Łukasz Szewczyk18.09.2012 (14:38)6 komentarzy

Axel Springer przejmie Onet.pl! Jest zgoda UOKiK

UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Ringier Axel Springer Media kontroli nad spółką Onet.pl. Przeprowadzone postępowanie wykazało, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji.
Axel Springer przejmie Onet.pl! Jest zgoda UOKiK
W wyniku koncentracji Ringier Axel Springer Media będzie sprawować wyłączną kontrolę nad Onet.pl za pośrednictwem spółki specjalnego przeznaczenia.
Wniosek o zgodę na koncentrację wpłynął do UOKiK w lipcu 2012 roku. Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes UOKiK uznała, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji na terenie Polski. Działalność uczestników koncentracji pokrywa się jedynie na krajowym rynku reklamy internetowej oraz wortali tematycznych. Jednak na żadnym z nich łączny udział przedsiębiorców nie przekracza 20 proc.

Ringier Axel Springer Media jest spółką holdingową utworzoną w 2010 r. przez dwa koncerny medialne - Axel Springer i Ringier. Jest wydawcą ponad 100 gazet i czasopism oraz prowadzi stacje telewizyjne i radiowe. W Polsce wydaje m.in. Fakt, Przegląd Sportowy, Forbes, Newsweek oraz Auto Świat, a także współkontroluje spółkę Infor Biznes, właściciela Dziennika Gazety Prawnej.

Grupa Onet.pl zajmuje się zarządzaniem portalami internetowymi oraz sprzedażą miejsca reklamowego w mediach elektronicznych. Prowadzi kilkadziesiąt witryn internetowych, m.in. Sympatia.pl, Onet.poczta, Zumi czy PcLab.pl. Pakiet większościowy spółki posiada Grupa Onet Poland, która jest kontrolowana przez spółkę TVN.

Komentarze (1 - 6 z 6)

i co teraz dalej ?
 2  
Jak widzę onet to mi się źle robi, bo to przez nich EuroSport wygląda jak strona z XX wieku.
 10  
to teraz najgorszy szmatławiec fakt na głównej stronie onetu!
 6  
Bardzo delikatnie to ująłeś..
W chrome miałem wtyczkę do eurosportu... i miałem szybki dostęp do sportu.. teraz przełącza mnie do bałaganu na Onecie.. w iPhonie miałem program eurosportu i chodziło to fajnie.. a teraz połowę wyników wycięło a i opisy spotkań są dodawane strasznie ubogo.. mam nadzieje że to tylko chwilowe niedogodności bo jak tak cały portal będzie działał to ludzie odejdą..
 6  
poziom portalu juz dawno zrównał się z poziomem faktu czyli przyszłeg właściciela.
 4  
Axel Springer czyli Fakt brukowiec przejmie Onet i zrobi jeszcze niedawno porządny portal zrobią szmatławcem,ale jajca
 1