Łukasz Szewczyk16.11.2012 (12:50)21 komentarzy

Adam Małysz komentatorem i ekspertem Eurosportu

Adam Małysz będzie komentował dla polskich widzów Eurosportu wybrane konkursy PŚ począwszy od inauguracji sezonu w Lillehammer. Będzie również międzynarodowym ekspertem Eurosportu podczas relacji z zawodów.
Adam Małysz
Adam Małysz, najwybitniejszy polski skoczek narciarski w historii, w nadchodzącym sezonie będzie komentował dla polskiego Eurosportu zawody Pucharu Świata. Już w trakcie pierwszych konkursów indywidualnych w Lillehammer - 24 i 25 listopada - widzowie kanału usłyszą czterokrotnego zdobywcę Kryształowej Kuli w nowej roli. Co więcej, Małysza będzie można nie tylko usłyszeć, ale również zobaczyć. W trakcie relacji z zawodów na antenie Eurosportu zostaną bowiem wyemitowane jego wypowiedzi, w których przed milionami widzów w Europie odkryje wiele nieznanych wcześniej historii, anegdot i opowie o swoich doświadczeniach.Adam Małysz w trakcie kariery skoczka narciarskiego odnosił ogromne sukcesy na największych imprezach świata. W swoim dorobku ma m.in. cztery medale olimpijskie, cztery złote medale mistrzostw świata, cztery Kryształowe Kule i zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni. Doświadczenie i wiedza, które "Orzeł z Wisły" posiada, z pewnością sprawią, że kibice z zainteresowaniem przysłuchiwać się będą relacjom Eurosportu z konkursów PŚ.
Nie ukrywam, że jestem bardzo podekscytowany rolą komentatora skoków w Eurosporcie. Z jednej strony czuję lekki stres, jak mój komentarz odbiorą widzowie, z drugiej strony to wielka radość, że rozpocznę od zawodów w Lillehammer, skąd mam wiele fantastycznych wspomnień, o których postaram się też opowiedzieć. Z niecierpliwością czekam więc na start sezonu - mówi Adam Małysz
W roli komentatora zawodów Małysza usłyszą tylko widzowie Eurosportu w Polsce. Doceniając jednak klasę i ogromne doświadczenie czterokrotnego medalisty olimpijskiego, Grupa Eurosport zaproponowała mu także współpracę, owocem której będą eksperckie wypowiedzi mistrza emitowane w 59 krajach w trakcie relacji z zawodów Pucharu Świata. Dzięki nim miliony widzów poznają m.in. wiele tajemnic, które kryją skocznie czy usłyszą opinię Polaka o nowych przepisach dotyczących na przykład zawodów z udziałem kobiet. W podobnej roli Małysz występował już w Eurosporcie w ubiegłym sezonie.
Adam Małysz jest największą postacią w historii polskich skoków, dlatego bardzo się cieszę, że zgodził się komentować dla Eurosportu. To będzie ogromny zaszczyt i przyjemność gościć w studiu tak wielkiego mistrza. Usatysfakcjonowani będą nie tylko polscy widzowie, ale także kibice z innych krajów, do których dociera Eurosport, bowiem w trakcie relacji zobaczymy naszego mistrza dzielącego się swoimi przemyśleniami, a także wieloma, często bardzo zaskakującymi, anegdotami - mówi Adam Widomski, Redaktor Naczelny Eurosport Polska
Małysza komentującego zawody w Eurosporcie będzie można usłyszeć w trakcie relacji z pierwszych zawodów indywidualnych w Lillehammer - 24 i 25 listopada. Kolejny raz zasiądzie za mikrofonem podczas PŚ w Soczi - 8 i 9 grudnia. Oba konkursy w Rosji wraz z kwalifikacjami pokazywać będzie w Polsce wyłącznie Eurosport.

Komentarze (1 - 10 z 21)

Dajcie innym zarobić.
 24  
Już wole oglądać skoki na Eurosporcie i słuchać adama, który sie na na tym, niż oglądać i i słuchać jęczącego Szaranowicza w TVP. W Eurosporcie za to będą wszystkie transmisje!!! A TVP będzie transmitować wybrane zawody! EUROSPORT rządzi! Sezon zimowy (biathlon,biegi narciarskie, narciarstwo alpejskie, skoki itp) ,tylko w Eurosport!
 31  
Problem w tym, ze w TVP komentuje teraz niestety najlepszy komentator skokow, pan Marek Rudzinski. Gdy byl w Eurosporcie to tam ogladalem skoki, ale teraz przy Chruscickim nie da sie ogladac. Ten mulasty zgred jest nie do wytrzymania. Ale na Eurosporcie jest ten plus, ze mozna sobie wybrac komentarz zagraniczny.
 24  
Niech jednak nad dykcją popracuje.
To co robi w reklamie herbaty Tekane jest żałosne.
 13  
Pamiętam jak Adam opowiadał anegdotę o Romanie Koudelce, że nazywają go "elektricku" ponieważ trzepie się podczas lotu.
 16  
Ja już wcale sportów zimowych nie oglądam ponieważ w skokach wiadomo pogoda zepsuje lubię sporty które są pewne motorowe i letnie i nie mam czasu jak bym oglądał i z tego kasę miał to bym sobie oglądał wszystko
 3  
Rudziński najlepszym komentatorem, Ha dobre sobie!
Przecież ten człowiek zawsze mówi to samo.
Jedynym dobrym komentatorem narciarstwa klasycznego w Polsce jest oczywiście Bogdan Chruścicki, chociaż i on popełnia czasem błędy.

O reszcie np: jóźwik szkoda w ogóle pisać.
Uważam że przez tego Pana biegi narciarskie nie cieszą się taką popularnością jak kiedyś skoki. Większość osób jest skazana na TVP, a ten Pan po prostu niszczy ten piękny sport!
 11  
Mam pytanie: czy eurosport będzie pokazywał PŚ Pań w skokach?
 3  
Jak to dobrze, że w Eurosporcie można posłuchać angielskich komentatorów.
 2  
czyli ma się rozumieć że TVP w tym sezonie będzie pokazywała tylko część zawodów?...ano Adama nie ma to po co dziadom z Polski udostępniać relacje z PŚ...lepiej dać retransmisje meczu Polska-Anglia z 1973r. ...BRAWO
 15