Łukasz Szewczyk13.10.2012 (12:33)20 komentarzy

Plany UPC: HBO GO, kanały na żądanie, komórki, Horizon

UPC Polska ogłasza swoje plany na najbliższe miesiące. Abonenci największego operatora kablowego w Polsce otrzymają dostęp m.in. do usług mobilnych, HBO GO, kolejnych kanałów na żądanie oraz nowoczesnej platformy Horizon.
Plany UPC: HBO GO, kanały na żądanie, komórki, Horizon
Podczas spotkania z dziennikarzami przedstawiciele UPC Polska zdradzili swoje plany na najbliższe miesiące. W pierwszym kwartale 2013 roku UPC Polska planuje wprowadzić do swojej oferty usługi telefonii mobilnej. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest udostępnienie usługi UPC Phone, która pozwala na wykonywanie i odbieranie połączeń przychodzących na telefon stacjonarny UPC w każdym miejscu, bez dodatkowych kosztów. Wystarczy smartfon i zasięg sieci WiFi lub 3G.Wprowadzenie usług mobilnych ma być odpowiedzią na rosnącą konkurencję ze strony platform satelitarnych oraz operatorów telekomunikacyjnych. Dzięki zmianom abonenci UPC Polska u jednego operatora będą mogli korzystać ze wszystkich usług: telewizji cyfrowej, internetu szerokopasmowego, telefonii stacjonarnej i usług mobilnych.W zamian otrzymają jeden rachunek i promocyjny pakiet na wszystkie usługi.Inną ważną kwestią dla UPC Polska jest zakończenie migracji abonentów danej sieci Aster do usług UPC. Z informacji przedstawicieli UPC wynika, że do połowy 2013 roku usługi Aster mają definitywnie zniknąć z rynku. Przypomnijmy, że obecnie abonenci dawnej sieci Aster mogą bezkarnie zerwać dotychczasową umowę z Aster, jednocześnie podpisując nową na usługi UPC. Dodatkowo do marca 2013 roku operator musi sprzedać część byłej sieci Aster, która pokrywa się z siecią UPC. Jednak zgodę na transakcje musi wydać UOKiK.To jednak nie koniec planów - UPC stawia na usługi na żądanie. Przedstawiciele operatora zapowiadają między innymi wprowadzenie usługi HBO GO, która daje dostęp do treści HBO w komputerze oraz urządzeniach mobilnych. Warto zauważyć, że UPC Polska jest jedynym dużym operatorem kablowym bez HBO GO oraz pełnej paczki kanałów HBO w jakości HD. Usługa HBO GO dostępna jest już m.in. w sieciach Vectra, Multimedia Polska, Netia czy Toya.Operator zapowiada także wprowadzenie nowych kanałów na żądanie. UPC nie zdradza szczegółów. Pewne jest, że operator prowadzi m.in. rozmowy z TVN mające na celu uatrakcyjnienie oferty TVN na żądanie, która znacznie odbiega od TVN Playera. Dostęp do usługi otrzymają także abonenci dawnej sieci Aster.Ważnym elementem oferty UPC Polska ma być także nowa platforma Horizon, która zadebiutowała na rynku w Holandii, a obecnie trwają prace nad wprowadzeniem jej także do Polski. Horizon w Polsce może zadebiutować w 2013 roku, chociaż niewykluczone, że jeszcze później. Problemem są m.in. długie negocjacje z właścicielami treści.


Przypomnijmy, że platforma Horizon integruje dostęp do treści telewizyjnych, internetowych oraz osobistych plików użytkownika. Została zaprojektowana tak, aby komputer stanowił serce cyfrowego domu. Nowa platforma tworzy bezprzewodową sieć, która łączy telewizor ze wszystkimi urządzeniami typu komputer, tablet oraz smatphone. Grafiki i obrazy interfejsu telewizyjnego wykorzystują technologię trójwymiarową. Wsparta funkcjami wyszukiwania i rekomendacji platforma integruje także dostęp do zasobów osobistych takich jak fotografie, muzyka, czy filmy przechowywanych w domu lub "w chmurze". Horizon pozwala dodatkowo oglądać treści telewizyjne nie tylko na telewizorze. Opracowano aplikacje na smartphony i tablety (drugie ekrany), jak również wyszukiwarki internetowe, które pozwolą na oglądanie kontentu na innych urządzeniach w domu i poza nim.
Dziennik Gazeta Prawna/Rzeczpospolita/Parkiet/wł.

Komentarze (1 - 10 z 20)

ha ha ha niech te patalachy wpier dadza wkoncu zapowiadane juz na lipiec HBO 2 HD I HBO COMEDY HD,a potem bawia sie w jakies Vod.
 13  
moze dadza nowe kanaly w upc oprocz zapowiadanych hbo 2 hd i hbo comedy hd licze na duzo kanalow sd i hd moze wkrotce jakies nowe kanaly pojawia sie w tv.cyfrowej upc polska .Cierpliwosci !!!
klient tv.cyfrowej upc polska 13.10.2012 (13:40:33)
 10  
Lepiej niech dopracują ofertę programową i wywalą pewnie nikomu niepotrzebne i nic nie wnoszące kanały m.in. takie jak: MANGO TV, EDUSAT, RODIN TV, ATM ROZRYWKA, DLA CIEBIE TV, WEDDING TV, TRWAM, HOT TV, ITV... chętnie oddam te 10 kanałów w zamian za wprowadzenie 4 w tym: FOX HD, SCI-FI UNIVERSAL, HBO2 HD i HBO Comedy HD
 3  
dokładnie FOX TV, Next Music HD, Kanały N, MGM HD, kanały HD
bo znowu konkurencja co jakiś czas wzbogaca ofertę a UPC stoi w miejscu i tyle ale w końcu się pożegnamy i czekam cierpliwie z roczną umową....................
wszystko ok ale kanały są najważniejsze a nie VOD i Platforma to ok ale o kanałach trzeba pamiętać bo się pożegnamy i tyle
 9  
szykuje sie Mango na żądanie i Kosmica OD, a później Trwam 3D , kurde , ale ja bredze , sorry : - )
 2  
a z vodów to najlepiej lubie vódke
 7  
buehehehehe aż śmierdzi od ściemy ludków z UPC.... widzą że przegrywają rynek więc trzeba się pochwalić czego to nie będzie by zwabić klientów a tym czasem nie potrafią sobie poradzić z dodaniem nowych kanałów...ba nie potrafią - nie chcą bo to w końcu koszty a po co ponosić koszty jak można doić abonenta ile wlezie...,.
 4  
dokładnie dwa i pół roku czekaliśmy na kanały HD, kanały z DVB-T ruszyli z kopyta dowali i Rebel TV, Polsaty HD ect ale wcześniej to ściciema że negocjują i takie tam
sraty pierdaty oni taką politykę mają i tyle TYLKO KONKURENCJA MOŻE ICH ZMUSIĆ DO DZIAŁANIA I TYLE nic więcej !!!!!!!!!!!! schemat się powtarza UPC wzbogaca a później czekamy DWA LATA to może FOX, kanały N dodadzą a układ jest taki Konkurencja już dawno to ma a UPC myli oczy VOD, Horizon ect eh nic na szczście mam wybór :)
 4  
Wielkie zmiany oferty programowej UPC zakończyły sie dodaniem KOsmica TV, po raz kolejny UPC nie wywiązało się z obietnicy dużych zmian programowych, pozostają głusi na nasze prośby o dodanie choćby dobrego FOXa czy Paczki"N". Hbo 2HD i HBO comedy HD też do dzisiejszego dnia nie udało się dodać chociaz wielokrotnie obiecywali za to udaje im się nadal pobierać dodatkowe opłaty za HD (paranoja). Rozumiem, ze karzdy dodatkowy tydzień zwłoki to dla nich miliony zysku, ale tak biznesu się nie robi. Prędzej czy pozniej nasza cierpliwość się skończy. Panowie i Panie oni ciągle badają rynek i udaje im się dodać takie hity jak EDUsat, Rolnik TV, Kosmica itp a tego co naprwdę chcemy niue ma.
 9  
Z tym dodaniem HBO 2 HD i HBO Comedy HD to sobie normalnie jaja robią! Ile można czekać??? To samo dotyczy FOX HD...
 4