Łukasz Szewczyk16.08.2012 (23:24)1 komentarz

Obietnice polityków w jednym miejscu - ruszył nowy portal

Istotą kampanii wyborczych, a często także działalności niektórych polityków są obietnice. Powszechnie składane i powszechnie zapominane. Aby ułatwić rozliczanie polityków z ich wypowiedzi portal MamPrawoWiedziec.pl uruchomił otwarty zbiór obietnic wyborczych.
Wolontariusze i praktykanci portalu od czerwca tworzą archiwum obietnic. Od dziś jest ono otwarte dla wszystkich. Aby dodać nową obietnicę należy wejść na stronę ObietniceWyborcze.tumblr.com gdzie znajduje się krótka instrukcja jak szukać i publikować wypowiedzi polityków.
Można tam znaleźć zarówno konkretne obietnice dotyczące jednego problemu, czy regionu, jak obiecywany przez Grzegorza Napieralskiego (SLD) komputer dla każdego ucznia , czy skatepark w Grudziądzu obiecywany przez Tomasza Szymańskiego (PO), jak i ogólniejsze wypowiedzi, odzwierciedlające stanowisko polityków wobec jakiegoś problemu, np. chęć wspierania kobiet w życiu publicznym wyrażona przez Małgorzatę Sekułę-Szmajdzińską (SLD), czy potrzeba dyskusji na temat rozwoju Polski podniesiona przez Wojciecha Jasińskiego (PiS).

Politycy nie zawsze są chętni do składania konkretnych i weryfikowalnych deklaracji. Dlatego serwis MamPrawoWiedziec.pl śledzi także wypowiedzi, w których nasi reprezentanci wskazują na pewne potrzeby czy wyrażają przekonanie, że jakieś działanie powinno zostać podjęte. Często nie da się sprawdzić czy obietnica została zrealizowana, chcemy jednak móc na koniec kadencji zapytać: "Co Pan zrobił/Co Pani zrobiła żeby zrealizować swoje postulaty?".

MamPrawoWiedziec.pl to obywatelski portal informacyjny, zawierający kompleksowe informacje na temat osób pełniących wybieralne funkcje publiczne. Na MamPrawoWiedziec.pl znaleźć można informacje dotyczące kariery politycznej i zawodowej, aktywności społecznej, dane kontaktowe oraz oświadczenia majątkowe i rejestry korzyści posłów, senatorów i posłów do Parlamentu Europejskiego.
Portal jest budowany od 2006 roku przez Stowarzyszenie 61. Niezależną, apartyjną organizacją pozarządową, która stawia sobie za cel rozwijanie procesów demokratycznych poprzez nowoczesne narzędzia elektroniczne.
MamPrawoWiedziec.pl

Komentarze (1 - 1 z 1)

Czasem mam wrażenie że politycy tak tylko w świat mówią. Coś obiecują a potem, ..., takiego ... .
 0