Łukasz Szewczyk02.10.2012 (8:33)17 komentarzy

Szef TVP: TVP Info bez programów regionalnych (wideo)

TVP Info i programy regionalne będą osobno. Władze telewizji publicznej czekają tylko na koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jak deklaruje Juliusz Braun, prezes telewizji, TVP Info będzie znowu pełnowymiarowym kanałem informacyjnym Nowe rozwiązania już są testowane.
Szef TVP: TVP Info bez programów regionalnych (wideo)
Kanał informacyjny Telewizji Polskiej dzielił do tej pory pasmo programowe z ośrodkami regionalnymi TVP. Teraz władze testują nowe rozwiązania.
Już w tej chwili tak się dzieje, że na zasadzie pewnego roboczego eksperymentu przez satelitę idzie program warszawski, a regionalnie idzie inny program, a czasami przez satelitę idzie program centralny - wyjaśnia Agencji Informacyjnej Newseria Juliusz Braun, prezes TVP
TVP Info nadaje w tej chwili programy typowe dla stacji informacyjnej, m.in. informacje, transmisje na żywo, konferencje prasowe i serwisy tematyczne, w tym m.in. ekonomiczny i sportowy. Poza tym na antenie pojawiają się też programy telewizji regionalnych.

Jak zapowiada prezes TVP stację czekają zmiany, które mają związek z wnioskiem złożonym do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznanie koncesji dla TVP Info. Kanał docelowo przestanie funkcjonować jako wspólne przedsięwzięcie kanałów regionalnych.
TVP Info będzie znowu pełnowymiarowym programem informacyjnym, a ponieważ w tej chwili jest jeszcze miejsce na multipleksach naziemnych, będą na nim mogły funkcjonować kanały regionalne, oczywiście z dużym pasmem wspólnym, ale to już nie będzie to pasmo wyłącznie informacyjne - zapowiedział w czasie Europejskiego Forum Nowych Idei Juliusz Braun
W praktyce oznacza to, że rozdzielony zostanie kanał informacyjny i kanały regionalne. Na obecnym etapie bliższych szczegółów nie ujawniono.
Do KRRiT trafił także wniosek o koncesję dla nowych kanałów tematycznych: TVP Dokument i TVP Rozrywka.
Newseria

Komentarze (1 - 10 z 17)

dobra decyzja ludzi interesują sprawy lokalne a nie tylko warszawka
 18  
jak dla mnie to była właśnie przewaga TVP info nad konkurencją. Regiony ubogacały treści w eterze. Dodatkowo można było obniżyć koszty. Nie rozumiem tego postępowania. Trudno będzie zwiększyć oglądalność regionalnych kanałów TVP. Chyba, że będą pokazywać np. lokalny sport na żywo - a to bardzo chętnie. :)
 12  
TVP powinna przekształcić TVP Historia w TVP Dokument, a po co to TVP Rozrywka, tych rozrywek mam już dosyć. Po co mnożyć te kanały w nieskończoność, w efekcie nie powstaje nic ciekawego i generuje tylko koszty. Po co uruchomili taki badziewny kanał TVP Seriale, od tych seriali mózg się lasuje. A rozdzielenie tej chybrydy TVP INFO to dobry posunięcie, tylko ciekawe kiedy to nastąpi, chiba za rok?
 1  
I co : kanały regionalne z braku środków beda emitowały OJCA MATEUSZA, KLAN i inne programy z archiwum TVP - chyba tak to bedzie wyglądało?
Ciekawe skąd wezmą pieniądze choćby na 8 godzin programu dziennie, jak teraz ledwo 3 godziny dzienne programu produkują?
Tu chyba chodzi i o zapchanie miejsca w DVB-T.
 14  
a ponoc TVP nie ma pieniedzy na regionalne TV i maja zawieszac nadawanie. Paradoks.
 9  

Ciekawe skąd wezmą pieniądze choćby na 8 godzin programu dziennie, jak teraz ledwo 3 godziny dzienne programu produkują?
Jest 16 ośrodków, niech każdy zrobi choćby godzinę programu to chyba uda się jakoś wypełnić ramówkę?
 4  
Patrząc w jakiej kondycji jest ramówka dzisiejszych pasm regionalnych to pasmem wspólnym będą pewnie telezakupy...
 12  
Moim zdaniem, będą zamykać ośrodki regionalne, ta koncesja, to są przedbiegi prawne.
 4  
Fatalna decyzja, każdy region będzie chciał puścić swoje programy w najlepszym paśmie... z tego wyjdzie tylko przepychanka.
 6  
może w niemieckim stylu,2 kanały inf :n-tv i n24,każdy land ma dodatkowo swoją telewizję np. NDR,WDR,hr itd.Oczywiście wszystko niekodowane na satelicie
 5