewizyjnych pozwalająca na realizowanie interaktywnych projektów telewizyjnych, a tym samym zaoferowanie czegoś nowego młodemu pokoleniu wychowanym na bezgranicznie interaktywnym internecie. To co zaoferowała TVP to zaledwie ułamek możliwości. Pamiętaj, że zawsze możesz sobie wyłączyć HbbTV w telewizorze.

O przyszłości HbbTV będziemy rozmawiać w Warszawie na konferencji HbbTV Summit Poland - http://hbbtvsummit.com/
 0