Łukasz Szewczyk01.08.2012 (1:13)47 komentarzy

TVP, TVN, Polsat i Turner chcą umieścić swoje kanały w naziemnej TV cyfrowej.

Telewizja Polska, TVN, Polsat i nadawca Cartoon Network zapowiadają woalkę o miejsce w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. Jedno z miejsc przeznaczone ma być także dla kanału religijnego. Dla TV Trwam?
Przy okazji konsultacji w sprawie możliwości umieszczenia czterech programów telewizyjnych w sygnale multipleksu pierwszego (MUX-1), Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji sprawdziła, które podmioty są zainteresowane wzięciem udziału w konkursie i jaką ofertę programową mają zamiar przedstawić.
W ramach konsultacji w odpowiedzi na to pytanie zgłosiło się tylko czterech nadawców - Telewizja Polska, TVN, Cyfrowy Polsat oraz Turner Broadcasting System Europe, nadawca takich kanałów jak CNN, TCM czy Cartoon Network. Wszyscy są zainteresowani umieszczeniem swojej oferty na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, najlepiej w standardzie HD.

Stanowisko Tuner w tej sprawie jest objęte klauzulą tajemnicy przedsiębiorstwa. Jednak z informacji publicznych przekazanych KRRiT wynika, że program ma być skierowany do widowni dziecięcej. Program ma być nadawany przez podmiot, który uzyska koncesję od polskiego regulatora.

Telewizja Polska w przypadku ogłoszenia konkursu telewizja publiczna będzie chciała uzyskać koncesje dla TVP Info, TVP Seriale, TVP Rozrywka i TVP Dokument. TVP wnosi także o odstąpienie przez organ od ogłaszania postępowania koncesyjnego dla programów telewizyjnych do MUX-1 i udzielenie dla Telewizji Polskiej rezerwacji częstotliwości dla programów TVP1 HD oraz TVP 2 HD, które mogłyby na stałe zostać umieszczone w sygnale MUX-1.

Cyfrowy Polsat postuluje o przeprowadzenie migracji programów TVP1, TVP2, Polsat i TVN ze standardu SD na HD, tak aby najwięksi nadawcy mieli możliwość nadawania w standardzie HD. Podobnie uważa także TVN, który zauważa, że umożliwienie obecnie TVP rozpowszechniania programów w standardzie HD na MUX-1 oraz MUX-3 jest nierównym traktowaniem podmiotów.

W przypadku stanowisk przekazanych przez podmioty indywidualne przytłaczająca większość wskazała na nadawcę programu TV Trwam. Dlatego KRRiT podjęła decyzję, że jeden z kanałów DVB-T przeznaczony będzie na program o charakterze społeczno-religijnym. Nie wiadomo jednak czy konkurs wygra TV Trwam, szansę ma także inna stacja o profilu społeczno-religijnym - Religia.TV. Co ciekawe, protestująca od kilku miesięcy TV Trwam nie nadesłała własnego stanowiska w ramach konsultacji.
KRRIT

Komentarze (1 - 10 z 47)

ale my nie chcemy "religiaTVn" lecz "tvTRWAM"; dlaczego ludzie nie wychodzą na ulice i nie domagają się "religia tvn" a żądają "tvTrwam" ? zaś osły udzielające koncesji są jakby głuche i tylko słuchają rozkazów Tuska-najniezdolniejszego premiera w historii. Dlatego też nie dają Historii do dvb-t
demokraci zakłamani 1.08.2012 (5:33:19)
 12  
po co komuś kanał religijny lepiej jakiś filmowy, TV trwam maja swoje radio i nim tyle wystarczy.
 14  
to nie ludzie żądają tv trwam tylko pis-owcy i inni nawiedzeni przez Rydzyka i Kaczyńskiego!!!Ja jestem za TV RELIGIĄ i mam nadzieje że ona dostanie koncesje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 38  
tv trfam działa kto chce może oglądać i tyle
 5  
won z dvb-t z kolejnymi kanalami polsat,tvn,
 2  
Skčąd wiadomo że bedzie Religia tv lub Trwam moze pojawic sie jeszcze inny
 4  
Warunek! Wszystkie kanały w HD !!!!!!!!!!!!
 2  
Nierówne traktowanie podmiotów? A dodatkowe, gratisowe miejsca w DVB-T dla TVN, Polsatu, TV4 i TV Puls to równe traktowanie? jeszcze źle TVNowi i Polsatowi? A przecież jeszcze kilka lat temu wróżyli że DVB-T nie zawojuje rynku. Przyszłość to platforma satelitarna mówili.
 21  
Nie wiem kto żąda TV Trwam, bo ja raczej nie. Fakt, że to "państwowa" telewizja, więc jeden taki kanał powinien istnieć. Na Boga, nie TV Trwam! Już wolę Religia.TV. Bardzo się cieszę, że TVP chciałby umieścić TVP Seriale lub TVP Rozrywka. Cieszę się, żę CNN też o to walczy. Jak tak dalej pójdzie, to po co nam platforma cyfrowa?
 5  
TVP ????? a wont.... jak do tej pory nie potrafili zagospodarować Muxa a chca jeszcze wiecej....... ?????? !!!!!!
 3