Łukasz Szewczyk01.08.2012 (16:10)9 komentarzy

iTV zmienia profil. Nowa ramówka - więcej muzyki

Rozrywkowy kanał telewizyjny iTV zmienia profil. Nadawca rozbudowuje ofertę programów muzycznych. Odmładza grupę celową. Inwestuje w jakość produkcji i oprawę graficzną.
iTV zmienia profil. Nowa ramówka - więcej muzyki
iTV zmienia format na muzyczny. Stacja - dotąd rozrywkowo-lifestyle'owa, wprowadza do ramówki więcej programów muzycznych, cieszących się największą popularnością wśród jej widzów. Analizy oglądalności pokazały, że audycje muzyczne, które stanowiły około 1/3 ramówki, oglądało o ponad 50 proc. więcej widzów niż średnia dla całej ramówki iTV. Dodatkowo, programy muzyczne cieszą się popularnością wśród młodszych widzów.
Chcemy wykorzystać ten potencjał, dlatego inwestujemy w ofertę muzyczną i nadajemy stacji nowy profil programowy. Skoncentrujemy się na młodszych odbiorcach, przede wszystkim z grupy 13-29 lat, którzy w telewizji poszukują głównie muzyki - mówi Agnieszka Bobrukiewicz, prezes Telestar
W nowej ramówce iTV łączy m.in. takie gatunki muzyczne jak pop, dance, czy disco polo. W programie pojawiły się m.in . audycje "Disco Polo Show" z listą przebojów tego gatunku, a także "Disco Tour" z relacjami z klubów i koncertów disco polo.
Efekty nowej strategii pokazują wyniki oglądalności iTV w lipcu, gdy zaczęliśmy wprowadzać zmiany do ramówki. Stację oglądało średnio o 25 proc. widzów więcej niż w pierwszych sześciu miesiącach roku - mówi Agnieszka Bobrukiewicz
Poza zmianami ramówkowymi, nadawca inwestuje w jakość produkcji i oprawę graficzną. Nowe muzyczne oblicze stacji promuje hasło "Muza na maxa". iTV będzie je wykorzystywać m.in . podczas zaplanowanych na sierpień eventów nagłaśniających nowości w ofercie.

Komentarze (1 - 9 z 9)

A co z Ezo Tv - kiedy powstanie odzielny kanał?
 9  
Niech powróci program odtrutka ! i ten drugi którego nie pamiętam,też związany z muzyką,tyyylko nie disco stacja ;)
 4  
Super, ale najpierw poprawcie jakość dźwięku i obrazu !
 7  
tak eznd tv oddzielny Kanal a itv wypełnić muzyka jakimis programami typu moje logo news :-)
 3  
a ten drugi to była optyka słyszenia
 1  
ten kanal zawsze byl i zawsze bedzie skierowany do wsiowych ludzi
 3  
A zniknie wreszcie i w końcu te Ezo.tv bo ono psuje tylko wizerunek tego kanału i niech powstanie nareszcie osobny kanał dla tego Ezo.tv.
 1  
Bedzie disco polo tv... ;)
 1  
tej stacji to juz chyba nic nie pomoże-może jedynie fani disco-polo
TentMer (usunięte konto #10799) 2.11.2012 (15:59:42)
 1  

Polecamy