Łukasz Szewczyk19.06.2012 (19:34)57 komentarzy

Ministerstwo finansów dołącza do ściągania abonamentu RTV

Ciężkie czasy nadchodzą dla Polaków uchylających się od płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego. Ministerstwo Finansów podjęło działania mające na celu przyśpieszenie egzekucji administracyjnej zaległych opłat abonamentowych.
Ministerstwo finansów dołącza do ściągania abonamentu RTV
W kwietniu 2012 roku w tej sprawie wystąpił do ministerstwa finansów Juliusz Braun, szef Telewizji Polskiej. W odpowiedzi Andrzej Parafianowicz złożył deklarację, że "intencją Ministerstwa jest zagwarantowanie efektywnej współpracy pomiędzy wierzycielami a urzędami skarbowymi w trakcie całego procesu egzekucji administracyjnej".
Teraz minister finansów poinformował Telewizję Polską o zintensyfikowaniu współpracy resortu finansów z Pocztą Polską, w wyniku której uzgodniono jednolite zasady postępowania egzekucyjnego i przedyskutowano kwestie przyspieszenia egzekucji opłat abonamentowych m.in. poprzez umożliwienie przekazywania tytułów wykonawczych w formie elektronicznej.

Jednocześnie zapewnił Telewizję Polską, że naczelnicy urzędów skarbowych prowadzą działania w celu egzekucji administracyjnej opłat abonamentowych oraz opłat za używanie niezarejestrowanych odbiorników. Minister poinformował również, że resort skierował do podległych mu jednostek pismo zawierające wskazówki mające na celu jednolite stosowanie obowiązujących przepisów prawnych.

Ministerstwo Finansów stwierdziło, że podtrzymuje dotychczas prezentowane stanowisko o konieczności znalezienia rozwiązania systemowego dotyczącego zasad finansowania mediów publicznych.
TVP

Komentarze (1 - 10 z 57)

Moje zdanie jest takie: Jesli kaza placic Abonament TVP to niech TVP w koncu udostepni na terenie Polski - chocby - dostep do wszystkich kanałow takze takich jak TVP Sport, TVP Seriale i TVP HD i oby w koncu zamiast powtorek filmow i programow - byly ciekawe pozycje programowe - takze uwzgledniajace tematyke LGBT.
 21  
dopoki bedzie to POlityczna telewizja to mam ich w dupie
 10  
Nierealne, zreszta TVP SERIALE to jedno bagno powtórek
A Min.Finansów tez będzie chciało na tym skorzystać, bo na pewno bezinteresownie TVP nie pomoże
 13  
Zycze powodzenia przerżną w każdym sądzie
 7  
TVP to stacja publiczna i jest TYLKO I WYLACZNIE kierowana przez rzad, a to oznacza ze nie jest polityczna. Wtedy musialoby byc duzo programow poswieconych o polityce. Pamietacie wybory prezydenckie w 2010 roku? Polsat i TVN pialy z zachwytu, i obstawialy kto wygra, tak samo jak w wyborach parlamentarnych. Wowczas na Wirtualnych Mediach pisalo ze TVP jest neutralna, i ze nie ''kibicuje'' nikomu.
Moze Telewizja Polska byla neutralna bo jej tak kazano w rzadzie? Tego to nie wiadomo.
 1  
w związku z tym Polacy będąpatrzec politykom na ręce-koniec z barem w sejmie ,gadaniem godzinami przez komórki,wojazami itd
 9  
Najpierw niech oferta TVP będzie warta płacenia abonamentu, bo od kilku lat nie jest. Dlaczego żądają płacenia abonamentu za czerwiec, lipiec i sierpień skoro jedyną nowością są wtedy mecze Euro i Wiadomości, reszta to powtórki powtórek. Niech zakodują to dziadostwo i będzie święty spokój, niech płaci ten kto to ogląda.
 21  
Powinni ten crap zakodowac i jesli juz ma ktos placic to niech ktos placi kto chce to ogladac. W analogu nie bylo takiej mozliwosci ale przy dvb juz nie ma takiej wymowki. Ktos ich powinien zaskarzyc za zmuszanie oplacania tego crapu.
 13  
Po co utrzymywać? Telewizja publiczna już dawno minęła się ze swoją misyją działalnością więc albo będą utrzymywać się sami albo wypad.
 16  
To niech Tvp 1 Tvp 2 Tvp Info,itd zdejm-na z Cyfry i Polsatu to zapłacę z jakiej racji mam płacić 2 razy za to samo skoro opłacam cyfrę i Polsat cyfrowy a m inn te programy są na tych platformach co wymieniłem.
 15