Barbara Łukaszewicz24.07.2012 (15:09)6 komentarzy

Axel Springer nie zajmie się kłótnią Warzechy i Sikorskiego na Twitterze

Wydawnictwo postanowiło, że nie będzie ingerowało w spór ministra spraw zagranicznych i publicysty "Faktu". Kierownictwo spółki uważa, że konsekwencje wobec Warzechy powinni wyciągnąć jego przełożeni.
Spór między dziennikarzem a ministrem rozpoczął się w ubiegły czwartek, kiedy Warzecha zaczął dyskutować z Sikorskim na temat kompetencji prezydenta i rządu ws. prowadzenia polityki zagranicznej: "(...) Prezydent Kaczyński uważał tak jak Pan, że nic go nie wiąże. Wiemy jak to się skończyło" - napisał Sikorski na Twitterze. "Zdaje Pan sobie sprawę, co Pan właśnie napisał? Czyli - prezydent zginął, bo Pana nie posłuchał" - skomentował te słowa publicysta.
 / screen
/ screen
Apogeum spór osiągnął w piątek, kiedy Warzecha nawiązał do tzw. afery taśmowej i posady córki ministra finansów Jacka Rostowskiego w MSW.
Młody Śmietanko ma fuchę w Sztokholmie. A jak tam się miewa posada Mai "Fuck Me Like the Whore I Am" Rostowskiej" napisał Łukasz Warzecha na Twitterze Radosława Sikorskiego
Ostatecznie Sikorski zbanował Warzechę i przyznał, że żałuje dawnej współpracy z publicystą (Warzecha napisał dla Sikorskiego wywiad rzekę - przyp. red.).

- Wulgarne sformułowanie, którym posłużył się Łukasz Warzecha podczas wymiany zdań z Radosławem Sikorskim, zaniepokoiło nas, bo jesteśmy w bardzo dla nas niewygodnym sporze sądowym z MSZ - tak internetowy spór Warzech z Sikorskim dla portalu Press.pl skomentowała osoba z kierownictwa Ringier Axel Springer Polska.
Ringier Axel Springer Polska nie ingeruje w treści redakcyjne, a tym bardziej nie zajmuje się prywatnymi polemikami publicystów i dziennikarzy w mediach społecznościowych powiedziała rzeczniczka prasowa Axel Springer Anna Gancarz-Luboń
Sam dziennikarz nie rozumie, dlaczego Radosław Sikorski uniemożliwił mu dostęp do swojego konta na Twitterze: "Nie rozumiem tej decyzji, Radosław Sikorski prowadzi Twittera bez oparcia o jakiekolwiek zasady. Nie wiem, czym kieruje się, wybierając rozmówców. Czy to jego prywatne forum, czy miejsce, na którym zamieszcza wypowiedzi jako szef MSZ". Zapowiedział napisanie krytycznego tekstu w Fakcie nt. zachowania Sikorskiego. Warzecha podkreśla również, że nie miał na celu obrażenia córki jacka Rostowskiego: "Przypomniałem tylko, że kiedyś sfotografowała się z takim napisem w tle".

Warzecha cieszy się dużą popularnością wśród czytelników Faktu. Jak mówi pracownik wydawnictwa Axel Springer dla Press.pl aż 30 proc. czytelników tabloidu zaczyna lekturę gazety od jego tekstu. "To jednak nie znaczy, że powinniśmy tolerować wszystko, co robi" - dodaje anonimowy pracownik.

Sam Warzecha nie chce się wypowiadać nt. decyzji wydawcy.
Press.pl

Komentarze (1 - 6 z 6)

A niby za co by mieli wyciągać jakieś konsekwencje wobec Warzechy??? Czy ten Sikorski ocipiał?! To zresztą pokazuje mentalność tego typa (Sikorskiego) jak tylko coś nie tak - cenzura, ten rząd jako całość nie jst w stanie znieść krytyki, a Sikorski to już w tym przoduje, najlepiej żeby wszyscy myśleli tak jak on - jak w sekcie, zresztą PO coraz bardziej przypomina sektę, ze swoimi fanatycznymi "wyznawcami" których nic nie rusza, to że kradną kasę poprzez rozdawanie koleżkom Tuska pracy za 110 tysięcy zł miesięcznie (były min. Grad) to że zamiatają wszystkie afery pod dywan, to że Tusk jak tylko coś zacznie mówić, to można się spodziewać usłyszenia kolejnych kłamstw, tak jak z in-vitro (od 5 lat nic PO z tym nie zrobiła) tak jak z autostradami - miało być 3000km, jest 600km, itp. itd. sekciarstwo POwskie ufa swojemu wodzowi bezgranicznie, mimo że sam Tusk traktuje swoich wyborców jak debili którym można wszystko wcisnąć - i jak widać ma rację!
 1  
""Prezydent Kaczyński uważał tak jak Pan, że nic go nie wiąże. Wiemy jak to się skończyło" - napisał Sikorski na Twitterze. ""
Czyżby GROŻBA zdradka????
 1  
@DEATH ANGEL, ty albo do kosciola chodzisz albo do psychiatry... Spowiedz nie pomaga? W kazdym badz razem cos nie tak z twoja glowa. Moze elektrowstrzasy pomoga?
 1  
A kto normalny czyta taką szmatę jak "Fakt"? Nie mówiąc o tym,że średnio inteligentny czytelnik nie czyta prasy wydawanej przez Springera, Bauera et consortes.
 1  
@niepoczytalny
PRYSZCZATY IMPOTENCIE od ruchu zdarcia członka tobie nawet one nie pomogły!!!!
niepoczytalny- i wszystko jasne!!!!
 1  
Władze PO zachowują się jak nomenklatura w PRL. Krytyka rządu i towarzyszy z PO, choć by nie wiadomo co zawini, jest niedopuszczalna i surowo karana. Co raz można przeczytać o śledztwach i procesach w sprawie jakiś artykułów prasowych lub nawet wpisów internetowych czy blogów.
W tym wypadku udowodniono Sikorskiemu łamanie konstytucji, co potwierdzili specjaliści prawnicy. Natomiast jak się czyta wpisy Sikorskiego na Twitterze to ma się wrażenie, że to jakiś reżymowy funkcjonariusz którego prawo nie obowiązuje. Insynuacja, że niepokorny dziennikarz zostanie ukarany za swoją bezczelność jest dość wyraźna także w artykule Media 2.
To co się dzieje z mediami w Polsce to jakaś masakra. Gdzie niezależność, dlaczego nikt nie zadaje trudnych pytań władzy, dlaczego premier kraju kłamie na bezczelnego i nikt nawet słowa protestu nie powie a łamanie konstytucji pozostaje bez echa.
 0