Łukasz Szewczyk24.07.2012 (12:44)14 komentarzy

UPC Polska walczy o kupno Multimedia Polska. Kto jeszcze?

Coraz bliżej sprzedaży sieci Multimedia Polska, drugiego pod względem liczby abonentów operatora telewizji kablowej w Polsce. Na liście inwestorów zainteresowanych przejęciem jest UPC Polska.
UPC Polska walczy o kupno Multimedia Polska. Kto jeszcze?
Właściciel UPC Polska, największej telewizji kablowej w Polsce, oraz cztery fundusze fundusze inwestycyjne, w tym Cinven i Permira, powalczą o przejęcie sieci Multimedia Polska - wynika z informacji Dziennika Gazeta Prawna.
Z informacji gazety wynika, że krótka lista inwestorów zainteresowanych przejęciem Multimedia Polska została wyłoniona w piątek. Wartość spółki Multimedia Polska właściciele wyceniają na 1 mld euro.

Przypomnijmy, że sieć Multimedia Polska, po niedawnym przejęciu Stream, jest drugim największym operatorem kablowym na polskim rynku z prawie 830 tys. abonentów (728,3 tys. abonentów Multimedia Polska oraz 98,7 tys. abonentów Stream Communications). W zasięgu Multimedia Polska znajduje się teraz ponad 1,4 mln gospodarstw domowych.

Ewentualny wyścig UPC Polska o przejęcie sieci Multimedia Polska nie jest zaskoczeniem. Liberty Group, właściciel UPC Polska, od dawna zapowiada aktywny udział w konsolidacji polskiego rynku kablowego, który jest bardzo rozdrobniony. Dodajmy, że UPC Polska na swoim koncie ma już jedno ważne przejęcie na polskim rynku - kilka miesięcy temu zakończono transakcję kupna sieci Aster. Dzięki przejęciu UPC Polska obsługuje już prawie 1,5 mln abonentów. Po przejęciu sieci Multimedia Polska liczba ta wzrośnie do 2,3 mln abonentów.
Dziennik Gazeta Prawna

Komentarze (1 - 10 z 14)

Jeszcze z Aster dobrze się nie połączyli a już kolejną sieć chcą przejmować :/
 8  
UOKIK się nie zgodzi na taką konsolidację firm.
 10  
JAKBY UPC PRZEJEŁO MULTIMEDIE TO PEWNIE ZNOWU ROZWÓJ OFERTY PROGRAMOWEJ STANĄŁ BY W MIEJSCU NA DŁUGIE DŁUGIE LATA.
 4  
DOKŁADNIE NIE DAJ BOŻE ŻEBY UPC KUPIŁO MULTIMEDIA
to był by koniec konkurencji...........
wiem bo tam gdzie upc ma konkurenta to cena o 50% mniejsza
a tak to mogli by z ofertą stanąć w miejscu i mieć w dupie KL
tak jak to było dostatni jeszcze do Kwietnia tego roku UPC MIAŁA BRAKI w ofercie brak co najmniej 15 kanałów a teraz RYSZYLI FAKT
ale pytanie na co czekali........?
łupić KL za tą samą cenę oferując mniej kanałów ???
nagle się okazali że w ciągu dwóch miesięcy można wszystko powłączać jak tego nie rozumiem wcale...
precz niech UPC nie kupuje nigdy Multimedia
WTEDY OFERTA STOP I cena w górę !!!!!!!!!
 0  
cyfra kupila N-ke...

UPC kupilo Aster i Multimedia...

koniec konkurencji. koniec promocji.
 1  
Trzeba pisać pisma do UOKiK wskazując na ryzyko, jakie niesie tego typu "konsolidacja". W wielu lokalizacjach taka transakcja doprowadzi do kompletnego zaniku konkurencji.
Warto też wspomnieć, że na UPC ciąży obowiązek sprzedaży dużych fragmentów dawnej sieci Aster (warunek, pod jakim UOKiK zgodził się na przejęcie). Do czasu wypełnienia tego zobowiązania UPC nie powinno otrzymać zgody na żadne przejęcie jakiejkolwiek sieci kablowej.
 2  
NIECH TAK LEPIEJ POWALCZY O NOWE KONKRETNE KANALY I W HD ,VO OSTATNIO DAWALI TYLKO JAKIES OCHLAPY W MIRNEJ JAKOSCI W SD
 1  
UOKIK się nie zgodzi na taką konsolidację firm.
Zgodzi się, tak jak zgodził się na wcześniejsze połączenia. Urząd Osłabiania Konkurencji i Konsumenta do tego jest stworzony, aby niszczyć konkurencję i wmawiać, że to dla dobra klienta.
 3  
a ja z innej beczki, lipiec sie kończy , a tu ani słychu o obiecanych kanałach HD
 0  
Lux Veritas niech kupi. Bedzie TV Trwam na pierwszym kanale...
 1  

Polecamy