Łukasz Szewczyk06.07.2012 (20:15)3 komentarze

Allegro uruchamia Lokalo.pl. Kampania z Billem (wideo)

Grupa Allegro wprowadza na polski rynek nowy serwis noclegowy Lokalo.pl, dostępny obecnie w wersji beta. Ruszyła także kampania serwisu, którego twarzą został Bilguun "Bill" Ariunbaatar.
Allegro uruchamia Lokalo.pl. Kampania z Billem (wideo)
Serwis Lokalo.pl dedykowany jest krótkoterminowym wynajmom mieszkań lub pokoi przez osoby prywatne. Już za tydzień dostępna będzie funkcja dokonania rezerwacji oraz opłaty za pobyt w wybranym miejscu. Lokalo.pl będzie poszerzać też ofertę noclegów, specjalizując się w ofertach krajowych. Jednocześnie jednak nie wyklucza możliwości pojawienia się na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, podobnie jak w przypadku innych serwisów Grupy.
Stworzenie serwisu Lokalo.pl to efekt coraz wyraźniej kształtującego się trendu w poszukiwaniu ciekawej i wyjątkowej oferty noclegowej w kraju. Na naszym rynku brakuje obecnie serwisu rezerwacyjnego, który skupiałby szeroki wybór ofert prywatnych z Polski, mimo, że w Europie znane są serwisy oparte na podobnym modelu biznesowym. Bezpieczny system rezerwacji i płatności online będą odróżniać nas od innych, obecnych w sieci serwisów z ogłoszeniami turystycznymi i mieszkaniowymi. Korzystamy tutaj z doświadczenia Grupy Allegro i powiązanej z nią spółki Pay U. Z kolei Program Ochrony Kupujących, znany użytkownikom serwisu Allegro.pl, będzie umożliwiał szybką reklamację usługi - mówi Radosław Dobrołęcki, szef serwisu
W serwisie Lokalo.pl oprócz mieszkań i pokoi będzie można też znaleźć hostele, apartamenty czy ciekawe oferty agroturystyczne. Serwis będzie zrzeszał użytkowników, którzy szukają lokum bądź mogą je udostępnić. Każdy może w łatwy i szybki sposób wybrać preferowane miejsce oraz datę wyjazdu oraz skontaktować się z właścicielem w celu uzgodnienia szczegółów. Oferty znajdujące się w serwisie, jak również sami użytkownicy, będą podlegać systemowi ocen i rekomendacji. Dzięki temu każdy będzie mógł sprawdzić wiarygodność wynajmującego dzięki opiniom innych użytkowników. Dla twórców serwisu ważna jest też efektowna prezentacja ofert. Wynajmujący w największych miastach Polski będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnej sesji fotograficznej, by móc lepiej zaprezentować swoje mieszkanie i zwiększyć szanse na znalezienie gości.

Start serwisu wsparty jest kampanią z udziałem gwiazdy telewizji TVN:

Komentarze (1 - 3 z 3)

Bardzo ciekawy pomysł. Myślę, że właśnie dzięki Allegro odniesie niebywały sukces z czasem.
 0  
Mnie już od tego (de)Billa niedobrze się robi. Niedługo z lodówki wyskoczy.
 1  
Nie - Bill Bilguun, tylko Bilguun "Bill" Ariunbaatar :)
 1