Łukasz Szewczyk05.07.2012 (12:29)5 komentarzy

Tour de Pologne na żywo w TVP1 HD i TVP Sport

We wtorek (10 lipca 2012 roku) rusza najważniejszy wyścig kolarski w Polsce - Tour de Pologne. Potrwa do 16 lipca 2012 roku, a liczyć będzie 7 etapów. Transmisje na antenach: TVP1/TVP1 HD, TVP Sport oraz w sieci.
Tour de Pologne na żywo w TVP1 HD i TVP Sport
Tour de Pologne to wielkie wydarzenie sportowe z najlepszymi grupami kolarskimi, ale i poważne wydarzenie medialne z milionową widownią. Każdego roku przebieg wyścigu w Telewizji Polskiej oraz na trasie śledzi ponad sześć milionów kibiców.
Telewizja Polska jest producentem sygnału międzynarodowego. To oznacza, że będą z niego korzystać wszystkie zagraniczne stacje, które będą pokazywać nasz narodowy wyścig. Codziennie zaangażowanych w produkcję będzie około sto osób. Tour de Pologne skomentuje Piotr Sobczyński, którego ekspertem będzie Wacław Skarul - prezes Polskiego Związku Kolarskiego. Studio poprowadzi Maciej Kurzajewski. Reporterami będą: Sebastian Szczęsny, Marek Szkolnikowski, Bogusław Solecki i Anna Ulman.

Transmisje 69. Tour de Pologne rozpoczną się 10 lipca na trzech antenach: TVP1/TVP1 HD (w godzinach 17.25-18.55), TVP Sport (17.00-19.15), TVP Polonia (23.30-00.20) oraz na stronie internetowej sport.tvp.pl. Codziennie ok. godz. 20.05 w Jedynce kronika po "Sporcie" po głównym wydaniu "Wiadomości". Do tego jeszcze relacje z Mini Tour de Pologne (19.00 w TVP 1/TVP1 HD) i powtórki etapów w TVP Sport, a na koniec specjalny reportaż "Tour de Pologne 2012". By uatrakcyjnić przekaz z Tour de Pologne, TVP 1/TVP1 HD i TVP SPORT będą relacjonować także start do każdego etapu.

Wyścig Dookoła Polski, czyli Tour de Pologne, zorganizowano po raz pierwszy w 1928 roku. Wtedy na starcie pojawiło się 71 zawodników. Po 84 latach wyścig jest jednym z najważniejszych w światowym kalendarzu. W tym roku na starcie znów pojawią się najlepsze zespoły na świecie oraz reprezentacja Polski. TVP przeprowadzi transmisje z Tour de Pologne już po raz 20. W tym roku relacje z wyścigu zajmą około 100 godzin na czterech antenach TVP.
TVP

Komentarze (1 - 5 z 5)

Tylko TOUR DE FRANCE się liczy !!!
 0  
Co oglądać? TdP czy TdF? Ja oglądam Tour de France.
 2  
Mozna ogladac i TdF i TdP bo nie koliduja godziny. na ES o 17:30 konczy sie TdF, a chwile pozniej na ES TdP. A to ze TVP napisala ze transmisja na TVP Sport zaczyna sie o 17 to znajac zycie to najlepszy dziennikarz sportowy w kraju lub moze nawet w Europie Kurzajewski bedzie prowadzi wspaniale pogawedki z kulomlociarzami, aktorami, biegaczami narciarskimi itp o kolarstwie .
 4  
Prosze was poco oglądacie Tour de France?
Ciekawe jak nasi wypadną mam nadzieje że nie jak ostatnio
 0  
Na tvp1 w ch... reklam gratis jak zawsze.
 1