Łukasz Szewczyk22.08.2012 (23:54)16 komentarzy

Nasz Dziennik przeprasza TVN24 za "paszkwilancką" telewizję

Stało się. Nasz Dziennik w wyniku przegranego procesu sądowego opublikował przeprosiny, w których przeprasza telewizje TVN24 między innymi za nazwanie stacji mianem "paszkwilanckiej".
Siedziba ITI i TVN
Wszystko zaczęło się latem 2007, gdy na łamach Naszego Dziennika opublikowano artykuł oczerniający telewizję TVN24. Jego autorzy napisali, że TVN24 to "telewizja paszkwilancka"; że dopuszcza się "grubiańskich ataków na rządzącą koalicję czy Radio Maryja", "kłamstw", "manipulacji", "oszczerstw", "ordynarnych zafałszowań", "antypatriotycznych wystąpień" oraz "jest wrogiem polskiego patriotyzmu".
Telewizja TVN24 w obronie swoich dóbr pozwała wydawcę gazety. Nasz Dziennik przegrał proces sądowy, a prawomocny wyrok zapadł wiosną 2011 roku. Warszawski Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok sądu okręgowego, który uznał, że Nasz Dziennik naruszył dobra osobiste TVN24 oraz zasady rzetelnej i rzeczowej krytyki. Sąd uznał także, że głównym celem celem publikacji było poniżenie TVN24. Nakazał Naszemu Dziennikowi publikację przeprosin oraz zapłacenie 40 tys. zł na Fundację Opatrzności Bożej.

Przeprosiny ukazały się w środę na piątej stronie Naszego Dziennika.
Zdając sobie sprawę, że do wzmiankowanych publikacji doszło w następstwie uchybienia zasadom etyki dziennikarskiej, wyrażamy z tego powodu ubolewanie napisano w oświadczeniu
TOK FM

Komentarze (1 - 10 z 16)

I tak w kolejnym numerze będą pisać to samo.
 5  
Skoro ABW została zmuszona do zajęcia się w końcu aferą Amber Gold / OLT logicznie spodziewamy się że agenci ABW odwiedzą o 6 rano mieszkanie Józefa Bąka vel Michała Tuska i zabezpieczą materiał dowodowy. Zasady powinny obowiązywać dla wszystkich.
 0  
Sithi- twojego nie odwiedzą bo w zakładzie zamkniętym już dawno mieszkasz :(
 2  
Jak można paszkwilancą telewizję przepraszać za oczywistość?
film o Bolku za kasę Amber GOLD 23.08.2012 (9:53:57)
 8  
Skoro ABW została zmuszona do zajęcia się w końcu aferą Amber Gold / OLT logicznie spodziewamy się że agenci ABW odwiedzą o 6 rano mieszkanie Józefa Bąka vel Michała Tuska i zabezpieczą materiał dowodowy. Zasady powinny obowiązywać dla wszystkich.
A co Twoja wypowiedź ma wspólnego z tą informacją?
 5  
TVN= ZAPRZYJAŹNIONA Z PO TUBA PRO(PO)GANDOWA THUSKA I KOMORUSKIEGO
TVN24 to tuba proPOgandowa antyPOlskiej zaprzańskiej partii POlszewickich targowiczan dla których Polska i polskość to nienormalność. Dobitnym dowodem na to, że TVN to szczekaczka Tuska są słowa dyrektora programowego tejże telewizji, iż w TVN-ie jest zakaz śmiania się z PO i polityków tego ugrupowania. Co więcej w owej stacji nie ma żadnych dziennikarzy, lecz pracują tam usłużni wobec obecnej władzy funkcjonariusze- Durczok, Pochanke, Kolenda Zaleska, Miecugow, Sobieniowski, Olejnik, Kuźniar, Werner, Morozowski, którzy wiernie wykonują POlecenia swojego przełożonego Herr Thuska, Fakty to najgorszy program informacyjny w polskiej telewizji. W programie tym uprawiana jest propaganda wobec rządzącej partii i jej liderów- Thuska, KomoRuskiego. Jeśli na rząd Thuska spadają kłopoty, wówczas TVN-owscy funkcjonariusze wyciągają pomocną dłoń to zaprzyjaźnionej z ich stacją partii PO i natychmiast zaczynają w chamski, bezczelny bez żadnych zahamować sposób atakować Jarosława Kaczyńskiego oraz PIS, wmawiając PO-wskim idiotom, że za afery PO i Thuska odpowiedzialni są politycy PIS z Premierem Kaczyńskim na czele. W Faktach jeszcze nigdy nie powiedziano jakiejkolwiek prawdy. Więc jeśli chcecie państwo słuchać kłamstw zapraszam do oglądania Tusk Vaselina Network
 0  
"zapłacenie 40 tys. zł na Fundację Opatrzności Bożej."
A czemu nie na fundacje Lux Veritatis?
;))))
 7  
@Kasia X
Co bierzesz niewiasto?
 1  
@ Kasia X - kup sobie kota jak jeszcze nie masz.
 2  
TVN to bankrut i badziew sam w sobie. Tyle w temacie.
 1