Łukasz Szewczyk23.07.2012 (10:27)10 komentarzy

"Polski turniej wypieków" - nowy program TLC z Grycan i Gąsowskim. Znamy szczegóły!

W Paszkówce pod Krakowem ruszyły zdjęcia do nowego reality show "Polskiego turnieju wypieków", który ma być jednym z hitów jesiennej ramówki kanału TLC Polska. Gospodarzami serii są Marta Grycan oraz Piotr Gąsowski. Poznaj szczegóły!
"Polski turniej wypieków" to 7-odcinkowy program kulinarny w formie turnieju. Uczestnicy, wyłonieni w drodze castingu, będą rywalizować ze sobą przygotowując słodkości pogrupowane na sześć kategorii. Każdy odcinek programu będzie poświęcony innej grupie cukierniczych przysmaków, wśród których znajdą się m.in.: tarty, serniki i tradycyjne polskie specjały, takie jak mazurki. Oceniać je będzie jury złożone z najlepszych polskich cukierników. Będą to Bożena Sikoń, szefowa pracowni cukierniczej w hotelu Jan III Sobieski oraz Tomasz Deker, mistrz świata w cukiernictwie, .
"Polski turniej wypieków" w TLC / Fot. TLC
Mamy duże oczekiwania wobec serii "Polski turniej wypieków". Wierzymy, że jej sukces dorówna sukcesom oryginalnego formatu, który miał świetną oglądalność w Wielkiej Brytanii, popularnością dorównując programom "X-Factor" i "Taniec z gwiazdami" komentuje Olgierd Dobrzyński, Country Manager Central Europe, Discovery Networks CEEMEA
Razem z prowadzącymi, Martą Grycan i Piotrem Gąsowskim, uczestnikami oraz jury konkursu widzowie będą co program przenosić się w inną część Polski, dzięki czemu poznają nie tylko regionalne smaki, ale i przepiękne krajobrazy i architekturę Śląska, Kaszub czy Suwalszczyzny. Filmowa ekipa odwiedzi m.in. neogotycki Pałac w Paszkówce koło Krakowa, Pułtusk i jego najdłuższy w Europie rynek oraz Zamość, którego renesansowa starówka od 1992 roku znajduje się na liście UNESCO.

Polski turniej wypieków oparty jest na oryginalnym formacie Love Productions zatytułowanym "The Great British Bake Off", który był emitowany przez BBC2 błyskawicznie stając się hitem ramówki w Wielkiej Brytanii i generując "modę na pieczenie". Licencja na ten format jest udzielana na całym świecie przez BBC Worldwide.

Polski turniej wypieków dla Discovery Networks CEEMEA produkuje firma Endemol. Jest to trzecia lokalna produkcja TLC, po programach "Nie mów pannie młodej" jesienią 2011 roku oraz "Matka czy nastolatka" wiosną 2012 roku.

Premiera programu Polski turniej wypieków odbędzie się w październiku 2012 roku na kanale TLC.
TLC Polska

Komentarze (1 - 10 z 10)

Ale utyla od tych lodow.... Te Grycan, to maja chyba duzo kalorii! ;)
 1  
to będzie to samo co Masterchef na TVN'ie ;p konkurencje sobie robią ;) ale i tak oglądalność będzie marna , bo to TLC , które ma niską oglądalność ;)
 1  
I tak ta grycanka wszystko zje, więc to będzie tylko darmowa wyżerka dla niej...
 4  
nie mam nic przeciw Gąsowskiemu ,ale Grycan --sorry dla tej pani już nigdy nie włączę TLC
 1  
Porównują się z X-factor, i Tańcem. Chyba rzuciło im się na mózg.
A raczej coś co mają zamiast.
Cewa nerwowa????
 1  
Ten sam producent co Smacznego, to samo miejsce, i podobna wyjdzie smętna chała.
Nie obrażając szacownego żydowskiego wypieku.
 0  
ale głupoty ... od lodów nie da sie tak przytyć. poczytaj sobie na opkaowniu sorbetu z grycana np. ile to ma kalorii 80 kcal na 100ml. ile litrów musiałbyś zjeść zeby przytyć?
 0  
Interesuje mnie pieczenie bardzo. I chętnie o tym czytam.
Nie wpadłabym na to, że P.gąsowski i p grycan mogą mi tu coś podpowiedzieć.
Nie oczekuję tego i nie będę tych zmagań oglądać.
Kasa wrzucona w błoto PANIE TLC.
 0  
Wypieki, bardzo fajny pomysł. Chętnie nauczyłabym się czegoś nowego. Prowadzący są ok. pasują do siebie. Gąsowski ma poczucie humoru (lubię go) a Grycanka zapowiada się ciekawie. Z niecierpliwością czekam na program:)
 0  
Właśnie Polski turniej wypieków zawitał do Sejn na Suwalszczyźnie.
 0