Łukasz Szewczyk21.11.2012 (9:27)21 komentarzy

Jest koncesja dla TVP Rozrywka i TVP Dokument

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała Telewizji Polskiej koncesję na nadawanie dwóch nowych kanałów tematycznych: TVP Dokument i TVP Rozrywka. Co w ofercie?
Jest koncesja dla TVP Rozrywka i TVP Dokument
Kanał TVP Dokument będzie odpowiedzią na potrzebę poszerzania wiedzy o otaczającym świecie, innych ludziach i zjawiskach społecznych. Stacja będzie pokazywała prawdziwy świat, ludzi, wydarzenia i zjawiska takimi, jakie są naprawdę. Chce mówić o rzeczywistych ludzkich doświadczeniach i przeżyciach oraz wydobywać prawdziwe emocje. Odkryje odmienne kultury, tradycje i obyczaje oraz ich wpływ na życie człowieka, pokoleń i narodów. Stanie się inspiracją do głębszego poznania siebie, innych ludzi i otaczającej rzeczywistości.Z kolei TVP Rozrywka zaproponuje przede wszystkim atrakcyjną polską rozrywkę na dobrym poziomie, pozbawioną przemocy i sensacji, za to z poczuciem humoru, inteligentną i wrażliwą na wszelkie przejawy artystycznego działania. Zaoferuje różnorodne gatunkowo i tematycznie treści o charakterze rozrywkowym. Zaprezentuje najwybitniejsze i najciekawsze pozycje w dorobku polskiego repertuaru rozrywkowego, a także współczesną scenę rozrywki oraz jej twórców.Na razie Telewizja Polska nie zdradza terminu uruchomienia nowych kanałów telewizyjnych.

Komentarze (1 - 10 z 21)

I oczywiście będą kodowane i na wyłączność w platformach cyfrowych :).
 17  
oby w dvb-t, mogli skasowac polonia i drugie tvp info.
 4  
ej ej dokładnie tak tak!
 7  
To jak to jest:: lament, że ludzie nie płacą abonamentu i brak kasy na wypłaty, a z drugiej strony inwestycje: hybryda, nowe kanały.... gumowy budżet czy coś tu nie gra...
 12  
Uruchamiać to TVP sobie może a jak będzie je dystrybuować? Będzie zdana na łaskę bądź nie CP, n lub Cyfry+. Na dobrą wolę kablówek. I tutaj widać jak bardzo TVP brakuje własnej platformy satelitarnej.
Co z tego że uruchomi nowe kanały jak nikt ich nie zobaczy. Nawet jeśli będą FTA to przecież platformy narzucają własne listy kanałów i dopóki nie zdecydują nikt z ich abonentów nie zobaczy tych kanałów.
 3  
Kolejne kanały z POWTÓRKAMI!!!. Szkoda miejsca w DVB-T na takie gnioty.
 5  
A po co nam powtórki powtórek, wystarczyły by tylko TVP 1 i 2 HD, TVP HD, TVP Sport, TVP Info, TVP Regiony i TVP Polonia (jako opcja dla zagranicy z możliwością odbioru na terenie naszego kraju) reszta to i tak kanały typu "zapchaj dziurę" same powtórki powtórek, kanały śmieciowe.
 11  
Pewnie puszczą Tony Halika i kalejdoskop "kino oko" co starsi widzowie wiedzą o co chodzi.
 0  
Podlasie-popieram. Czy nikt z awas nie spojrzał w program przyr.ównując;tvp1, tvp2,tvp hd, tvp seriale- wszedzie to samo-wszędobylski ojciec Meteor, rodzinka pl,ranczo... po co komu programy powtórki powtórek??? chyba że ciemny lud i tak to kupi.
 3  
Ja bym jeszcze jeden kanał do dodał: TVP Abonament. Byłyby w nim nadawane programy, które zachęcałyby do płacenia abonamentu, wywiadu ze znanymi ludźmi, którzy płacą abonament, ciekawe reklamy abonamentu, teleturnieje, w których nagrodami byłyby ulgi na abonament lub (jako nagroda główna) dożywotnie zwolnienie z abonamentu. Byłby też kącik abonenta, czyli dokumentalny cykl o zwykłych Polakach, którzy płacą abonament. Cykl mógłby się nazywać "Zwyczajni niezwyczajni abonenci". Myślę, że program cieszyłby się dużą popularnością i dość łatwo przyciągnąłby reklamodawców. Hasło: "TVP Abonament - zobaczę i zapłac(z)ę".
 4