Łukasz Szewczyk30.10.2012 (16:29)40 komentarzy

Kanały CBS w Polsce od 3 grudnia. Co w ramówce?

CBS Reality, CBS Drama, CBS Action i CBS Europa - to nowe kanały telewizyjne, które zadebiutują w Polsce 3 grudnia 2012 roku zastępujący tym samym na polskim rynku Club TV, Zone Reality, Zone Romantica oraz Zone Europa. Nowe stacje są efektem współpracy nadawcy kanałów Chello Zone oraz CBS Studios International.
Kanały CBS w Polsce od 3 grudnia. Co w ramówce?
W sierpniu 2012 roku CBS i Chello Zone ogłosiły zamiar rozszerzenia zasięgu kanałów CBS na 83 kraje regionu EMEA. Na mocy nowego porozumienia planowane jest wzbogacenie dotychczasowej oferty Chello Zone o kanały pod zmienioną marką również w innych krajach regionu. Zmodyfikowana oferta programowa nowych kanałów, w tym CBS Reality, CBS Drama, CBS Action i CBS Europa, zawierać będzie najpopularniejsze seriale i filmy z liczącej ponad 70 000 godzin nagrań biblioteki medialnej stacji CBS.
Dla naszych kanałów współpraca z CBS oznacza bardzo ciekawy etap. Ekspansja CBS w ramach regionu EMEA to szansa na poszerzenie i wzbogacenie oferty programowej o znane i lubiane pozycje. Jesteśmy pewni, że nasi widzowie z zadowoleniem powitają nowe programy i nową markę - mówi Chris Sharp, dyrektor Programowy Chello Zone
Praca nad tym przedsięwzięciem i możliwość udostępnienia widzom z regionu EMEA bogatej oferty popularnych, klasycznych programów i seriali CBS to niezwykle ekscytujące doświadczenie. Z niecierpliwością oczekujemy chwili uruchomienia nowych kanałów pod marką CBS. Wspólnie z naszymi partnerami w Chello Zone chcemy tworzyć strategie programowe, które najlepiej wpisują się w oczekiwania widzów każdego z kanałów w poszczególnych krajach - dodaje Armando Nuñez, Prezes i Dyrektor Generalny CBS Global Distribution Group
Wśród nowych propozycji w ramówce docierającego do 25 mln widzów z krajów EMEA kanału CBS Reality (zastąpi Zone Reality) znajdzie się między innymi nagrodzony licznymi statuetkami Emmy serial "48 godzin", a także nadawany przez wiele sezonów popularny amerykański show telewizyjny Sędzia Judy. Zakupiono również prawa do nadawania wielu produkcji zewnętrznych, w tym dynamicznego dokumentalnego serialu kryminalnego "FBI w akcji", serii "Bez wyjścia", popularnego show "10 lat mniej" ukazującego metamorfozy uczestniczek, serialu "Powiedz mi, kim jesteś" o tematyce genealogicznej i poruszającego serialu medycznego "Dziecięce pogotowie".
Oferta programowa CBS Drama (zastąpi Club TV), podobnie jak w przypadku cieszącego się dużą oglądalnością kanału brytyjskiego, obejmie takie kultowe tytuły, jak "Dynastia" i "Shogun". W ramówce znajdzie się również miejsce na pełne namiętności i uczuć filmowe produkcje CBS oraz pasjonującą klasyczną amerykańską soap operę "Melrose Place". Za pośrednictwem nowego kanału, który początkowo docierać będzie do 9 mln widzów, odbiorcy w wielu krajach będą mogli po raz pierwszy zobaczyć wybrane tytuły CBS, m.in. cały wachlarz produkcji świątecznych. Większość oferty programowej pochodzić będzie z biblioteki medialnej CBS, przy czym przewiduje się również zakup praw do produkcji zewnętrznych, w tym brytyjskiego serialu "Mile High" pokazującego życie załogi linii lotniczych, który wejdzie do ramówki już w grudniu 2012.

W Polsce odbiorcy nowego kanału CBS Action (zastąpi Zone Romantica) będą mieli okazję przypomnieć sobie popularny na całym świecie serial "Star Trek", apokaliptyczną opowieść "Jerycho" i wysoko cenioną przez krytyków produkcję "4400".

Z kolei kanał CBS Europa (zastąpi Zone Europa) nadal prezentować będzie najlepsze dzieła kina europejskiego, amerykańskiego i światowego. Z okazji zmiany wizerunku planowane są atrakcyjne premiery, w tym projekcja takich cenionych przez krytyków obrazów jak "Lektor", "Hurt Locker - W pułapce wojny" oraz "Cadillac Records". Kanał w odświeżonej i unowocześnionej formule docierać będzie do prawie 4 mln widzów odbierających obecnie stację Zone Europa w Polsce.

Z okazji wprowadzenia pakietu kanałów CBS w całym regionie EMEA zdecydowano się również przeprowadzić lifting wizerunkowy stacji, aby optymalnie dostosować oprawę graficzną do oferowanych treści programowych. Plany odświeżenia wizerunku dotyczą także oferty kanałowej dostępnej w Wielkiej Brytanii, gdzie planowane zmiany wejdą w życie w 2013 r.

Komentarze (1 - 10 z 40)

Oczywiście nie w n...
 3  
Pewnie CBS Europa (Zone Europa) dołączy do Cyfry, a pozostałe tylko zmienią nazwę. Ja te kanały zaliczam do tzw. śmieciowych ze względu na słabą jakość obrazu, brak 16/9, reklamy nadawane co 10 minut i ramówkę zapełnioną programami sprzed 10 lat.
 1  
Szkoda mi tylko Zone Europa, który pokazywał naprawdę dobre filmy nie tylko amerykańskie, teraz jako CBS będzie miał ograniczoną oferte...Nie chcę aby zrobili z niego drugiego Hallmarku (czyli drugorzędne filmy tv).Co do innych zmian myślę ze są na plus.
 9  
KOLEGO N A CYFRA+ TO JUŻ JEST TO SAMO WIEC CO NOWEGO DO CYFR+ TO I DO N BO TO JUŻ JEDNO.
DARO NC+ I CYFROWY POLSAT (usunięte konto #9933) 30.10.2012 (17:00:40)
 3  
Mam nadzieję, że oprócz tego będą też w 16/9 :D
 0  
A N I CYFRA+ Z TEGO CO WIEM TO JUŻ MAJĄ UMOWY Z TĄ FIRMĄ?
DARO NC+ I CYFROWY POLSAT (usunięte konto #9933) 30.10.2012 (17:03:28)
 3  
PEWNIE BEDĄ TO FAJNE KANAŁY W CYFRA+ BRAKOWAŁO ZONE EUROPA TERAZ BEDZIE SUPER.
DARO NC+ I CYFROWY POLSAT (usunięte konto #9933) 30.10.2012 (17:10:01)
 1  
cbs to bedzie oferta same pierdoly jak obecnie na kanalach zone
 2  
kanały smieciowe - wypełniacze abonamentów
 3  
Ja tam czekam.Najwyżej mi się nie spodobają
 1