Łukasz Szewczyk30.11.2012 (18:45)75 komentarzy

nC+: Nowa oferta dopiero wiosną 2013, po fuzji Cyfry+ i "n"

Grupa Canal+ oraz TVN sfinalizowały transakcję zakładającą m.in. fuzję satelitarnych platform telewizyjnych Cyfra+ oraz "n". Abonenci obu platform zapewne spodziewają się nowej oferty jednak ta będzie gotowa najwcześniej wiosną 2013 roku. Nazwa powstającej, nowej platformy to "nC+".
Grupa Canal+ i TVN ogłosiły w piątek (30 listopada 2012 roku) sfinalizowanie umów o strategicznym partnerstwie i przystępują do połączenia swoich platform płatnej telewizji, n i Cyfry+, tworząc tym samym wiodącego operatora płatnej telewizji premium w Polsce z liczbą ponad 2,5 mln abonentów.Okazuje się, że nowa platforma będzie nosiła ogłoszoną dzisiaj w komunikacie nazwę "nC+", która ma sygnalizować konsumentom fakt, że nowa platforma satelitarna powstała z połączenia Cyfry+ oraz "n". Abonenci obu platform na razie mogą spać spokojnie, bo nowa oferta pojawi się dopiero po zakończeniu spraw formalno-prawnych nowej spółki. Co dzisiaj oznacza zmiana dla klientów platform?
Na razie nic. Gdy zakończymy proces połączenia platform, ze szczegółami poinformujemy o zmianach dotyczących abonentów. Na pewno zaproponujemy im jeszcze lepszą ofertę programową - mówi portalowi TVN24.pl Karol Smoląg, rzecznik prasowy TVN
Oferta nowej platformy "nC+" ma być gotowa "do wiosny 2013 roku", tak by zdążyć przed gorącym dla operatów okresem świąt wielkanocnych. Do tego czasu Cyfra+ oraz "n" będą działały na rynku osobno, jednak do czasu zakończenia fuzji nie będą prowadziły między sobą silnej walki o klienta.Niewykluczone, że w przyszłości nazwa "nC+" ulegnie zmianie na bardziej kojarzoną z Canal+. Tym bardziej, że zgodnie z umową, Grupie Canal+ przysługuje opcja kupna pakietu 32% akcji posiadanych przez TVN w "nC+" (opcja podlega wykonaniu w okresie trzech miesięcy od dnia 30 listopada 2015 oraz 30 listopada 2016 roku). Jednocześnie zarówno TVN jak i Canal+ posiadają prawo do sprzedaży swojego udziału w "nC+".Abonenci obu platform (Cyfry+ i "n") liczą przede wszystkim na to, że po zakończeniu fuzji w jednym dekoderze znajdą się treści, które do tej pory były dostępne na wyłączność w ofercie dwóch platformach. Z pewnością zadowoleni będą fani sportu, bo w jednym dekoderze powinni otrzymać dostęp do bogatszych treści sportowych: T-Mobile Ekstraklasa, liga angielska,, hiszpańska, francuska, NBA, Grand Prix na żużlu, Euroliga, MMA, tenis (obecnie w Canal+) oraz Liga Mistrzów, Liga Europejska, liga włoska, boks (obecnie w "n"). Powodów do narzekań nie powinni mieć także kinomanii, bo w jednym dekoderze otrzymają dostęp do bogatej oferty filmowej na wyłączność z takich wytwórni jak: 20th Century Fox, Monolith Films, MGM, DreamWorks i Paramount Pictures (obecnie w "n") oraz Universal, Studio Canal, Gaumont, Europa Corp., EEAP, SPI, TF1, Spyglass, Gutek Film, Vivarto, Kino świat, Against Gravity, Hagi Film i wiele innych niezależnych (obecnie Canal+). Jaka będzie oferta nowej platformy - przekonamy się w najbliższych miesiącach.

Komentarze (1 - 10 z 75)

to poczekamy . Choc to blad marketingowy
 25  
Ciekawi mnie również co będzie dalej z UPC, wiedząc, że posiada ona 17 % udziałów w tej spółce. :)
 4  
Po fuzji z WizjąTV CYFRA+ też używała nazwy "Nowa CYFRA+". Po jakimś czasem powróciła do CYFRA+. Tym razem będzie pewnie podobnie. Za rok, po N nie będzie nawet śladu. Szkoda :-(
Rynek polskiej TV i poziom konkurencji/innowacyjności powróci do stanu sprzed 2006, gdy jakaś paniusia z C+ w wywiadzie prasowym twierdziła, iż polski rynek tv absolutnie nie jest gotowy na HD (pod koniec 2006 weszła N-ka i utarła wszystkim nosa). Kończy się pewna era. Tymczasem Francuzi już teraz popełniają te same błędy, co przy fuzji z WizjąTV. A dzisiejszym zwiastunem nowej polityki jest powołanie na prezesa nowej platformy nie Markusa Tellenbacha, jak było wcześniej mówione, a jakiegoś żabojada (co w polskim CANAL+, po upadku Rywina, jest już chyba tradycją).
 33  
Jakieś jaja sobie robią z Nas! K...wa żeby włączyć NSport i NPremium do Cyfry+ to trzeba czekać do wiosny 2013?
 33  
Abonenci NPremium powinni dostać C+, a C+ powinni dostać Npremium w prezencie do marca 2013. Taka wymiana.

A oni nic. Nie wiem jakie czynności formalnoprawne przeszkadzają w wymianie kanałów. Dodać system kodowania i tyle.
 10  
Oferta nowej platformy "nC+" ma być gotowa "do wiosny 2013 roku",
Ale na papierze czy w dekoderach? Bo to nie to samo.
 5  
Ciekawe jak to będzie z prawami do wytwórni filmowych jak i impres sportowych.
 8  
dam wam iskierke nadziei po fuzji z wizja TV wymiemili wizje TV za C+ niebieski . Teraz sport
 3  
Nic. najwyżej stracą udziały. UPC zostanie.
 1  
Podejrzewam, ze platforma nazywac sie bedzie poprostu CANAL+ albo moze C+. Ciekawe, czy przejma format kanalow filmowych od Canalsat France, czy moze bedzie Canal+ 2 i 3?
 2