Łukasz Szewczyk16.07.2012 (16:46)7 komentarzy

Ewa Farna, Mezo, Afromental, Enej na żywo w TVP2

"Lato Zet i Dwójki" powraca po raz kolejny tego lata. W niedzielę (29 lipca 2012 roku) w Łodzi na koncercie organizowanym przez Radio ZET i TVP2 wystąpią największe polskie gwiazdy i goście z zagranicy. Transmisja w TVP2
Łódź jest kolejnym przystankiem na tegorocznej trasie koncertowej "Lata ZET i Dwójki". W pięknej, zabytkowej scenerii łódzkiej Manufaktury powstanie multimedialna scena, na której swoje przeboje wykonają polskie i zagraniczne gwiazdy.
Młode pokolenie artystów będzie reprezentować pochodząca z Zaolzia Ewa Farna. Obok niej na scenie pojawi się IRA, grupa, która do tej pory sprzedała w naszym kraju ponad 2 mln płyt. To jeden z najpopularniejszych polskich zespołów pierwszej połowy lat 90. Na scenie pojawi się także olsztyńska formacja Afromental. Ich muzyka to mieszanka funk, reggae, hip-hop'u, soul i R&B. Na Rynku Manufaktury wystąpi także Mezo - jeden z bardziej znanych polskich raperów, wywodzący się z wielkopolskiego undergroundu.

Szerszej publiczności zaprezentuje się także Marlon Roudette znany jest publiczności przede wszystkim z duetu Mattafix. Ich przebój "Big City Life" stał się numerem jeden w Nowej Zelandii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii i we Włoszech. Artysta swoją solową karierę rozpoczął w 2011 roku, a jego pierwsza płyta zatytułowana "Master Fixed" odniosła wielki sukces w Niemczech i Szwajcarii, gdzie pokryła się platyną.

Plejadę muzycznych gwiazd, które wystąpią w Łodzi, uzupełnią artyści młodego pokolenia: Jula, Małgosia Jamroży, Rafał Brzozowski, folkowo-rockowy zespół Enej oraz Ben Saunders, znany również jako "Tattoo Ben".

Koncert poprowadzi dobrze zgrany duet - Agnieszka Szulim (TVP2) oraz Rafał Olejniczak, szef Radia ZET. Ci, którzy nie zdołają pojawić się na Rynku Manufaktury 29 lipca, będą mogli śledzić transmisję całego wydarzenia na antenie TVP2. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Wstęp wolny. Początek transmisji koncertu na antenie TVP2 o 20.25. Część druga - godz. 21.25.

W tym roku Radio ZET i Dwójka ze swoim muzycznym show odwiedzą jeszcze Bydgoszcz (19 sierpnia) i Uzdrowisko Termalne Uniejów (26 sierpnia). Wszystkie koncerty będzie można zobaczyć w TVP2.

Komentarze (1 - 7 z 7)

nie znam
 5  
znam
 4  
Czy Telewizja Polska nie powinna współpracować z Polskim Radiem, zamiast stacjami komercyjnymi? Jakoś nie widzę wspólnych koncertów Polsatu i Trójki, więc nie powinno to działać w drugą stronę.
 4  
boszzz co za artyści. Porażka :/
 1  
jaki kraj tacy artyści nie podoba się to sie wyprowadź albo zamilcz
 2  
I tak właśnie wygląda tzw. misja, za którą złodziejski rząd ściąga z Polaków haracz. Ta śmieszna amatorszczyzna dla zbuntowanych małolatów niech spada na VIVĘ a TVP zlikwidować.
 0  
co wy się tak czepiacie tych artystów ?! Farna - świetny kawał głosu, Afromental - mogli by spokojnie zastąpić jakąś światową gwiazdę. Już nie przesadzajcie.
 4