Łukasz Szewczyk27.09.2012 (17:21)19 komentarzy

Bliski koniec Religia.TV? Na razie tylko koniec produkcji własnej

Nadchodzą zmiany stacji Religia.TV, która planuje zakończyć produkcję programów własnych, a tym samym zwolnic cały zespół redakcyjny. To może oznaczać, że przyszłość kanału jest pod znakiem zapytania. Nieoficjalnie mówi się, że do stacji może wejść nowy inwestor.
Kilka dni temu informowaliśmy, że w najbliższy piątek "Rozmównicę" poprowadzi Szymon Hołownia. "Rozmównica" to jeden z czołowych programów własnych stacji, który codziennie o godzinie 22.00 zaprasza widzów do wspólnych rozmów na różne tematy. Jednak wiele wskazuje na to, że od nowego roku program zniknie z ramówki.
Katolicka Agencja Informacyjna poinformowała, że od stycznia 2013 roku Religia.TV rezygnuje z produkcji własnych programów telewizyjnych, co oznacza, że z redakcji odejdzie cały zespół dziennikarski z Szymonem Hołownią na czele. Od nowego roku ramówkę stacji mają wypełnić programy powtórkowe oraz audycje zagraniczne. Takie informacje spowodowały medialne spekulacje przewidujące koniec nadawania kanału. Jednak Kazimierz Sowa, szef programowy stacji zapewnia, że to nie jest koniec kanału Religia.TV tylko zaprzestanie własnej produkcji. I dodaje, że przez ostatnie pięć lat stacji udało się stworzyć nowa jakość na rynku polskim i światowym. Nieoficjalnie mówi się, że do kanału może wejść nowy inwestor, bo stacja zamierza walczyć z TV Trwam o miejsce w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T).

Przypomnijmy, że Religia.TV swój program nadaje od października 2007 roku. Obecnie stacja dociera do 8.3 miliona odbiorców poprzez platformy cyfrowe: "n", Cyfrę+, Cyfrowy Polsat i Telewizję na Kartę oraz wszystkie największe polskie sieci kablowe i ponad 150 mniejszych sieci lokalnych. W Holandii religia.tv jest dostępna w ofercie firmy YOUR.TV. W Stanach Zjednoczonych kanał religia.tv można znaleźć w ofercie satelitarnej DISH Network w pakietach Polish Super Pack i TVN Complete.
TOK FM/KAI

Komentarze (1 - 10 z 19)

Szkoda...
 29  
hehe i tak tam nic nie ma to po co takie cos ma byc
 13  
bez wlasnych produkcki ten kanal bedzie nic niewarty.
 25  
Zgadzam się... siłą napędową każdego kanału są własne produkcje.. jak będą nadawać obce produkcje to kanał będzie wyglądał jak TV 6 ale o tematyce religijnej
 26  
bez własnych produkcji to kanał będzie taki jak tvn warszawa ale po zakończeniu produkcji własnych programów co potem przez 3 miesiące nadawał powtórki
 3  
Szkoda, szkoda. Miejmy nadzieję, że tylko tymczasowo.
 1  
to prawdziwy program religijny, ktorego ze swieca w Polsce szukac... religia to nietylko katolicyzm...
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 27 września 2012 o 23:12:51 przez HodowcaZwierzatFuter).
HodowcaZwierzatFuterkowyh 27.09.2012 (23:12:18)
 0  
No to bedzie mozna znowu wszedzie zrywac umowy 1 stycznia! :D
 2  
To były dobry kanał, szkoda go. To była jedyna alternatywa na Rydzyka, teraz nie będzie miał najmniejszej konkurencji i będzie sterował masami mocherów. Klechy w tym mocno wyznaniowym kraju mają władze do granic absurdu aby propagować swoje kłamliwe teorie. Jedyne stwierdzenie na koniec ŚWIĘTA INKWIZYCJA NADCIĄGA.
 1  
SMUTNA i nie dobra wiadomość dla MŁODYCH JP II . . . Religia TV nas wspierała i nie pozwalała . . . ZWĄTPIĆ !! Umacniało naszą WIARĘ docierając do naszych serc i naszej ubogiej świadomości, otwierając na wiele kwestii szeroko nasze "oczy" . . . bez Religii TV popłyniemy jak zdechłe ryby z prądem !!! To będzie WIELKA STRATA dla wielu . . . hmmm. . . My MŁODZI POLACY JP II - WZYWAMY S. O. S. !!!!!! F. F.
 0