Łukasz Szewczyk05.11.2012 (15:45)29 komentarzy

Tele5 już nadaje w jakości HD

Zgodnie z zapowiedziami nadawcy, telewizja Tele5 rozpoczęła nadawanie swojego programu w wysokiej rozdzielczości. Dostęp do stacji na razie otrzymali abonenci sieci kablowej Inea.
Tele5 już nadaje w jakości HD
W dniu 5 listopada telewizja kablowa - INEA wprowadza do swoich pakietów kanał Tele5 HD. Jest to pierwszy operator, który zaproponuje swoim klientom kanał Tele5 w wersji HD.
Aby zapewnić jak najwyższą jakość usługi zdecydowaliśmy się na kontrybucję po IP wykorzystując enkodery MPEG-4. Niezależnie od transmisji satelitarnej kanałów SD wszystkie nasze kanały zarówno SD jak i HD są dostępne w usłudze TVX wprowadzonej przez PLIX - przez to staramy się być jak najbliżej naszych potencjalnych klientów. Chcemy jednocześnie zapewnić im jak najszybszą i bezproblemową możliwość dołączenia naszych kanałów do swojej oferty programowej. Co więcej, obecność w PLIX daje dodatkowe źródło odbioru naszych kanałów w przypadku problemów z odbiorem satelitarnym - mówi Mateusz Kwiatkowski, Manager ds. Emisji

Komentarze (1 - 10 z 29)

Platforma N niedługo dołączy TELE5 HD.
 7  
a kiedy bedzie cyfrze plus
 7  
srage hahaha
 12  
Tylko patrzeć jak w polsacie będzie w najniższym pakiecie i zakodowany.
Wilk syty i owca cała. 5.11.2012 (15:56:38)
 26  
tam same hity lecą z lat 80' to muszą być w polskim-HD
 5  
Nawet TV4 nie ma swojego kanału "HD", a tu proszę :)
 27  
Niskobudżetowe filmy sprzed dekady lub starsze, jakich w Tele5 pełno, raczej nie były kręcone w HD, ani na taśmach umożliwiających konwersję na ten format, więc nie wiem, co te "HD" da. Taki wabik na widzów lubiących literki H i D :).
Treść edytowana 2 razy (ostatnio 5 listopada 2012 o 16:23:12 przez Joey).
 44  
wiadomo że stare filmy nie będą w HD ale mają sporo nowości które będą.
 1  
Latając po kanałach bodajże w sobotę zdziwiłem się że film czy serial 4:3 leci z pasami po boku a nie rozciągnięty. Teraz już wiadomo że przez HD, 16:9 jest ustawione na sztywno.
 1  
Żart? Nie wiem czy tylko u mnie ale ten kanał ma najgorsza jakość! Zawsze padający śnieg!
 3