Łukasz Szewczyk20.06.2012 (10:13)17 komentarzy

Discovery HD Showcase w nowej odsłonie

Kolejne zmiany w portfolio kanałów Discovery Networks. W środę (20 czerwca 2012 roku) dokumentalny kanał telewizyjny Discovery HD Showcase zadebiutował w nowej odsłonie.
Od 20 czerwca 2012 roku Discovery HD Showcase ma odświeżoną oprawę wizualną w krajach Beneluksu, we wszystkich krajach skandynawskich, w Północnej, Południowo-Wschodniej Europie, w Turcji, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.
Zmiany obejmują wprowadzenie wyrazistego, animowanego logo, bumperów, znaków identyfikacyjnych oraz plansz końcowych. Odświeżone logo zwiększy wyrazistość treści HD dzięki zastosowaniu przezroczystości, odbicia oraz załamania w szklanym napisie Showcase. Na antenie kanału pojawi się również szereg tematycznych bumperów i plansz końcowych HD Showcase. Animowana wersja logo pojawi się na przyciemnianej, przezroczystej planszy, nakładającej się na emitowany w danym momencie obraz. W ten sposób promowane będą wybrane propozycje programowe.

Nowa, odświeżona oprawa Discovery HD Showcase zbiega się w czasie z premierą nowych odcinków takich serii, jak "Mighty Missisipi" oraz "Jak to jest zrobione".

Przypomnijmy, że kanał Discovery HD Showcase w Polsce dostępny jest od 2006 roku. Stacja dostarcza widzom rozrywkę w wysokiej rozdzielczości. Dzięki ekspresji obrazu i dźwięku oraz programom przedstawiającym cuda świata, kulturę, naukę, historię naturalną, tematy związane z podróżami czy stylem życia, otaczający świat wydaje się bliższy i ciekawszy. Kanał Discovery HD Showcase nadawany jest w formacie 1080i HD, który gwarantuje najwyższą jakość i niezapomniane wrażenia płynące z oglądania.

Komentarze (1 - 10 z 17)

Poprzednie logo bylo ladniejsze.
 9  
Dużo gorzej!! Stare było lepsze. Po za tym u mnie w CP na HD2000 wychodzi po za ekran!!
 7  
zepsuli najlepsze logo ze stajni Discovery ;/
 8  
Pomysł z nowym logiem wyjątkowo chybiony!
Pomijam fakt, że graficznie gorsze, bo niebieski napis Showcase wygląda fatalnie, to jeszcze źle umiejscowione na ekranie, gdyż za blisko krawędzi.
Bez włączonego trybu wyświetlania wszystkich pikseli, minimalnie jest ucinane.
Powiem wprost, że jest to najgorsze logo wśród dostępnych u nas stacji HD.
K l i n (usunięte konto #3093) 20.06.2012 (10:56:47)
 4  
Wyłączcie sobie OVERSCREEN to nic nie będzie ucięte, ale logo beznadziejne!
 0  
Lepiej niech popracują nad ramówką, a nie zajmowanie się pierd...nymi zmianami logotypów.
 4  
Logo jest brzydkie,rzadko oglądam ten program ale logo prezentuje się beznadziejnie.
 2  
Tyle, że wtedy na większości stacji uzyskamy czarne krawędzie.
A logo nie jest beznadziejne z uwagi na jego ucinanie, tylko z samego faktu doboru złej czcionki, jej wielkości i koloru.
Tak więc nie przeinaczaj.
K l i n (usunięte konto #3093) 20.06.2012 (12:51:25)
 1  
Uciete brzydkie .... zmiana w zlym kierunku.
 1  
U mnie też w MediaBoxie od UPC wychodzi logo za ekran :/
 1