Łukasz Szewczyk29.08.2012 (12:31)1 komentarz

Szymon Hołownia i Wiktor Bater w tygodniku Wprost

Szymon Hołownia dołączy od września do grona felietonistów tygodnika Wprost. Również od września Wprost będzie miało dwóch nowych stałych korespondentów zagranicznych. Z Moskwy dla Wprost będzie pisał Wiktor Bater, a z Nowego Jorku - Tomasz Deptuła.
Współpraca z Szymonem Hołownią to kontynuacja tego, co wspólnie robiliśmy przed laty na łamach innego tygodnika opinii. Szymon jest osobą o tak wielu zainteresowaniach i dużej erudycji, że liczę na jego głos nie tylko w sprawach religii i Kościoła, ale też istotnych zjawisk i trendów społecznych oraz bieżących wydarzeń, które są przedmiotem debaty publicznej. Teksty Szymona Hołowni bywają kontrowersyjne, ale na pewno pobudzają do myślenia. Tym samym dobrze wpisują się w realizowaną obecnie przez Wprost formułę tygodnika opinii, w której stanowi on nie tylko przegląd aktualnych wydarzeń, ale też skłania do dyskusji, myślenia, kształtuje opinie - mówi Michał Kobosko, redaktor naczelny Wprost
Szymon Hołownia jest dyrektorem programowym kanału Religia.tv. Wcześniej był m.in. redaktorem działu kultury Gazety Wyborczej, zastępcą redaktora naczelnego Ozonu oraz redaktorem działu Plus Minus w Rzeczpospolitej. W latach 2001-2004 i 2006-2012 był także felietonistą Newsweek Polska. Publikował również w Kulturze Popularnej, Machinie, Przewodniku Katolickim, Tygodniku Powszechnym, Więzi. Jako dziennikarz jest dwukrotnym laureatem nagrody Grand Press: w 2006 w kategorii wywiad za rozmowę z teologiem ks. prof. Jerzym Szymikiem pt. Niebo dla gołębi oraz w 2007 r. w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne za wywiad z etykiem i filozofem dr Kazimierzem Szałatą pt. Pamięta Pan Hioba? W 2011 otrzymał Wiktora publiczności. Był również laureatem nagrody Ostre Pióro przyznawanej przez Business Centre Club oraz nagrody Ślad im. bp. Jana Chrapka. Jest autorem i współautorem siedmiu książek poświęconych tematyce Boga i religii w życiu współczesnego człowieka.
Tygodnik Wprost zaproponował mi komfort mówienia bezkarnie własnym głosem. Cieszę się na współpracę z ludźmi, których dobrze znam i cenię, ale przede wszystkim na to, że znów będzie okazja, by porozmawiać z Czytelnikami o świecie, który jest tak ciekawy, że nie da się o nim nie pisać - mówi o powodach podjęcia współpracy z Wprost sam Hołownia
We wrześniu na łamach Wprost pojawią się także nowi stali korespondenci zagraniczni, którzy będą relacjonować wydarzenia z Rosji i ze Stanów Zjednoczonych.
Wiktor Bater od 19 lat mieszka w Moskwie, był korespondentem m.in. Telewizji Polskiej, Polsat News, Faktów TVN, Polskiego Radia oraz Radia Zet. W 2010 r. otrzymał Grand Press w kategorii News za przekazaną na antenie Polsat News informację o katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. Jest również autorem książki Nikt nie spodziewa się rzezi.

Tomasz Deptuła, dziennikarz i redaktor nowojorskiego Nowego Dziennika, od 1988 r. mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Współpracował z wieloma polskimi mediami, m.in. z miesięcznikiem Forbes, Gazetą Wyborczą, Parkietem, Rzeczpospolitą i Radiem PiN. Publikował także na łamach Newsweek Polska. Był nagradzany za wybitne teksty, m.in. przez Independent Press Association. W latach 2004-2005 był stypendystą Knight Foundation na Uniwersytecie Stanforda w Kalifornii.

Komentarze (1 - 1 z 1)

lubie to ;)
 2