Łukasz Szewczyk04.12.2012 (15:57)41

Polsat kończy 20 lat: Historia pierwszej komercyjnej TV w Polsce

5 grudnia 2012 roku mija dokładnie dwadzieścia lat od narodzin Telewizji Polsat- pierwszej komercyjnej stacji telewizyjnej w Polsce. Dzięki filmowym hitom, kultowym serialom, muzycznym wydarzeniom, teleturniejom i relacjom sportowym Telewizja Polsat stała się ulubioną stacją milionów Polaków.

Przejdź do artykułu

Komentarze (21 - 30 z 41)

Tak naprawde pierwszą telewizją komerkcyjną był Top Canal w Warszawie a nie Polonia 1. Top Canal powinien zostać reaktywowany, bo miał być ale zrezygnowano z tego, i zastąpić niektóre dzisiejsze badziewia.
 1  
Dla mnie lata świetności POLSATU to 1997-2002. Teraz jest tragedia w porównaniu z tym co było kiedyś, ale nigdy nie zniżyli się do poziomu tvnu. Obecnie produkują najlepsze programy paradokumentalne.
 5  
Artykuł niesamowicie przesłodzony. Do tego stopnia że według artykułu "Film Titanic był wyemitowany 11 razy i w sumie obejrzało go 72 mln Polaków" Od kiedy w Polsce żyje 72 mln Polaków? Przecież biorąc pod uwagę nawet emigracje za granicą nie wyjdzie tyle ludzi!!!
Poza tym autor nawet nie wspomniał słowa na czym tak naprawdę Polsat zdobywał widownię a więc o koncerty DOSCO POLO, które kiedyś były często emitowane na antenie. Rozumiem że przy innych ambitnych projektach nie wypada wspominać o tym niechlubnym romansie z disco polo, ale na miły Bóg, bodźcie uczciwi i piszcie prawdę!
A co do koncesji to już inna sprawa. Autor tu nie wspomniał, że przyznanie koncesji Polsatowi bardzo nie spodobało się ówczesnemu prezydentowi Lechowi Wałęsie. Pan Prezydent za wszelką cenę chciał uniemożliwić start Polsatu do tego stopnia że już po przyznaniu koncesji w KRRiTV poleciały głowy m.in. zdymisjonowano pana Markiewicza co do końca nie było zgodne z prawem.
 1  
jak dlamnie najlepsza tvi tvn to dno nic niema ciekawego do pokazania!
 1  
w latach 90-tych Polsat był super, ale jak pojawiło się TVN to od tego momentu Polsat tylko zgapiał wszystko od TVN (zaczęło się od Big Brothera). Teraz Polsat jest dla mnie nudny, ale ciekawszy jest Polsat News niż TVN24 (gdzie w kółko to samo).
 2  
pan Gugała na zawsze będzie kojarzył mi się z TVP
 4  
Polonia 1 jest i będzie pierwszą telewizją komercyjną!!!
 4  
Polsat najpopularniejszy i brawa za te 20 lat. A jeszcze lepiej ma się Cyfrowy Polsat, który też swoje latka ma. To w końcu najmocniejsza w Polsce platforma cyfrowa tv, a teraz już nie tylko tv. Myślę, że śmiało można mówić, że Polacy lubią to co polsatowskie.
 0  
Zanim pojawił sie Polsat, Polonia 1 czy Top Canal, we Wrocławiu nadawała od 6.02.1990 telewizja ECHO, która reklamowała się jako pierwsza prywatna telewizja w bloku wschodnim. Proszę o tym pamiętać i nie przekręcać faktów!
 1  
AUTOR artykułu pisze nieprawdę.
PIERWSZYM KOMERCYJNYM kanałem w Polsce była Polonia1, a NIE POLSAT!

Proszę nie pisać bredni!
 4