Łukasz Szewczyk08.07.2012 (0:23)49 komentarzy

Wyproszą miejsce na multipleksie dla TV Trwam i nowej TVM1? (wideo)

W Polsce tworzy się ruch w obronie wolności, moim marzeniem jest, żeby ogarnął on wszystkich rodaków - mówi ojciec Tadeusz Rydzyk, szef Radia Maryja. Walka o cyfrowy dostęp do TV Trwam w każdym domu jest głównym tematem pielgrzymki słuchaczy Radia Maryja.
Wyproszą miejsce na multipleksie dla TV Trwam i nowej TVM1? (wideo)
Rozpoczęła się XX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Tegoroczne jubileuszowe spotkanie przebiega pod hasłem walki o wolność słowa i wolność mediów. Jak zapowiedzieli organizatorzy, "szczególną modlitwą zostanie otoczona Telewizja Trwam, której Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji bez żadnych merytorycznych przesłanek zablokowała dostęp do zaawansowanych technologii cyfrowych". Dodajmy jednak, że TV Trwam nie otrzymała jedynie koncesji na nadawanie droga naziemną, nadal może nadawać swój program cyfrowo tak jak dotychczas - poprzez satelitę bądź sieci kablowe.
Pierwszy raz na Jasną Górę poszliśmy wtedy, gdy Radio Maryja było poważnie zagrożone. Teraz idziemy ze szczególną intencją, o wolność słowa w Polsce. O wolność dla mediów, o wolność dla TV Trwam, o miejsce na multipleksie. Widzimy co się dzieje. Domyka się system liberalno - lewicowy i coraz bardziej ograniczana jest wolność. Widzimy jak betonowo są uparci Ci, od których to wszystko zależy. Jak się upierają by nie dać TV Trwam miejsca na multipleksie - przekonuje swoich wiernych słuchaczy ojciec Tadeusz Rydzyk, szef Radia Maryja
Radio Maryja wraz z politykami prawicy od kilku miesięcy prowadzi zmasowana akcję, w której namawia swoich wiernych słuchaczy do ataku na KRRiT, by ta zmieniła wyniki konkursu, co jest mało prawdopodobne. Cel jest jeden - TV Trwam w każdym domu drogą naziemną, a przy okazji zapewnienie miejsca dla powstającej, nowej telewizji TVM1. Stacja twierdzi, że do tej pory udało się jej zebrać ponad 2,5 mln podpisów słuchaczy, którzy nie zgadzają się z decyzją KRRiT.

Pierwsze uroczystości pielgrzymkowe rozpoczęły się już w sobotę. W homilii podczas mszy świętej nie zabrakło wezwania do obrony mediów ojca Tadeusza Rydzyka.

Boję się powiedzieć, bo mam napisane krótkie słowo - media. A przecież mówię przez posługę mediów modlimy się o wolność mediów. Ale trzeba powiedzieć strażnikiem wszystkich mechanizmów zniewolenia są media. Wtedy, kiedy dostaną się w ręce nieuczciwego państwa, albo pazernego bogacza, albo wtargną w nasze słabe serca. I tu dopiero media, przecież środek wspaniały, odkrycie wielkie, pożytków bez końca można wyliczać wiele. Te media potrafią być tak brutalne i tak niszczące.(...) A co robi Rydzyk? Zwołuje rodzinę, mówi o prawie do życia, daje szansę odbudowy Polski, daje szansę odbudowy każdego z ludzkich charakterów. Czy to nie jest inwestycja? I dlatego, najdrożsi, walcząc o wolność zagrożoną trwamy, bo kochamy. To jest proste - powiedział w homilii ks. bp senior Stanisław Stefanek
Podczas eucharystii nie zabrakło także przemówienia samego ojca Tadeusza Rydzyka, szefa Radia Maryja.

Jest nas coraz więcej, to jest rzeczywiście apostołowanie. (...) Niektórzy mówią, że księża biskupi są przeciwko nam. Ale zauważcie - kto mówił już trzy razy, że TV Trwam powinna mieć miejsce na multipleksie? Wypowiedział się w ten sposób cały Episkopat! To jest coś nadzwyczajnego. Dziękujemy bardzo. A ci co mówią, że biskupi nas nie wspierają, nie umieją albo nie chcą czytać i nie chcą słyszeć. (...) Radio ma być katolickie i pod przewodnictwem biskupów. Powiedziałem sobie, że nawet gdybyśmy dostawali lanie to nam to dobrze zrobi. Ktoś musi pilnować porządku w Kościele. Tak, czy nie? Co to za dom, w którym dzieci rządzą? Ojciec, matka i koniec. A w Kościele - pasterze. I nie ma dyskusji. - powiedział ojciec Tadeusz Rydzyk
Z kolei w sobotę Nasz Dziennik opublikował wywiad z ojcem Tadeuszem Rydzykiem, w którym powiedział między innymi:
Codziennie rozmawiam z ludźmi, którzy nie wierzą, z takimi, którzy poszukują, którzy są może czasem zapracowani i nie mają czasu na wnikliwą analizę rzeczywistości, ale których bardzo niepokoi to, co dzieje się wokół Telewizji Trwam i w związku z tym angażują się w jej obronę. W Polsce tworzy się ruch w obronie wolności. Moim marzeniem jest, żeby ogarnął on wszystkich moich rodaków. Polak powinien iść do Polaka, człowiek do człowieka - po to, by pokazywać, jaka jest rzeczywistość. - twierdzi ojciec Tadeusz Rydzyk
W Polsce sytuacja mediów katolickich jest dramatyczna. Jest ich dużo mniej niż przed wojną. Większość stacji radiowych i telewizyjnych w dzisiejszej Polsce to stacje już nie tylko nie katolickie, ale wręcz antykatolickie. Ich programy są bardzo sprytnie formułowane. W efekcie ludzie przyjmują kłamstwo za dobrą monetę - nie tylko dlatego, że są oszukiwani, ale także i z tego powodu, że nie pogłębiają swojego myślenia. Tak dzieje się wtedy, kiedy człowiek zejdzie na poziom zmysłów i wrażeń. - dodaje w Naszym Dzienniku ojciec Tadeusz Rydzyk
Radio Maryja/Nasz Dziennik/wł.

Komentarze (1 - 10 z 49)

"ojciec doktor tadeusz rydzyk" :)))))))))))
A gdzie on doktorat robi? Na swojej uczelni? :D
Ale sie usmialem.....
 14  
Polska to dziki kraj, w ktorym rzadza zlodzieje, jak Rydzyk!
 20  
brak słów do tego rydzyka. Jemu chodzi tylko o kasę, a wiadomo, że dostęp do trwam będą dalej mieć ci co mają teraz, nie jest do tego specjalnie potrzebne miejsce na multipleksie. Na szczęście moja babcia jest wierząca, pobożna i normalna przede wszystkim i mówi, że nie potrzebuje i nigdy nie potrzebowała rydzyka i trwam żeby modlić się do Boga i przestrzegać jego przykazań i że swój rozum ma i żaden rydzyk nie będzie jej robić wody z mózgu.
 28  
"W Polsce sytuacja mediów katolickich jest dramatyczna. Jest ich dużo mniej niż przed wojną." Ha, ha, ha! Ale sie usmialem! Rydzyk, Ty robisz tym moherom wode z i tak juz pustych lbow! A jakie byly media katalickie przed wojna??? Przeciez wtedy bylo tylko jedno radio i to tylko panstwowe! Ha, ha, ha!

Albo tu... "Tak dzieje się wtedy, kiedy człowiek zejdzie na poziom zmysłów i wrażeń." Rydzu, Ty szizofremyk jakis jestes! Co Ty za przeproszeniem pie***dolisz za nawiedzone kocopoly??? Ale sie usmialem! :D
 4  
Jeśli Rydzyk chce dotrzeć do większej liczby Polaków, to dlaczego nie wymajmie miejsca na Hot Birdzie? Od razy zasięg zwiększy się o jakieś 6 mln gospodarstw domowych (jak nie więcej) - tutaj swoje anteny mają skierowani abonenci N, C+, Polsatu, Orange, TnK czy wielu posiadaczy zestawów indywidualnych?
 11  
Bo wówczas straci informacje o swoich abonentach i nie będzie mógł wysłaċ prośby o datki. Dostępny w każdym domu to nigdy nie będzie bo zasięg to raz a lista w tv to dwa.
 8  
Precz z bandą pisowską i sektą rydzykową 10 milionów to was nigdy nie będzie a żydami to sami jesteście tylko się nie przyznajecie. Was guru ma żydowskie korzenie.
 0  
Zbieranie podpisów to jest wielka lipa sąsiadka mówi daj mi swój pesel. Pesel, imie, nazwisko i to jest ten wasz podpis. Osoba która organizuje np.u wycieczki dla emerytów czy zebrania ma dane o innych osobach może zapisaċ ich kilkaset bez ich zgody i tak powstają was miliony.
 3  
Ojciec Rydzyk ma racje. KRRiTV żeruje na tym że jest wiele osób nieprzychylnych kościołowi a przedewszystkim Radiu Maryja. W głównej mierze wiąże się to z tym że RM było opluwane przez media przez lata. Lwia część osób nieprzychylnych Ojcu Rydzykowi opiera swoje zdanie na zakłamanych relacjach polityków PO i TVN-u. Gdyby TV Trwam uzyskała koncesje pękł by monopol w media. Wystarczy zobaczyć jakie gnioty dostały koncesje na mux1: Eska TV, Polo TV(muzyka disko polo) i stacje z zapętlonym programem TTV, ATM Rozrywka. Ciekawy jestem czy osoby udawadniające że TV Trwam nie powinna być na mux1 są tak zachwycone powyższymi stacjami. Ba czy w ogóle wiedzą co oferuje czwórka wybranych stacji przez rade?
 3  
p.Karolina wreszcie powiedziałą wam (libertyńskim łbom oszołomionym przez gnioty-medyjka których słuchać to obciach, że wolność należy się każdemu a nie tylko mniejszości oszolomionej. A wogóle to podzielam pogląd pana Małpy z gołej doopy, że takim POlakom jak niektórzy stąd, należy dać odpór gdyż są spedaleni przez propagandę libertyńską.
popieram małpęGolaDopa 8.07.2012 (8:16:17)
 1