Łukasz Szewczyk26.09.2012 (8:06)41

TVP uruchomi kanał dla dzieci. Trafi do cyfrowej TV naziemnej?

Telewizja publiczna chce mieć nowe stacje tematyczne. Władze TVP zamierzają złożyć wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o koncesję dla kanału dla dzieci. I m.in. z tym programem wystartują w konkursie na wolne miejsca na pierwszym multipleksie.

Przejdź do artykułu

Komentarze (21 - 30 z 41)

Podobno...

Albo TVP jest telewizją publiczną albo nie! Nie można mówić, że to co pasuje jest finansowane z reklam, a to co nie pasuje z budżetu. Jeśli TVP pokazuje mecz jednocześnie w Jedynce i TVP Sport to z jakich pieniędzy jest on finansowany?
 3  
Oczywiście, że w NTC powinien znaleźć się kanał TVP Sport! Popatrzmy na naszych południowych sąsiadów. Ich CT4-Sport nie dość, że dostępne za darmo to z jaką ofertą (mecze reprezentacji narodowej nie tylko w piłce nożnej, wybrane spotkania lig piłkarskiej, hokejowej, koszykarskiej, siatkarskiej, futsalowej..., europejskie rozgrywki, kroniki ważniejszych imprez sportowych na świecie np. Tour de France).
Czeski rynek telewizyjny nie jest tak rozdrobniony jak nasz, szczególnie ten sportowy. Poza tym prawa do pokazywania kosztują i w obecnej sytuacji finansowej, TVP nie stać ich na wykupienie tych wszystkich wspomnianych praw. Spora konkurencja ze strony polsatu, canalu+ i eurosportu (nie mówiąc o pomniejszych kanałach) dodatkowo temu nie sprzyja. Żeby było śmieszniej, nasza telewizja publiczna z kanału sportowego zrobiła komercyjny i nie musi być on udostępniany za darmo. ;P Swoją drogą, ciekawe czy prawo pozwala na takie coś? :/
 0  
TV Polonii TVP i tak nie usunie z mux3 więc po co się szarpać. Dla TVP liczy się kasa i nic w tym dziwnego bo utrzymać tyle stacji TV to ogromne wyzwanie, na Polonii nadaje reklamy i to wystarczy aby utrzymać ten program.
 3  
Wchodzisz w zawiłe szczegóły, w których orientują się zapewne nieliczni. Ale moim zdaniem, skoro prawo nie zakazuje publicznej telewizji wchodzenia w komercyjne projekty to czemu mieliby się ograniczać? Ale wracając do twojego pytania... Pewnie jest tak, że sport (mecze) pokazywane na TVP 1 czy 2 jest finansowany z abonamentu. A dodatkowe współ-transmisje są pokazywane na TVP sport dla wypełnienia ramówki, bo mówiąc szczerze - poza żużlem - nic więcej nie mają. Żużel pewnie zakupiony z reklam. A wielkie wydarzenia typu Olimpiada były finansowane pół na pół, stąd transmisje na TVP Sport i TVP HD. ;P
 1  
Hahaha co za poronione pomysły.
Najpierw obcinają środku na oddziały regionalne - teraz chcą z nich zrobić oddzielny kanał. TVP niech się wynosi z Mux 1.
Cały mux 3 w zupełności powien im wystarczy:
tvp 1 hd, tvp 2 hd, tvp info, tvp kultura, tvp historia (przekształcic w tvp dokument), wyrzucuc tvp polonia a w jego miejsce, tvp dla dzieci.
Jak się nie ma kasy to należy oszczędzać a nie wyciągać ręce po mux 1. A nadawanie powtórkowych tvp polonia, tvp historia, tvp rozrywka, tvp dokument tvp seriale jest zupełnie bez sensu.
 1  
Porąbało TVP kasy nie ma na mecze, a chce uruchamiać nowe kanały wystarczy jak będą pasma dla dzieci w TVP.
 1  
oczywiście taki kanał jest potrzebny w UK sa aż dwa na naziemnej
 1  
BRAWO za kanał dla dzieci od TVP. Powinien być.
tvp od ponad 3-ech lat nie zakupiła ANI JEDNEJ produkcji z polskiego studia animowanego. Kupuje za to amerykańskie gotowce, które tak czy inaczej możemy oglądać na innych kanałach dla dzieci. A w statucie ma wspierać polską twórczość, także tą dla dzieci. Nie inwestuje w bajki dla dzieci, a daje kasę na badziewne filmy fabularne. Już nie pamiętam kiedy ostatnio oglądałem polski dobry film, a tłuką ich co roku do kin całe mnóstwo. No może zdarzyło się pare sztuk, ale można policzyć je na palcach jednej ręki...
 3  
1. ogólnotematyczne są w DVB-T
2. sportowe??? jeden i to żadko jest coś na żywo, żeby chociaż ta siata była
3. dziecięce??? może puls2 coś robi w tym kierunku.
4. informacyjno-społeczne??? info, ttv
5. dokumentalne??? ponoć tvp historia ale nie odbieram, czasami coś ciekawego trafia się na ttv
6. popularnonaukowe??? czasami TV4 puści galileo
7. filmowe???
8. Muzyczne??? eska - w kółko to samo, polo - no powiedzmy, dla miłośników gatunku, ogólnie brak zwykłego popu i rocka
9. podróżniczo-lifestylowo-kulinarne???
10. serialowe? atm, szkoda, że tylko starocie. tvn7,
11. kulturalne? tvp kultura
12. coś dla rolników? tvr chyba nie jest tak nudny jak atm
 1  
Atm rozrywka fala zbrodni o 21 i wszystko jasne szajba wymiata!!!!czekam na nowe odcinki!!!!
 1