Łukasz Szewczyk24.07.2012 (0:36)brak komentarzy

Nk.pl: 11 mln użytkowników. Wkrótce nowe usługi e-commerce

W drugim kwartale 2012 roku portalu nk.pl regularnie korzystało 11 mln użytkowników. Serwis zyskał ulepszenia, zarówno funkcjonalne, jak i wizualne. Przedstawiciele portalu zapowiadają m.in. nową funkcję związaną z e-commerce.
Nk.pl: 11 mln użytkowników. Wkrótce nowe usługi e-commerce
Od roku NK.pl intensywnie ulepsza elementy portalu związane z umieszczaniem zdjęć w serwisie i ich przeglądaniem. Wprowadzono już m.in. przycisk na stronie głównej do wrzucenia fotografii, nową przeglądarkę i galerie. Najnowszym usprawnieniem jest dodanie trybu pełnoekranowego przeglądarki zdjęć.
Dzięki trybowi pełnoekranowemu NK może służyć jako album z fotografiami podczas imprez czy spotkań rodzinnych. Zrobienie przeglądu zdjęć umieszczonych w portalu jest teraz bardzo proste - mówi Joanna Gajewska, rzecznik NK
Zmiany designu NK dotyczą stron grup, a także komunikatora NKtalk, który w odświeżonej formie jest dostępny dla użytkowników od kwietnia. Lista znajomych została uzupełniona o intuicyjną wyszukiwarkę, a sposób wyświetlania awatarów upraszcza obsługę. Ważną nowością są zakładki, które pozwalają na szybkie przełączanie się między rozmowami, a także nowa belka komunikatora, w której uproszczono zmiany statusu.
Najświeższą nowością produktową są wydarzenia. Jeśli użytkownik NK chciałby powiadomić wybraną część swoich znajomych o ciekawym wyjeździe, koncercie, spotkaniu w plenerze czy imprezie - wydarzenia są funkcją, która to umożliwi. Ustawiając nowe spotkanie internauta może określić: datę, godzinę i miejsce (łącznie z oznaczeniem konkretnego punktu na mapie za pomocą Google Maps).

NK konsekwentnie rozwija produkty mobilne przeznaczone dla smartfonów. Po wprowadzeniu aplikacji dla iPhone'ów, Androida i Windows Phone, zaprezentowano najnowszą wersję portalu, czyli stronę Super Touch dedykowaną telefonom dotykowym. Jest ona dostosowana do dużych, dotykowych wyświetlaczy. Zapewni to użytkownikom iPhone'ów oraz telefonów z systemem Android (o rozdzielczości minimum 320 pikseli) wygodniejsze korzystanie z mobilnej strony portalu oraz bardziej estetyczny wygląd.

W drugim kwartale 2012 roku do NK regularnie loguje się 11 milionów unikalnych użytkowników, z tego ponad milion to internauci spoza Polski (pracownicy NK szacują, że 40% z nich to Polacy z Niemiec, 35% z Wielkiej Brytanii, 9% z Holandii i 8% ze Stanów Zjednoczonych). Użytkownicy przesyłają sobie nawet 800 tys. wiadomości dziennie, dodają niemal 900 tys. komentarzy do profili, około pół miliona wpisów i 300 tys. zdjęć. Miesięczna liczba komentarzy do zdjęć przekracza 20 milionów. W trakcie Mistrzostw Europy 2012 bardzo aktywną grupą Użytkowników byli kibice piłkarscy. Aż 225 tys. osób dołączyło do grup związanych z futbolem, a o 20 tys. większa liczba Użytkowników skorzystała z okolicznoścowych aplikacji związanych z piłką.
NK.pl