Łukasz Szewczyk14.10.2012 (21:25)25 komentarzy

Newsweek straszy Polskę Kaczyńskim, Wprost demonami i egzorcystami

Tygodniki opinii w poniedziałek ponownie zaatakują Polaków kontrowersyjnymi okładkami. W Newsweeku Kaczyński i hasło "Obudź się Polsko", z kolei we Wprost Nergal i "Polska opętana". Która okładka Wam się podoba?
Tradycyjnie w poniedziałek w kioskach pojawią się nowe wydania tygodników opinii, które ponowie będą próbować przyciągnąć czytelników oryginalnymi okładkami ciekawymi tematami. Głównym tematem tygodnika Newsweek Polska jest nawrót gorączki sondażowej. Z sondaży Newsweeka wynika, że 55 proc. Polaków nie boi się już rządów PiS, ale nie chcą (66 proc.) premiera Kaczyńskiego. Na pytanie kto byłby lepszym premierem odpowiadają: Donald Tusk - 42 proc., Jarosław Kaczyński - 32 proc., Żadnej - 22 proc. Tygodnik Newsweek Polska na okładce nowego numeru wzywa - "Obudź się Polsko!".
Newsweek - nr 42-2012
Newsweek - nr 42-2012
Siedem lat po zdobyciu przez PiS pełnej władzy w państwie partia Jarosława Kaczyńskiego chce odbić jej utraconą po drodze część - rząd. Tyle że chce to zrobić w przebraniu. (...) Wielka ściema" z parapremierem, paradebatami i chowaniem Macierewicza działa. Defensywa agresji i ofensywa uśmiechów przynoszą efekty. Jakież to proste. Wystarczy powściągliwość na śniadanie, umiar na obiad, łagodność na podwieczorek i spokój na kolację oraz ziołowa herbatka na dobranoc. Wojciech Młynarski śpiewał, że "ludzie to lubią, ludzie to kupią, byle na chama, byle głośno, byle głupio". Niezupełnie. Ludzie to kupią, byle grzecznie, byle po cichu, byle sprytnie - pisze w komentarzu Tomasz Lis, naczelny Newsweeka w nowym numerze tygodnika
Z kolei na okładce nowego tygodnika Wprost Polska Opętana. W Polsce jest już ponad 130 egzorcystów. Dlaczego? Bo rośnie liczba opętanych. Tygodnik próbuje odpowiedzieć na pytanie dlaczego Polacy są podatni na działanie złych mocy. W numerze także - twarz polskiego zła, czyli wywiad z Nergalem.

Wprost - numer 42/2012
Wprost - numer 42/2012
Zło na początku jest malutkie - mówią egzorcyści i demonolodzy. I jeśli mierzyć zło liczbą zwalczających je specjalistów, to trudno się z tym nie zgodzić. W 1998 r. w Polsce działało zaledwie kilku egzorcystów. Dziś jest ich ponad 130. I to ciągle za mało. Bo liczba zniewoleń i opętań wciąż rośnie. Tylko w archidiecezji warszawskiej w zeszłym roku odprawiono ponad 600 egzorcyzmów. W kolejce do specjalisty od wypędzania złych duchów trzeba czekać nawet kilka tygodni. Opętanie występuje nawet w Międzynarodowej Klasyfikcji Chorób ICD-10 - jako wyjątkowy rodzaj nerwicy. A skąd się bierze? Według egzorcystów odpowiedź jest prosta. Wróżbiarstwo, ezoteryka, bioenergoterapia, radiestezja, a przede wszystkim popkultura, w której pełno jest satanistycznych symboli - to otwieranie furtki szatanowi. Dlaczego to właśnie Polska wydaje się krajem szczególnie podatnym na opętanie - o tym w najnowszym wydaniu tygodnika Wprost.We Wprost także wywiad z... Nergalem, dyżurną twarzą polskiego zła. Wypisał się z kościoła, napisał książkę, szykuje najbardziej satanistyczną płytę w historii Behemotha. A na dodatek ostatnio został twarzą napoju energetycznego Demon.
To... dość duże mrugnięcie okiem do samego siebie i swojego wizerunku. Poza tym idea, która idzie w parze z promocją Demona, jest piękna i bliska mi. DKMS na tym korzysta mimo tysięcy debilnych protestów - mówi Nergal w rozmowie z Magdaleną Rigamonti
I dodaje, że demonologia jest tematem ciekawym, inspirującym, ale dokładnie tak samo inspirującym jak "Władca pierścieni".
Wracając do Kościoła, to zdarzyło mi się nawet ostatnio zaprzyjaźnić z jednym proboszczem - zdradza

Komentarze (1 - 10 z 25)

Prymitywna socjotechnika dla lemingów, żadnego z tych prostackich i agresywnych tygodników (co widać po okładkach) nie zamierzam czytać, wolę inteligentne Uważam Rze
 17  
I znowu zaczyna się straszenie Kaczyńskim i mobilizacja elektoratu Polskiej Zjednoczonej Platformy Obywatelskiej. Pogięło was? Do wyborów ze trzy lata, najlepsza viagra nie postawi elektoratu w pozycji baczność na tak długo. :)
Po drugie jest tyle ciekawszych tematów niż Kaczyński czy IV RP.
 26  
po ich praniu mozgow wielu nadal błądzi straszyli kaczorem by mogl donald nami rządzic...
 15  
Dlaczego nie zagłosuję na PiS ? . Bo Polska naprawdę zasługuje na więcej !!!. Polska potrzebuje nowoczesnej partii, nastawionej na wiedzę, kreatywność obywateli. Gospodarka głupcze, tylko dzięki silnej gospodarce mamy szanse na to abyśmy byli zamożni. Żadne socjale, mówienie o zabieraniu bogatym i rozdaniu reszcie nie zapewni nam rozwoju. Wbijcie sobie to do głowy !!!.
 10  
PiS tak jak PO już pokazali, że żadnego pożytku z nich nie będzie, obie partie dały du*y już dawno (jak wszyscy z Wiejskiej od zawsze), a ja tu słyszę jakiś oszołomów, którzy wierzą, że PiS uratuje Polskę itp. Buhahahahahahha, to jest takie żałosne! To tak jakbym głosował na PO, które przegrało w następnych wyborach z PiS, które oczywiście dalej nic nie zrobiło i ponownie wierzył w PO. To jest chore!!!!
 6  
Lepsze te, niż Gazeta Paranoidalna Codziennie i Uwarzam Źle.
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 14 października 2012 o 23:25:58 przez jedna.litera.i.0).
 5  
"Wojciech Młynarski śpiewał, że "ludzie to lubią, ludzie to kupią, byle na chama, byle głośno, byle głupio" "

Bardzo mi sie z PO kojarzy i jego wyznawcami..
 8  
PO musi odstawić Tuska nie wystarczą mu te 2 kadencje jako premier?Nie mają nikogo kto mógłby go zastąpić czy jak?
nie interesuje mnie polityka 15.10.2012 (0:27:52)
 2  
lis według mnie jest nudny
 7  
:) :) :) Umówmy się. Tak szczerze. Czy ta okładka, świadczy źle o Kaczyńskim, czy o tych ludziach, którzy ja zrobili? Patrząc na okładkę Newsweeka, widzimy degrengoladę moralną Kaczyńskiego czy jej redaktora. :) :) :)
 5