Łukasz Szewczyk05.07.2012 (18:59)2 komentarze

Informacje i Pogoda - nowe aplikacje HbbTV od TVP

Telewizja Polska nie zapomina o telewizji hybrydowej (HbbTV). Publiczny nadawca, po aplikacji związanej z Euro 2012, właśnie uruchomił dwie kolejne - z aktualnymi informacjami z regionu oraz prognozą pogody.
Kilka dni temu Telewizja Polska zapowiadała, że uruchomi nowe aplikacje telewizji hybrydowej. Wcześniej przygotowano aplikację związaną z Euro 2012. Okazuje się, że na nowości w tym zakresie publiczny nadawca nie kazał czekać długo.
Od czwartku (5 lipca 2012 roku) dostępne są dwie nowe aplikacje telewizji hybrydowej - Informacje i Pogoda, które zostały zaprezentowane dzień wcześniej, podczas konferencji HbbTV Summit Poland. Pierwsza aplikacja zawiera aktualne informacje regionalne, z kolei druga prezentuje lokalną prognozę pogody.

Aplikacja HbbTV od TVP - Informacje (fot. HbbTV.pl)
Aplikacja HbbTV od TVP - Informacje (fot. HbbTV.pl)
Aplikacja HbbTV od TVP - Pogoda (fot. HbbTV.pl)
Aplikacja HbbTV od TVP - Pogoda (fot. HbbTV.pl)
Aplikacje dostępne są w ramach naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T na kanałach TVP1 HD, TVP2 HD, TVP1 i TVP2. By z nich korzystać, należy posiadać odbiornik przystosowany do odbioru usług telewizji hybrydowej (aktualna lista sprzętu), a następnie, po pojawieniu się na ekranie czerwonej kropki z napisem "Usługi dodatkowe", na pilocie należy wcisnąć czerwony przycisk.

Telewizja hybrydowa to połączenie telewizji cyfrowej z Internetem. Rozszerza możliwości dotychczasowej telewizji o treści zawarte w Internecie. Umożliwia, w trakcie oglądania programu, równoczesne korzystanie z treści internetowych skorelowanych z programem i to bez przerywania oglądanej audycji. Jest to ważny krok w kierunku telewizji interaktywnej, zapewniającej w przyszłości wręcz ingerencję widza w to, co się dzieje na ekranie.
hbbtv.pl

Komentarze (1 - 2 z 2)

POLSKA POKONAŁA BRAZYLIJCZYKÓW W LIDZE ŚWIATOWEJ 2012 3:2, I JESTEŚMY W PÓŁFINALE!!!!!!!!!!!!!!

P.S. Mimo wszystko, trzeba jeszcze zagrac z Kubańczykami (którzy pokonali Brazylię wcześniej 0:3)
 0  
super że jest kontynuacja technologii hbbtv!!!!!! oby tylko nie zakończyło się na wspomnianych powyżej aplikacjach.
 1