Łukasz Szewczyk12.07.2012 (13:57)brak komentarzy

Serialowe lato w HBO - "Newsroom", "Dziewczyny" i "Miasto cudów"

Latem kanał HBO pokaże premierowo trzy seriale. "Newsroom" będzie można oglądać już od najbliższego poniedziałku - 16 lipca, "Dziewczyny" od 30 lipca, a "Miasto cudów" od 4 sierpnia.
Pomysłodawcą najnowszego serialu HBO "Newsroom" jest Aaron Sorkin, zdobywca Oscara za "Social Network". W rolach głównych występują Jeff Daniels i Emily Mortimer. Serial pokazuje kulisy tworzenia serwisu informacyjnego, a także barwną galerię dziennikarzy, którzy codziennie toczą walkę, aby stacja wyemitowała przygotowany przez nich materiał. Dziennikarze, nie bacząc na słupki oglądalności, zawiłe relacje personalne i korporacyjne gierki, chcą przede wszystkim rzetelnie przedstawiać informacje. W program fikcyjnego serwisu informacyjnego zostały wplecione prawdziwe wydarzenia z ostatnich lat.
Premiera "Newsroomu" na antenie HBO / HBO HD odbędzie się w poniedziałek - 16 lipca o godz. 22.00. Z kolei odkodowany premierowy odcinek Newsroomu jest dostępny w HBO GO do 24 lipca.

Kolejna letnia propozycja to serial HBO - "Dziewczyny", który opowiada o życiu mieszkających w Nowym Jorku młodych kobiet. Bohaterki serialu Dziewczyny to dwudziestokilkulatki, które wiodły dotychczas beztroskie i rozrywkowe życie, i nagle stają przed życiowymi decyzjami. Dwa lata po skończeniu college'u 24-letnia Hannah traci grunt pod nogami, kiedy jej rodzice oświadczają, że nie będą jej dłużej utrzymywać. Duże zmiany czekają także jej koleżanki. Pomysłodawczynią i odtwórczynią jednej z ról w serialu jest Lena Dunham. W rolach głównych występują Allison Williams, Jemima Kirke, Lena Dunham and Zosia Mamet.

Premiera "Dziewczyn" na antenie HBO i HBO HD odbędzie się 30 lipca o godz. 23.00.

Trzecia propozycja stacji to "Miasto cudów" - wyprodukowany przez Starz serial z udziałem Olgi Kurylenko i Jeffreya Deana Morgana. Jego akcja rozgrywa się w barwnym środowisku gangsterów, hotelarzy i artystów w Miami Beach pod koniec lat 50-tych ubiegłego wieku.


Miami Beach, noc sylwestrowa w 1958 roku. Ike Evans (Jeffrey Dean Morgan) bawi się w towarzystwie swojej pięknej żony Very (Olga Kurylenko) oraz przyjaciół należących do artystycznej i finansowej elity Miami w należącym do siebie hotelu Miramar Playa. W tym samym czasie na nieodległej Kubie władzę przejmują rewolucjoniści skupieni wokół Fidela Castro. Przed Evansem otwierają się kolejne możliwości - może zostać jednym z najważniejszych ludzi na Florydzie, musi jednak stać się częścią niebezpiecznej gry, w którą zamieszani są prominentni politycy, agenci CIA i mafijni bossowie.

Premiera "Miasta cudów" będzie miała miejsce 4 sierpnia o godz. 22.00 również w HBO / HBO HD.

Wszystkie seriale dostępne są także w serwisach HBO GO i HBO OD.