Łukasz Szewczyk16.07.2012 (0:44)40 komentarzy

Ostra krytyka TVN24 za konferencję Rutkowskiego

"Upadek mediów","to jest po prostu nekrofilia" - to tylko wybrane cytaty z krytyki publicystów pod adresem telewizji TVN24 za przerwanie programu "Loża prasowa" i transmisję kolejnej konferencji prasowej Krzysztofa Rutkowskiego w sprawie Madzi z Sosnowca.
Cała sytuacja wydarzyła się podczas niedzielnego programu "Loża prasowa", w którym publicyści z różnych mediów komentują wydarzenia minionego tygodnia. Podczas audycji (15 lipca 2012 roku) przerwano program, by nadać na żywo konferencję Krzysztofa Rutkowskiego w sprawie afery związanej ze śmiercią małej Madzi z Sosnowca. Jednak po kilku minutach telewizja TVN24 postanowiła przerwać transmisję i powróciła do dalszej emisji programu "Loża prasowa".
TVN24 była jedyną stacją informacyjną, która zdecydowała się na transmisję konferencji. Podczas transmisji Igor Janke, jeden z gości programu "Loża prasowa", na Twitterze zamieścił wpis:
Siedzę w Loży Prasowej. Program przerwany, bo dzieją się sprawy państwowej. Konferencja Krzysztofa Rutkowskiego. Tak wyglądają dziś media
Gdy stacja przerwała transmisję konferencji Rutkowskiego, prowadząca "Lożę prasową" przyznała, że nie wnosi ona nic nowego do sprawy, prosząc jednocześnie gości o skomentowanie. Jednak wszyscy uczestnicy debaty skrytykowali TVN24 za promowanie Rutkowskiego, a tabloidy za podkręcanie tragedii z Sosnowca.
Ja przede wszystkim mam bardzo mieszane uczucia wobec faktu, że państwo przerywacie program i nadajecie tę transmisję i musimy komentować coś takiego. Dla mnie to świadczy o upadku mediów (...) To jest nakręcane, Krzysztof Rutkowski jest dzisiaj najważniejszą osobą w Polsce - powiedział Igor Janke
Nikt z nas nie ma pojęcia, co się tam wydarzyło. Sprawą powinna zajmować się prokuratura, specjaliści (...) Ja rozumiem, dlaczego pan Rutkowski robi tę konferencję, to jest dla niego słuszny krok marketingowy i potem się przełoży na bardzo konkretne zyski - dodał Bartosz Węglarczyk
Żyjemy tym, bo na tym zarabiają media. Po prostu ta pani i ten pan mają swój współczynnik marketingowy, świetnie wiedzą to dziennikarze i wydawcy TVN, wiedzą, ile będą kosztowały reklamy (...) Sprzedaż reklam zależy od poziomu oglądalności. I, niestety, jest taka świadomość, że podejmuje się takie, a nie inne wybory (...) Ja bardzo wszystkich przepraszam, ale to jest po prostu nekrofilia - atakował Sławomir Sierakowski
Podczas programu "Loża prasowa" krytykę telewizji TVN dzielnie broniła prowadząca Małgorzata Łaszcz przypominając, że sprawą małej Madzi żyła cała Polska, a TVN24 zdecydował się na transmisję konferencji Rutkowskiego z nadzieją, że zostaną przedstawione nowe fakty w tej sprawie.

Po programie do całej sytuacji odniósł się Igor Janke, który na swoim blogu napisał:
Program, w którym brałem udział przerwano, by ... transmitować na żywo konferencję Krzysztofa Rutkowskiego. Na konferencji odbywało się żerowanie na grobie dziecka - pani psycholog, Rutkowski i jego firma robiły sobie niezła reklamę. A TVN to transmitował. W studiu, oprócz prowadzącej Małgorzaty Łaszcz siedział Paweł Lisicki, Sławomir Sierakowski, Bartosz Węglarczyk . Wszyscy - łącznie z prowadzącą byli skonfundowani tą sytuacją. Napisałem w trakcie programu twitta na ten temat. W ciągu 3 minut na twitterze wybuchła burza - zanim wróciliśmy na antenę.(...)

Musze przyznać, że dzielnie zachowała się Małgosia Łaszcz. Wiedziała, co chcemy powiedzieć, bo rozmawialiśmy o tym poza anteną. Musiała bronić stacji, choć nie miałem przekonania, że robi to z wielkim przekonaniem. Zachowała się w tej sytuacji najlepiej jak mogła - pozwoliła nam mówić, a wszyscy krytykowaliśmy TVN - nie urwała wątku, nie zmieniła tematu. (...) Co prawda w trakcie, kiedy mówiłem, że to jest kompletny upadek mediów, zasugerowała mi, bym zmienił zawód, ale tak naprawdę, była to bardzo rozsądna uwaga. (...)

Dziennikarze i duże media tracą swoją wiarygodność niemal każdego dnia. Gdyby jeszcze byli przy tym profesjonalni. Ale kiedy jest mało pieniędzy, nie da się produkować towaru wysokiej jakości. Wielkich pieniędzy już w tym biznesie nie będzie. Dlatego trzeba ratować się Rutkowskim, Figurskim, czy Palikotem... Tyle, że to już nie ma nic wspólnego z misja ani czwartą władzą. Misja polskich mediów ma dziś twarz Krzysztofa Rutkowskiego
- skomentował na blogu Igor Janke
TVN24/Gazeta.pl/Salon24.pl/wł.

Komentarze (1 - 10 z 40)

dla mnie TVN24 to kompletne DNO i SZAMBO

od czasu jak w Cyfrze pojawił się kanał Polsat News stopniowo zaprzestałem oglądania TVN24. wszystkim innym polecam to samo, zamiast oglądania festiwalu samokreacji pseudogwiazd dziennikarswa Kuźwarów, pijanych Miecugofóf, Gardiasanki, Choojdysów, Olejnikowych czy ziejących jadem Komend-Zalewskich

przełączcie sobie od czasu do czasu z TVN24 na Polsat News i zobaczcie różnicę w podejściu, sposobie realacjonowania i komentarzu... wyleczycie się trwale z TVN24
 34  
Zalosna stacyjka, ktorej poziom obecnie mozna porownac juz tylko do Dziennika Telewizyjnego z lat 80. Manipulacje i odmozdzanie widzow wedlug wzorcow wypracowanych jeszcze w Wydziale Prasy KC PZPR.
Kolejna proba gry smiercia dziecka i lansowanie tego zdemoralizowanego Rutkowskiego jest szczegolnie oburzajaca.
 23  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
TVN 24 to najlepszy kanał informacyjny w Polsce.Pełen profesjonalizm.
 50  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Tylko Trwam. Jedyna obiektywna stacja w POlsce.
 34  
Możesz sobie oglądać stację jaką chcesz - Twój wybór, ale jeśli z premedytacją przekręcasz nazwiska ludzi, nieważne kto by to był, to tym pokazujesz swój poziom a raczej jego brak. Każdy nazywa się tak jak nazywa i wyśmiewać się z tego może tylko kompletny idiota. Gratuluję człowieku.
 1  
Rutkowski to już dawno powinien siedzieć w pierdlu a nie lansować się przed tefałenem jak detektywistyczna świnia
 25  
Ktoś jest zaskoczony że TVN24 żeruje na ludzkiej tragedii? Przecież ta stacja to od dawna tabloid telewizyjny i co gorsze inne stacje idą w jej ślady.
 21  
TVN24 nie oglądać. Pominąć.
Firmami sterują pieniądze, nie narzekanie. Rutkowskim też.
 16  
Ile Mama tego dziecka dostanie tantiem? Przecież to dzięki niej telewizja i tabloidy oraz gazety zarobią dziesiątki milionów. A może by tak ktoś z TVN podpalił się na wizji lub wymyślił coś drastycznego?
 15  
ZAGADAM SIĘ!!!
Ile można ciągnąć ten temat? Rok, dwa? "Mama Madzi" i "mama Madzi" aż krew człowieka zalewa. Co kogo obchodzą przemyślenia jakiegoś ochroniarza? Jeśli się nie przesłyszałem to pan prowadzący mówił coś o "peklowaniu dzieci"([email protected]#$%[email protected]#$%). Po kiego grzyba komu ta wiedza, ile można patrzeć na tą cierpiącą rodzinę, jakby ktoś ich siłą zaciągnął na tą konferencję?
Ostatnio, chyba w piątek, nawet zaproszeni goście nie chcieli już komentować w TVN24 tej sprawy.
Red.Morozowski twierdzi, że oni nie kreują rzeczywistości tylko ją pokazują! No jasne. Od rana do wieczora co 5 minut tylko matka "Madzi" - to jest pokazywanie już już kreowanie. Pewnie społeczeństwo się domaga by co 5 minut to samo "gadać".
Nie liczy się informacja, liczy się kasa, oglądalność, reklamy. Tv ma zarabiać, tylko czy za każdą cenę?
 17