Łukasz Szewczyk07.08.2012 (9:27)28 komentarzy

Nowe kanały tematyczne TVP w tym roku?

Jest szansa, że jeszcze w tym roku Telewizja Polska uruchomi zapowiadane od dawna nowe kanały tematyczne - TVP Rozrywka i TVP Dokument. Nadawca nowe stacje chce umieścić także w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T).
Nowe kanały tematyczne TVP w tym roku?
Podczas organizowanych przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji konsultacji dotyczących zagospodarowania czterech miejsc na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, Telewizja Polska poinformowała, że w przypadku ogłoszenia konkursu będzie chciała uzyskać cyfrowe koncesje dla TVP Info, TVP Seriale oraz dla dwóch nowych kanałów - TVP Rozrywka i TVP Dokument. To oznacza, że nowe kanały nie będą kodowane.
Nowe kanały w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) pojawią się najwcześniej wiosną 2014 roku, bo do tego czasu cztery miejsca zajmują kanały Telewizji Polskiej, dla których docelowo przeznaczony jest w całości trzeci multipleks.

Z informacji ze strony nadawcy wynika, że nowe kanały tematyczne TVP mogą wystartować jeszcze w tym roku i podobnie jak TVP Kultura będą dostępne dla wszystkich.

Kanał TVP Dokument będzie odpowiedzią na potrzebę poszerzania wiedzy o otaczającym świecie, innych ludziach i zjawiskach społecznych. Stacja będzie pokazywała prawdziwy świat, ludzi, wydarzenia i zjawiska takimi, jakie są naprawdę. Chce mówić o rzeczywistych ludzkich doświadczeniach i przeżyciach oraz wydobywać prawdziwe emocje. Odkryje odmienne kultury, tradycje i obyczaje oraz ich wpływ na życie człowieka, pokoleń i narodów. Stanie się inspiracją do głębszego poznania siebie, innych ludzi i otaczającej rzeczywistości.

Z kolei TVP Rozrywka zaproponuje przede wszystkim atrakcyjną polską rozrywkę na dobrym poziomie, pozbawioną przemocy i sensacji, za to z poczuciem humoru, inteligentną i wrażliwą na wszelkie przejawy artystycznego działania. Zaoferuje różnorodne gatunkowo i tematycznie treści o charakterze rozrywkowym. Zaprezentuje najwybitniejsze i najciekawsze pozycje w dorobku polskiego repertuaru rozrywkowego, a także współczesną scenę rozrywki oraz jej twórców.
TVP/KRRiT

Komentarze (1 - 10 z 28)

widać że TVP zaczyna starać się o widza i zachęca do gapienia się w garnek . być może TVP może zaskoczy widza ale chyba to wabik żeby zatrzymać widza przy sobie by nie uciekał do konkurencji .
 6  
ta, w mux 3. tvp musiala by zdjac polonia i drugie tvp info. mux 3 bedzie takie:

tvp 1 sd
tvp 2 sd
tvp info
nowe kanaly regionalne, oddzielne
tvp kultura
tvp kokument(zmieniony z histori)
tvp rozrywka
i jeszcze jeden kanal.
 4  
A kanał dla dzieci z bajkami bez przemocy ?

TVP BAJKA miał być kanałem na wzór niemieckiej KIKA czy angielskiej CBBC.

KANAŁ DLA DZIECI TO STANDARD TELEWIZJI PUBLICZNEJ W CYWILIZOWANYCH KRAJACH.
 4  
ale po co te kanały dawać do mux 1 jak telewizja polska ma swój mux 3
 6  
I tak nie wierze że TVP uruchomni TVP Dokument, od kilku lat wiele razy TVP obiecywała że uruchomni TVP Dokument i zawsze to się kończyło uszustwem z strony TVP. Po co wogóle to TVP Rozrywka, już w tv jest tyle rozrywek że żygać się chce, a TVP Seriale tylko zlikwidować, ciągłe powtórki powtórek które i tak ciągle lecą na kanałach ogulnodostępnych.
 6  
I tak nie wierze że TVP uruchomni TVP Dokument, od kilku lat wiele razy TVP obiecywała że uruchomni TVP Dokument i zawsze to się kończyło uszustwem z strony TVP. Po co wogóle to TVP Rozrywka, już w tv jest tyle rozrywek że żygać się chce, a TVP Seriale tylko zlikwidować, ciągłe powtórki powtórek które i tak ciągle lecą na kanałach ogulnodostępnych.
 2  
Płacę 100 zł abonamentu w CYFRZE, 23 zł z tej sumy to VAT który co miesiąc idzie do budżetu państwa. Za co jeszcze mam płacić ?

W CYFRZE jest kanał MINIMINI dla dzieci, a w TVP nie ma nic.
 10  
Obiecywali kanał dla dzieci na multipleksie - TVP BAJKA z programami bez przemocy i agresji.
Po co nam tvp rozrywka , tvp dokument ? Skoro dobre dokumenty można emitować w tvp 1 a dobrą rozrywkę w tvp 2.

Kolejne pieniądze wyrzucone wydane komercyjnie , tak jak tvp sport i tvp seriale oraz TVP HD.
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 7 sierpnia 2012 o 10:35:03 przez iksmotop).
 8  
Kolejne kanały na których będą puszczać powtórki powtórek 4 pancernych.
 10  
Nowe programy TVP z końcem roku zastąpą TVP1 i 2 SD.
 0